WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаІнформатика, Компютерні науки → Access. Створення структури таблиці (бази даних) i введення даних у таблицю - Реферат

Access. Створення структури таблиці (бази даних) i введення даних у таблицю - Реферат

теж має розмір, але числові поля бувають різними, наприклад для введення цілих чисел і для введення дійсних чисел. В останньому випадку крім розміру поля задається також розмір десяткової частини числа.
3. Поля для введення дат чи часу мають тип Дата/час.
4. Для введення логічних даних, що мають тільки два значення (Так чи Ні; 0 чи 1; Істина чи Неправда і т.п.), служить спеціальний тип - Логічне поле. Неважко догадатися, що довжина такого поля завжди дорівнює 1 байту, оскільки цього більш ніж досить, щоб виразити логічне значення.
5. Особливий тип поля - Грошовий. З назви ясно, які дані в ньому зберігають. Грошові суми можна зберігати й у числовому полі, але в грошовому форматі з ними зручніше працювати. У цьому випадку комп'ютер зображує числа разом із грошовими одиницями, розрізняє гривні і копійки, фунти і пенси, долари і центи, загалом, звертається з ними елегантніше.
6. У сучасних базах даних можна зберігати не тільки числа і букви, але і картинки, музичні кліпи і відеозаписи. Поле для таких об'єктів називається полем об'єкта OLE.
7. У текстового поля є недолік, зв'язаний з тим, що воно має обмежений розмір (не більше 256 символів). Якщо потрібно вставити в поле довгий текст, для цього служить поле типу МЕМО. У ньому можна зберігати до 65535 символів. Особливість поля МЕМО полягає в тому, що реально ці дані зберігаються не в полі, а в іншім місці, а в полі зберігається тільки покажчик на те, де розташований текст.
8. Дуже цікаве поле Лічильник. На перший погляд це звичайне числове поле, але воно має властивість автоматичного нарощування. Якщо в базі є таке поле, то при введенні нового запису в нього автоматично вводиться число, на одиницю більше, ніж значення того ж поля в попередньому записі. Це поле зручне для нумерації записів.
Отже, структура таблиці - це структура запису, тобто сукупність назв полів, їxніx типів та властивостей, визначених користувачем під час аналізу конкретної задачі. Структура визначає послідовність розташування даних у записі на фізичному носії i вигляд даних на екрані.
Рис. 2. Головне вікно програми Access.
Роботу з програмою Access розпочинають у головному вікні на закладці Таблиці зі створення структури командою Створити. Є декілька способів створення структури. Ми розглянемо такі два способи:
1. використання конструктора таблиці;
2. використання майстра бази даних.
Найчастіше структуру створюють командою Конструктор таблиці. Користувач у цьому випадку задає:
" назви полів методом введення назви;
" тип даних методом вибору типу з запропонованого списку;
" описи, які є необов'язковими;
" додаткові властивості (характеристики) полів (лише у разі потреби) методом заповнення таблиці властивостей:
" довжину поля;
" значення за замовчуванням;
" умови на значення, яке вводитимуть;
" формат поля;
" індексованість.
Рис. 3. Вікно конструктора таблиці.
У найпростіших БД достатньо задати назви полів i зазначити їxнi типи, оскільки властивості фіксуються автоматично згідно з принципом замовчування.
Структуру будь-коли можна модифікувати. У раніше створену структуру нове поле вставляють командою Вставити ? Рядки. Виокремлене поле вилучають командою Редагувати ? Вилучити рядки. Можна змінити порядок розташування полів, перетягуючи їxнi назви вниз чи вгору.
Після створення структури вікно конструктора треба закрити зі збереженням таблиці у файлі на диску з деякою назвою: Оцінки, Зарплатня тощо.
Щоб увести дані в таблицю, її потрібно відкрити в режимі таблиці з головного вікна бази даних: Закладка Таблиці ? Виберіть назву ? Відкрити.
