WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаІнформатика, Компютерні науки → Використання операційної системи Linux при створенні локальних мереж - Реферат

Використання операційної системи Linux при створенні локальних мереж - Реферат


РЕФЕРАТ
на тему:
Використання операційної системи Linux при створенні локальних мереж
ПЛАН
Linux це повний та вільний до розповсюдження клон операційної системи UNIX для систем базованих на процесорах сумісних з Intel 386/486/Pentium. Під Linux працює велика кількість програмного забезпечення, включаючи X Window, Emacs; Linux підтримує роботу з TCP/IP мережами (включаючи SLIP/PPP/ISDN).
Linux це оригінальна розробка Linus-а Torvald-а (Гельсінки, Фінляндія). Через два роки Linux став одною з найпопулярніших версій серед вільних до розповсюдження unix-ів, і на зараз його продовжує розробляти велика кількість людей з різних куточків світу.
2. Введення в мережі
2.1 Історія
Ідея мереж є ймовірно такою ж старою як і власне телекомунікацій. Поглянемо на людей що жили в кам'яному віці і використовували барабани для передачі повідомлень між окремими людьми. Припустимо печерна людина A хоче запросити B для гри в кидання камінням один в одного, але вони занадто далеко щоб B міг почути як A б'є в барабан. Який вибір у A? Він може 1) піти пішки до B, 2) взяти більший барабан, або 3) просить C, який живе між ними, щоб той переправив повідомлення. Останній варіант і називається мережею.
Звичайно, ми пройшли довгий шлях від примітивних знарядь до сучасних пристроїв. На даний час, ви ведемо за допомогою комп'ютерів розмови через величезні схеми дротів, оптичних волокон, то що, для призначення зустрічі на суботньому футбольному матчі. Надалі ми опишемо засоби та шляхи для цього, не торкаючись дротів та футболу.
В цьому керівництві ми опишемо два типи мереж : базованих на UUCP, та базованих на TCP/IP. Це протокольні набори та програмне забезпечення яке дозволяє обмінюватися данними між двома комп'ютерами. В цій главі ми оглянемо типи мереж та торкнемось їхніх основнних принципів.
Ми означуюмо мережу як набір хостів які здатні спілкуватись один з одним, часто покладаючись на послуги хостів-посередників для передачі данних між учасниками. Хост - не завжди комп'ютер - це може бути і X-термінал чи спеціальний принтер. Невеликі скупчення хостів називають також сайтами (site).
Зв'язок неможливий без певного виду мови або коду. В комп'ютерних мережах ці мови називаються протоколами. Однак, ви не повинні думати про письмові протоколи а як про досить сильно формалізовані правила поведінки як наприклад на зустрічах державних діячів. Подібним чином використовувані в комп'ютерних мережах протоколи є строгими правилами для обміну повідомленнями між двома і більше хостами.
2.2 UUCP мережі
UUCP розшифровується як Unix-to-Unix Copy. Починалось все з пакету програм який умів передавати файли через послідовні канали, планувати з'єднання та виконувати програми на віддалених машинах. За час свого існування UUCP сильно змінилось але послуги які вона надає все ще виглядають досить бідно. Основном застосуванням цієї технології є територіально розподілених мережах базованих на передачі данних через комутовані телефонні з'єднання.
UUCP було розроблено Bell Laboratories в 1977 році для зв'язку між розробниками Unix. В середині 1978 ця мережа вже нараховувала понад 80 сайтів. Вони використовували email та віддалений друк. Однак головним призначенням системи було розповсюдження нового програмного забезпечення та bugfixes. На зараз UUCP не обмежуються підтримкою тільки середовища Un*x. Існують як безкоштовні так і комерційні версії для різноманітних платформ, включаючи AmigaOS, DOS, Atari's TOS, то що.
Одною з незручностей UUCP мереж є низька пропускна спроможність. З однієї сторони телефонне обладнання обмежує максимальну швидкість передачі данних. З іншої сторони UUCP вузли рідко мають постійні з'єднання; здебільшо хости обмінюються данними через рівномірні проміжки часу. Відповідно, найбільше часу при проходженні затрачується на те що воно лежить на диску деякого хоста в очікуванні наступного сеансу зв'язку.
Не дивлячись на ці обмеження, все ще існує велика кількість UUCP мереж у всьому світі, підтримувані в основному hobbyists, які надають приватно доступ до мереджі за розумні ціни. Головною причиною популярності UUCP є її дешевизна : в порівнянні з під'єднанням до The Big Internet Cable. Для того ж щоб зробити ваш комп'ютер UUCP вузлом вам потрібен лише модем, власне UUCP та інший UUCP вузол який бажає годувати вас поштою та новинами.
2.2.1 Як використовувати UUCP
Ідея UUCP досить проста (на що і вказує назва) : дозволяє копіювати файли від одного хоста до іншого, а також дозволяє виконувати певні операції на віддаленому хості.
Припустимо що ваша машина має доступ на віддалений хост swim, і ви хочете виконати команду lpr щоб щось надрукувати. Тоді ви повинні набрати наступне в вашій командній стрічці щоб надрукувати цю книгу на машині swim :
$ uux -r swim!lpr !netguide.dvi
Цю роботу виконує uux (команда з набору UUCP), заплановуючи завдання для swim. Це завдання складається з передачі файла netguide.dvi та роздруку його за допомогою lpr. Прапорець -r повідомляє uux що віддалену систему не треба викликати негайно, а зберігати завдання поки не буде встановлено з'єднання. Це називається спулінг.
Іншою особливістю UUCP є те, що вона дозволяє переправляти завдання та файли через декілька хостів, якщо ті співпрацюють. Припустимо що swim з попереднього прикладу має UUCP з'єднання з groucho, який містить великий архів програм для Un*x. Для того щоб скачати файл tripwire-1.0.tar.gz на ваш сайт, ви повинні набрати :
$ uucp -mr swim!groucho!~/security/tripwire-1.0.tar.gz
trip.tgz
Створене завдання дасть запит swim щоб той отримав файл від groucho та переслати його на ваш хост, де UUCP запише його у файл trip.tgz і повідомити вас через пошту про доставлення файлу. Це буде виконано за три кроки. На першому ваш сайт перешле завдання на swim. Коли swim встановить з'єднання з groucho в наступний раз, він завантажить звідти файл. Кінцевий крок - передача файлу з swim на ваш хост.
Найбільш важливими послугами які надають UUVP мережі на сьогодні є електронна пошта та новини. Ми повернемось до них пізніше, а зараз тільки коротко опишемо кожну з них.
Електронна пошта - коротко email - дозволяє вам листуватись з користувачами віддалених хостів без необхідності мати доступ до цих хостів. Завдання переправлення листа від вашого сайта до сайта призначення повністю покладене на систему обробки пошти. В середовищі UUCP пошта звичайно транспортується за допомогою команди rmail на сусідньому хості, пропускаючи адрес отримувача та саме повідомлення. rmail відправляє повідомлення сусідньому хосту, і так далі, поки це повідомлення не досягне місця призначення. Ми розглянемо це детальніше в главі 14.
Новини краще всього бути описані як вид BBS (bulletin board system). Найбільш часто цей термін означає новини Usenet, яка є найбільш широко відомою мережею обміну новинами з приблизно 120,000 учасників. Походження Usenet відноситься до 1979 року, коли, післявипуску UUCP з новим Unix V7, три аспіранти задумали організувати загальний обмін інформацією в межах співтовариства Unix. Вони створили деякі скрипти,

 
 

Цікаве

Загрузка...