WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаІнформатика, Компютерні науки → Основне призначення текстових функцій. База даних Ассess. Типи звітів. Створення звітів за допомогою майстра звітів - Контрольна робота

Основне призначення текстових функцій. База даних Ассess. Типи звітів. Створення звітів за допомогою майстра звітів - Контрольна робота


Контрольна робота
Основне призначення текстових функцій. База даних Ассess. Типи звітів. Створення звітів за допомогою майстра звітів
ПЛАН
Вступ
1. Основне призначення текстових функцій
2. База даних Ассess
3. Типи звітів. Створення звітів за допомогою майстра звітів
Висновок
Список використаної літератури
Вступ
Сучасне суспільство характеризується значними потоками інформації, обробка та обмін якими вимагає застосування новітніх інформаційних технологій. Інформаційні технології все більше проникають у сфери виробництва, навчання та побуту.
Тому вивчення інформатики, здобуття комп'ютерних знань є вкрай важливим у наш час.
Інформатика - наука, яка вивчає структуру і загальні властивості інформації, а також питання, пов'язані із збиранням, обробкою, збереженням, пошуком, передаванням і використанням інформації. Зокрема, до предмету інформатики відносять питання пов'язані з проектуванням, створенням та функціонуванням комп'ютерних систем та їх застосуванням.
Комп'ютер є універсальною машиною для обробки інформації. Крім безпосередньої обробки, комп'ютер також дозволяє зберігати інформацію і здійснювати обмін інформацією з іншими комп'ютерами.
Головною складовою роботи комп'ютера є його програмне забезпечення. Під програмним забезпеченням розуміють просто сукупність програм. В більш широкому розумінні до програмного забезпечення відносять крім програм ще й технічну документацію, що регламентує їх використання.
Програмне забезпечення традиційно поділяють на два основних класи: системне програмне забезпечення та прикладне програмне забезпечення.
Системне програмне забезпечення - це програми, призначення яких - забезпечення функціонування комп'ютера (комп'ютерної мережі) як цілісної системи. До системного програмного забезпечення відносять також засоби розробки програм, так звані інструментальні засоби.
До прикладного програмного забезпечення відносять програми, які призначені для розв'язання конкретних прикладних задач: підготовка текстових документів, проведення математичних, інженерних та економічних розрахунків, переклад текстів тощо.
1. Основне призначення текстових функцій
Текстові функції в Excel
Функція ЗЧЕПИТИ ()
Функція ЗЧЕПИТИ () працює аналогічно символу амперсанда (&) - зчіплює кілька значень у єдиний текстовий рядок.
Наприклад, формула
=ЗЧЕПИТИ ("До Нового року залишилася ";ДАТА (2007;1;1)-СЬОГОДНІ (); " днів")
поверне рядок "До Нового року залишилося 36 днів".
Функції ЛЕВСИМВ (), ПРАВСИМВ () і ПСТР ()
Функція ЛЕВСИМВ () повертає зазначену кількість символів починаючи з лівого краю рядка. Формула
=ЛЕВСИМВ ("кашалот";4)
Поверне рядок "каша".
Аналогічно, функція ПРАВСИМВ () повертає задане число символів із правого краю рядка.
=ПРАВСИМВ ("кашалот";3)
дає значення "лот".
Функція ПСТР () "висмикує" з рядка подстроку, визначеної довжини, починаючи з визначеного символу.
=ПСТР ("башмаки";4;3)
поверне "мак".
Функція ДЛСТР ()
Ця функція повертає довжину рядка. Функцію звичайно використовують разом з іншими текстовими функціями. Наприклад, якщо в нас є список основних засобів, у якому в кожнім рядку містяться інвентарні номери довжиною 3 символи і найменування об'єктів різної довжини. Тоді виділити найменування з запису, що знаходиться в осередку А1, можна за допомогою функції
=ПСТР (A1;4;ДЛСТР (A1)-3)
2. База даних Ассess
База даних - це комп'ютерний термин, який використовується для позначення сукупності інформації з окремої теми або відомостей, пов'язаних з деякою прикладною задачею. Зберігання інформації у вигляді бази даних полегшує доступ до неї, пошук та вилучення потрібних фрагментів.
На магнітному диску база даних може зберігатись у вигляді одного файла (бази даних MS Access, Informix та ін.) або у вигляді папки з файлами (бази даних Interbase, Paradox та ін.). Система управління базами даних Microsoft Access входить до складу пакета Microsoft Office. Вона дозволяє розв'язувати широке коло завдань користувачів без програмування і доступна для широкого кола непрофесійних користувачів персональних комп'ютерів.
Система управління базами даних (СУБД) Access розроблена для експлуатації у комп'ютерних мережах у середовищі Windows.
Одна з основних переваг СУБД Ассеss полягає у тому, що вона має прості та зручні засоби обробки кількох таблиць у одній базі даних. Таблиця є основним об'єктом бази даних. У одній базі даних зберігається кілька таблиць та засоби зв'язування таблиць.
У системі Acсess є різні способи управління даними, а саме:
- система меню;
- панелі інструментів;
- контекстивне меню;
- укажчик миші;
- комбінації клавіш.
СУБД Access має значну кількість спеціальних програм - "майстрів". Є майстер таблиць, майстер кнопок, майстер форм та ін. Майстри здійснюють діалог з користувачем, у процесі якого визначаються дані, необхідні для розв'язування відповідної задачі. Для зручності роботи кожен майстер має певні етапи (кроки). Будь-який етап можна пропустити або звернутись до попередніх.
Для створення нової бази даних за допомогою майстра виконаєте наступні дії:
1. Виконаєте команду Файл [Створити].
2. У вікні діалогу, що відкрилося, "Створення" виберіть ярлик "Бази даних". На екрані з'явиться список баз даних, пропонованих майстром. Даний список дуже великий і може досягати декількох десятків різних варіантів, що можуть відразу використовуватися або послужать основою для побудови інших баз даних. Наприклад, "Замовлення на роботи", "Рахунка", "Контакти", "Заходу ", ... і т.п.
3. Виберіть зі списку підходящий Вам зразок бази даних і запустите на виконання майстер створення бази даних, натиснувши кнопку ОК.
4. У вікні діалогу, що відкрився, "Файл нової бази даних" зі списку, що розкривається, Папка виберіть папку, у якій хочете зберегти створювану базу даних, а в поле Ім'я файлу введіть її ім'я. Потім натисніть кнопку Створити.
5. У наступному вікні діалогу майстер повідомляє, яку інформацію буде містити створювана їм база даних. У нижній частині цього вікна діалогу знаходяться наступні кнопки:
" Скасування - припиняє роботу майстра;
" Назад - дозволяє повернутися до попереднього кроку в роботі майстра;
" Далі - дозволяє перейти до наступного кроку в роботі майстра;
" Готово - запускає майстер створення бази даних з обраними параметрами, причому перед натисканням цієї кнопки высвечивается інформація, що буде зберігатися в базі даних.
6. Для продовження роботи натисніть кнопку Далі.
7. Вікно діалогу, що відкрилося, містить два списки. Перший з них - список таблиць бази даних, а другий - список полів обраної таблиці. У цьому списку відзначені полючи, що будуть включені в таблицю. Звичайно відзначені майже всі поля таблиць, за винятком полів, що використовуються досить рідко. Встановлюючи або знімаючи прапорці дляполів, Ви можете вибрати поля таблиці. Після того як вибрали поля таблиць, натисніть кнопку Далі.
8. У наступному вікні діалогу виберіть із пропонованих зразків вид оформлення екрана і

 
 

Цікаве

Загрузка...