WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаІнформатика, Компютерні науки → Використання операційної системи Linux при створенні локальних мереж - Реферат

Використання операційної системи Linux при створенні локальних мереж - Реферат

відноситься до деяих дешевих клонів, а також для деяких карт WD80x3. Друга проблема полягає в тому, що ядро не буде автоматично розпізнавати більш як одну карту одночасно. Це зроблено для того, що б ви могли назначати певній карті певний інтерфейс явно.
Якщо ви використовуєте більш як одну карту, чи якщо ядро не в стані розпізнати автоматично вашу карту, ви повинні повідомити ядро явно відносно базового адресу карти та її назви.
В Net-3 це можна зробити використовуючи дві різні схеми. Перший шлях - замінити чи добавити інформацію в файлі drivers/net/Space.c вихідномого коду ядра який містить всю інформацію про драйвери. Це рекомендується в тому випадку якщо ви знайомі з мережевим кодом. Ще кращий шлях полягає у забезпеченні ядра потрібною інформацією під час завантаження. Якщо ви використовуєте lilo для завнтаження системи, ви можете передати потрібні параметри ядру записавши їх в кінці файлу lilo.conf. Щоб повідомити ядро про використання пристрою Ethernet ви можете встановити наступні параметри :
ether=irq,base addr,param1,param2,name
Перші чотири параметри числові, а останній - ім'я пристрою. Всі числові параметри необов'язкові; якщо вони пропущені чи дорівнюють нулю, ядро спробує знайти відповідний пристрій використовуючи значення по замовчуванню.
Перший параметер встановлює призначений для пристрою IRQ. По замовчуванню ядро спробує автоматично віднайти IRQ-канал пристрою. Драйвер 3с503 має особливість яка дозволяє йому вибирати вільне IRQ зі списку (5, 9, 3, 4) та відповідно конфігурувати карту для його використання.
Параметер base addr встановлює базову адресу вводу/виводу карти; при значенні нуль ядро буде шукати його з описаного вище списку.
Наступні два параметри можуть використовуватись по різному різними картами. Для карт з розділюваною (shared) пам'ятю, наприклад WD80x3, можна означити початкову та кінцеву адресу області розділюваної пам'яті. Інші карти здебільшо використовують param1 для встановлення рівню відладкової інформації яка буде відображатись. 0 (по замовчуванню) означає відключення режиму відладки, 8 - максимальний рівень, а від 1 до 7 - відповідні рівні відладки. Драйвер 3c503 використовує param2 для вибору внутрішнього (по замовчуванню) чи зовнішнього (значення - 1) трансивера. Згадані вище карти використовують BNC конектори, всі інші - AUI порт.
Якщо у вас дві Ethernet карти, то першу Linux розпізнає сам, а параметри для другої ви можете передати через lilo. Але перш за все ви повинні пересвідчитись щоб драйвер випадково спочатку не знаходив другу карту, чи взагалі не знаходив жодної. Ви можете передати ядру щоб воно не використовувало певну адресу (базову адресу другого пристрою) при пошуку першого.
Наприклад, щоб Linux встонивив другу карту Ethernet на 0x300 як eth1, ви повинні передати наступні параметри ядру :
reserve=0x300,32 ether=0,0x300,eth1
Опція reserve робить недоступною описану адресу вводу/виводу деякої карти при автопошуці пристроїв. Ви можете також використовувати параметри ядра для перозначення автопошуку для пристрою :
reserve=0x340,32 ether=0,0x340,eth0
Щоб вимкнути режим автопошуку повністю, ви повинні встановити змінну base addr в -1 :
ether=0,-1,eth0
4.5 Драйвер PLIP
PLIP (Parallel Line IP) є дешевим шляхом для створення мережі, якщо ви хочете з'єднати тільки два комп'ютери. Він використовує паралельний порт та спеціальний кабель і дозволяє досягати швидкості від 10 до 20 kBps.