Дані в таблицю вводять звичайно з клавіатури (або через буфер обміну). Зовнішньо таблиця подібна до електронної. Ширину стовпців i висоту рядків змінюють методом перетягування розмежувальних ліній. Стовпці можна ховати чи показувати командою Формат ? Заховати стовпець/Показати стовпець поля тощо. Щоб деякі стовпці не зміщувались під час перегляду широкої таблиці, їx фіксують на екрані командою Формат ? Зафіксувати чи вивільняють - Формат ? Вивільнити вci стовпці.
Контекстне меню стовпця дозволяє сортувати записи, копіювати, видаляти і переміщати стовпці, керувати їх шириною і режимом відображення.
Для створення стандартних баз даних є спеціальні засоби - майстри. Достатньо виконати вказівки майстра i структура бази даних готова.
Хід роботи
1. Запустіть програму для опрацювання бази даних Access.
2. Створіть нову базу даних з іменем файлу - вашим прізвищем: Прізвище БД1.
Діалогове вікно Access ? Нова база даних ? OK ? Виберіть свою папку, дайте назву файлу ? Створити.
3. Розгляньте головне вікно БД. Які закладки є у ньому? Активізуйте закладку Таблиці i виконайте команду Створити структуру.
4. Виберіть режим конструктора таблиці.
У вікні Нова таблиця виберіть режим Конструктор ? OK - відкриється вікно конструктора таблиці.
5. Утворіть структуру бази даних.
Уведіть назви полів: Номер, Прізвище, Ім'я, Мат, Інф, Фіз, Літ, Мова (чи їм подібні згідно з умовою задачі).
Задайте типи полів, користуючись списком типів. Користуйтесь вертикальним прокручуванням робочого поля вікна конструктора, щоб переглянути всю структуру.
6. Закрийте вікно конструктора таблиці (але не переплутайте з вікном Access) i збережіть структуру таблиці на диску з деякою назвою, наприклад, Оцінки.
Закрити ? Так ? Дайте назву таблиці ? ОК. Відмовтеся поки що від ключового поля.
7. Відкрийте створену таблицю для введення даних.
Натисніть на кнопку Відкрити в головному вікні БД, де таблиця Оцінки повинна бути вибраною.
8. Уведіть у таблицю дані протягом 10 хвилин. Якщо потрібно, зменшіть ширину стовпців.
9. Заховайте перший стовпець.
10. Поновіть перший стовпець на екрані.
11. Вилучіть другий запис з таблиці.
12. Доповніть таблицю ще двома записами.
13. Увімкніть панель інструментівТаблиця, якщо вона вимкнена.
Вигляд ? Панелі інструментів ? Таблиця.
14. Упорядкуйте введені записи за зростанням значень деякого поля.
Виокремте поле, клацнувши на назві, i натисніть на стандартній панелі на кнопку Впорядкування (Сортування) за зростанням. У якому полі виконали впорядкування?
15. Упорядкуйте записи за спаданням значень деякого поля.
Зауважимо, що в деяких старих локалізованих версіях програми впорядкування відбувається неправильно.
16. Модифікуйте структуру таблиці.
Перейдіть у режим конструктора структури. Натисніть на кнопку Вигляд або виконайте команду Вигляд ? Конструктор. Змініть назву першого поля - напишіть її великими буквами. Зауважимо, що в dBase-системах змінна назви поля веде до втрати даних, а в цій програмі - ні.
17. Закрийте свою БД, зберігаючи дані на диску.
18. Використайте майстра для створення стандартної БД "Адресна книжка".
Файл ? Створити нову БД ? Перейдіть на закладку Бази даних ? Виберіть Адресна книжка.mdz ? ОК ? Дайте назву файлові, наприклад, Прізвище БД2 ? Створити. Як Ви назвали файл?
19. Спостерігайте за роботою майстра, який працюватиме за вас.
Натискайте на кнопку Далі.
Задаючи вигляд оформлення екрана, виберіть стиль Сутінки (але перегляньте й інші картинки-заставки). Які заставки Ви переглянули i яка найбільше сподобалася?
Коли майстер запитає про заголовок бази даних, уведіть: Адресна книжка i своє прізвище.
Натисніть на кнопку Готово i відкрийте створену БД, якщо вона не відкриється автоматично.
20. Розгляньте головну кнопкову форму i натисніть на кнопку введення даних.
21. Розгляньте створену БД, яка має вигляд форми на двох стopiнкax, i введіть дані в поля форми.
Індекси, дати i номери телефонів вводьте за американськими стандартами.
Скільки записів Ви ввели?
22. Погортайте записи форми.
Користуйтеся кнопками гортання, які є внизу форми.
23. Закрийте базу даних.
У головній кнопковій формі натисніть на кнопку Вихід.
24. Закінчіть роботу. Здайте звіти.

 
 

Цікаве

Загрузка...