WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаІнформатика, Компютерні науки → Використання операційної системи Linux при створенні локальних мереж - Реферат

Використання операційної системи Linux при створенні локальних мереж - Реферат

інформації про їх використання.
hostcvt допоможе вам для встановлення BIND конвертуючи файл /etc/hosts в конфігураційний файл для named. Програма генерує входження і пряму (A), і зворотню (PTR) адресу, зберігаючи псевдоніми. Звичайно вона не зробить усю роботу за вас, оскільки, наприклад, ви можете хотіти змінити деякі часові значення в SOA записі або добавити MX записи, тощо. Але все ж програма може допомогти зекономити вам кілька таблеток асперину. hostcvt знаходиться в поставці BIND, але його можна знайти і на багатьох анонімних FTP серверах присвячених Linux.
Після встановлення вашого сервера назв ви можете захотіти протестувати його конфігурацію. Найкращим, і (на мою думку) єдиним інструментом для цього є dnswalk, написаний на perl пакет який проходиться по вашій базі данних, відшукуючи помилки та перевіряючи цілісність інформації. Недавно dnswalk було поміщено в comp.sources.misc, відповідно його можна знайти всіх FTP серверах які архівують цю групу (наприклад на ftp.uu.net, але я готовий сперечатись що ви знаєте і ближчі до вас сервери).
IP через послідовну лінію
Протоколи передачі через послідовний інтерфейс, SLIP та PPP, дозволяють під'єднуватись до Internet небагатим людям. Крім модема та карти послідовних портів (бажано з буфером FIFO) ніякого спеціального апаратного забезпечення не вимагається. Використання SLIP є не набагато важчим за використання mailbox і все більша кількість приватних організацій пропонують dialup-IP за доступну кожному ціну.
Існують обидва (і SLIP, і PPP) драйвери для Linux. SLIP підтримується вже довший час і працює надійно. PPP драйвер розроблено недавно Michael Callahan та Al Longyear. Він буде описаний в наступній главі.
8.1 Загальні вимоги
Для використання SLIP чи PPP, ви повинні настроїти підтримку вашої мережі як описано в попередніх главах. Як мінімум, ви повинні встановити інтерфейс looback та підтрімку name resolution. Коли ви під'єднаєтесь до Internet, ви можливо захочете використовувати DNS. Найпростішим шляхом для цього є встановити адрес якогось сервера імен в ваш файл resolv.conf (цей сервер буде викликатись тільки при активному SLIP з'єднанні). Найкраще встановити ім'я машини на яку ви входите.
Запам'ятайте, що це не є оптимальний варіант, так як всі пошуки імен будуть проводитись через ваше SLIP/PPP з'єднання. Якщо ви турбуєтесь відносно пропускної здатності, ви можете встановити caching-only сервер імен. Він не буде справжнім сервером імен, а тільки як перемикач для всіх DNS запитів спродуктованих на вашому хості. Перевага цієї схеми в тому, що створюваний кеш буде працювати так, щоб більість запитів відправлялись по лінії тільки раз. Файл named.boot для caching-only сервера може бути приблизно таким :
; Named.boot file for caching-only server
directory /var/named
primary 0.0.127.in-addr.arpa db.127.0.0 ; loopback net
cache . db.cache ; root servers
Крім цього файлу name.boot, ви також повинні створити файл db.cache з списком діючих кореневих серверів імен. Як це зробити описано в в кінці глави Resolver Configuration.
8.2 Функціонування SLIP
Dial-up IP сервери часто пропонують SLIP сервіс через спеціальні користувачські рахунки. Після входу в такий рахунок, ви не заходите в загальний shell; замість програми чи скрипта оболонки запускається сервер що вмикає SLIP драйвер для послідовної лінії та конфігурує відповідний мережевий інтерфейс. Те ж саме відбудеться при роз'єднанні.