PLIP був розроблений у Crynw, Inc. Цей проект досить винахідливий (чи, якщо ви надаєте перевагу, хакерський) : досить довгий час паралельні порти на PC використовувались тільки для передачі данних на принтер; тобто вісім ліній данних могли використовуватись тільки для цього, і не інакше. PLIP обходить це обмеження використовуючи п'ять ліній стану порту, що обмежує передачу всіх данних тільки nibbles (половиною байта). Цей режим передачі відомий як zero PLIP. На сьогодні однонаправлені порти майже не використовуються і існує розширення PLIP яке використовує повний 8 розрядний інтерфейс.
На данний момент Linux підтримує єдиний спосіб - 0. На відміну від більш ранніх версій PLIP коду тепер він сумісний з PLIP розробленим Crynwr, а також PLIP драйвер від NCSA telnet. Щоб з'єднати дві машини використовуючи PLIP вам потрібен спеціальний кабель що продається в деяких магазинах як ``Null Printer'' або ``Turbo Laplink'' кабель. Ви, однак, можете легко зробити його самі як показано в Додатку 20.3.
PLIP драйвер для Linux - вихід для багатьох обмежених в коштах. Данна версія розроблена та підтримується Niible Yutaka. При компіляції ядра з підтримкою PLIP створюються мережеві інтерфейси для кожного з доступних портів принтера. plip0 відповідає lp0, plip1 - lp1 і т.д. Розташування інтерфейсів відповідно до портів на цей час :
--------------------------------
+-----------+-----------+------+
|Interface | I/O Port | IRQ |
+-----------+-----------+------+
| plip0 | 0x3BC | 7 |
| plip1 | 0x378 | 7 |
| plip2 | 0x278 | 5 |
+-----------+-----------+------+
+-----------+-----------+------+
Якщо ви хочете сконфігурувати ваш порт принтера іншим чином то ви повинні змінити відповідні значення в drivers/net/Space.c в вихідниках ядра та зібрати нове ядро.
Використання PLIP, однак, не означає що ви не можете використовувати паралельні порти як звичайно. Драйвер PLIP звертається до них тільки якщо сконфігуровано відповідний інтерфейс.
4.6 Драйвер SLIP та PPP
SLIP (Serial Line IP) та PPP (Point-to-Point Protocol) - широко використовувані протоколи для пересилання IP пакетів через послідовні лінії. Велика кількість орґанізацій пропонують dialup SLIP та PPP на машини для доступу в Internet, надаючи таким чинам IP під'єднання приватним особам (іншим чином це навряд чи можливо).
Для використання SLIP чи PPP не потрібні ніякі модифікації апаратних засобів PC. Ви можете використовувати будь-який послідовний порт. Так як конфігурування послідовного порта не відноситься до будування мереж TCP/IP то цьому присвячено окрему главу (глава 5).
Встановлення апаратного забезпечення
Велика кiлькiсть людей що працюють з мережею на своїх власних PC не мають грошей для оплати пiд'єднання до Internet через канал T1. Щоб мати можливiсть користуватися поштою та новинами використовуються пiд'еднання по протоколу SLIP, UUPC-мережi та BBS, що надають доступ через звичйну загальнодоступну телефонну мережу.
Ця глава описує як правильно сконфiгурувати ваше програмне забезпечення для нормальної роботи, сюди не входить опис конфiгурування вашого модему - про те як його сконфiгурувати ви можете прочитати в Serial HOWTO Greg Hankins яке регулярно друкується в конференцiї comp.os.linux.announce.
5.1 Комунiкацiйне програмне забезпечення для роботи з модемом.
Велика кiлькiсть комунiкацiйних пакетiв доступна пiд Linux. Багато з них є термiнальними програмами якi дозволяють користувачевi дзвонити на iнший комп'ютер i працювати як звичайний термiнал. Традицiйною для Un*x термiнальною програмою є kermit.

 
 

Цікаве

Загрузка...