В деяких операційних системах дравер SLIP - є окремою програмою; в Linux, це - частина ядра, що робить його швидшим. Це вимагає, проте, щоб послідовна лінія переходила в режим SLIP явно. Це досягається за допомогою спеціальної дисциплтни tty лінії SLIPDISC. В той час як tty знаходиться в нормальній дисципліні лінії (DISC0), воно буде обмінюватися данними тільки з тими процесами, що використовують звичайні read(2) та write(2) запити, і SLIP драйвер неспроможний читати чи писати на tty. При SLIPDISC ролі міняються : тепер запис/читання для будь-якої користувачської програми заблоковано, а от SLIP драйвер отримувати та передавати данні прямо на послідовний порт.
SLIP драйвер безпосередньо розпізнає кілька варіантів протоколу SLIP. Окрім звичайного SLIP, це розпізнається CSLIP - який здійснює компресію заголовків відому як Van Jacobson header compression на вихідних пакетах. Це поліпшення дляінтерактивних сессій у всіх відношеннях гідне уваги. Додатково існують шестибітні версії для кожного з цих протоколів.
Простий шлях переключення послідовної лінії в режим SLIP - використання програми slattach. Припустимо ваш модем на /dev/cua3, і ви успішно ввійшли на SLIP сервер. Ви повинні виконати :
# slattach /dev/cua3 &
Ця команда перемкне discipline лінії cua3 в SLIPDISC і приєднає його до одного з мережевих SLIP інтерфейсів. Якщо це ваше перше активоване SLIP з'єднання, то воно буде приєднано до sl0, друге відповідно до sl1, і так далі. На зараз ядро підтримує до восьми одночасних SLIP з'єднаннь.
Режим інкапсуляції по замовчуванню для slattach - CSLIP. Ви можете вибрати будь-який інший режим використовуючи ключ -p. Для використання звичайного SLIP (без компрессії), ви повинні використати
# slattach -p slip /dev/cua3 &
Інші режими - cslip, slip6, cslip6 (для шестибітних версій SLIP), та adaptive для adaptive SLIP. Останній дозволяє ядру визначати який з типів енкапсуляції використовує віддалена машина.
Пам'ятайте, що ви повинні використовувати той самий метод що і у віддаленої машини. Для прикладу, якщо cowslip використовує CSLIP то ви також повинні його використовувати. Симтомом неспівпадання буде те, що при запуску команди ping на віддалений хост ви не будете отримувати відповіді на пакети. Якщо ж запутити ping з віддаленого хоста до вас, ви зможете повідомлення типу ``Can't build ICMP header'' на вашій консолі. Одним з шляхів поборення цієї проблеми є використання adaptive SLIP.
slattach дозволяє вам використовувати не тільки SLIP, а і інші протоколи, що використовують послідовну лінію, типу PPP чи KISS (один з протоколів що використовується в ham radio). Для більш детального опису дивись сторінки man slattach (8).
Після під'єднання через лінію до SLIP драйвера ви повинні сконфігурувати мережевий інтерфейс. Це робиться за допомогою команд ifconfig та route. Для прикладу з vlager ми під'єднуємся до сервера cowslip. Ви повинні виконати :
# ifconfig sl0 vlager pointopoint cowslip
# route add cowslip
# route add default gw cowslip
Перша команда конфігурує інтерфейс як point-to-point з'єднання з cowslip, а друга та третя команди встановлюють маршрут на cowslip та маршрут по замовчуванню використовуючи cowslip як міст.
Після завершення SLIP з'єднання, ви перш за все повинні знищити усі маршрути на cowslip використовуючи команду route з опцією del, знищити інтерфейс, та послати slatach сингал hangup. Після цього ви повинні розірвати модемне з'єднання за допомогою термінальної програми :
# route del default
# route del cowslip
# ifconfig sl0 up
# kill -HUP 516
8.3 Використання dip
Ви

 
 

Цікаве

Загрузка...