WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаІнформатика, Компютерні науки → Поняття растрової та векторної графіки. Кольорові палітри RGB та СМY. Програмний пакет AutoCad2000 - Контрольна робота

Поняття растрової та векторної графіки. Кольорові палітри RGB та СМY. Програмний пакет AutoCad2000 - Контрольна робота

В діалоговому вікні (Прямокутний
масив). Натискаємо кнопку SelektОbjekt (вибір об'єкту). Діалогове вікно
тимчасово закривається і в командному рядку з'явиться запит на вибір об'єктів.
Вибираємо горизонтальний відрізок і натискаємо ввод. Програма повертається
в діалогове вікно. В полі Rows (рядів) вводимо число в даному прикладі 11
об'єкт, що розмножується також входить в масив в полі Columns вводимо число
1. Задаємо відстань між відрізками 7 вводимо кут повороту в полі Angle of Arrej
"0" . Натискаємо ОК для створення масива і виходу з діалогового вікна.
Побудова вертикальних відрізків.
Вертикальні відрізки основного напису розташовані на різній відстані один
від одного використовуємо команду Offset (подібні). Спочатку будуємо першу
лінію за вже знайомою методикою. Побудувати командою Line першу точку
задають на відстані( ) відповідній.
Скориставшись режимами прив'язки форм друку точку прив'язкою Perpendiculr. Команда відрізка і натискаємо ввод для закінчення побудови.
Використання команди 0ffset.
Вибір кнопки Offset на панелі Modjfi (редагування) . З'явиться запит в командному рядку на введення зміщення подібного об'єкта. Вводимо в командному рядку число і натискаємо ввод, після того з'явиться запит на вибір вихідного об'єкту. Вибираємо побудований перший вертикальний відрізок, клацаємо мишою справа від вибраного об'єкту, щоб вказати напрямок
зміщення з'явиться другий відрізок в командному рядку, буде виведений запит на вибір наступного об'єкту. Для побудови декількох відрізків, тому зручно скористатися повторним викликом команди через праву клавішу миші. Для видалення об'єктів використовуємо команду Еrase (видалити) і команду обрізання об'єктів між різними краями Trim.
Викликаємо команду обрізання об'єкту по краях заданими іншими об'єктами команда Тrіт (обрезать) в меню Modifj(редактировать) в командному рядку з'явиться запит на вибір ріжучих країв. Вибираємо відрізки які визначають ці ріжучі краї і натискаємо вводу.
Вибираємо частини відрізків які обрізаються, запит на вибір об'єктів повторюється до натискання клавіші вводу.
4. Побудова креслення по шаблону
Для побудови симетричної деталі викреслюємо спочатку ліву частину деталі. Вмикаєм режим ОRТНО. Викликаємо команду відрізка, проводимо осьову лінію. Використовуючи метод напрямок, відстань, будуємо зовнішній контур лівої половини деталі. Викликаємо команду побудови відрізка Lіпе з'являється запит на введення першої точки відрізка.
Прив'язуємся до кінця осьової лінії за допомогою прив'язки End Point. Наступні точки ламаного контуру деталі будуємо методом напрямок-відстань відводячи курсор по горизонталі або вертикалі і задаючи потрібне зміщення. Замикаємо контур до осі симетрії прив'язкою Perpendicular. Виходимо з команди клавішою Esc. Команда Сору одноразове копіювання об'єкту дозволяє створювати об'єкти на заданій відстані, напрямок і величину зміщення. Копії можна задавати наступним чином:
- За допомогою двох точок, що можуть розташовуватися в будь якому
місті малюнка
- Введення відносних координат замість прикладання 1-ої базової точки і
натискання клавіші вводу. На запит проведення другої точки. В даному
випадку значення @ вводити не потрібно за допомогою методу
напрямок відстань при ввімкненом режимі ОRТНО. Команда має опцію
Мultiple, яка дозволяє виконувати багаторазове копіювання.
Команда Zоот (показати) з опції Real time (реальний час) дозволяє динамічно змінювати розміри зображення.
Клацнути мишою на кнопці Zоот real time на стандартній панелі інструментів на екрані з'явиться зображення курсора у вигляді луна із знаками (+ -). Тримаючи ліву кнопку миші і пересуваючи курсор вверх вниз ми отримаємо динамічне збільшення або зменшення малюнку на екрані. Натискаємо клавішу вводу, виходу, або праву клавішу миші для виходу з режиму.
Команда Рап з опції Real time дозволяє швидко пересувати зображення по графічній зоні екрану, її зручно суміщати з командою Zоот, переходячи від однієї команди до другої за допомогою контекстового меню.
Клацнути кнопку Pan real time (панорамування) розташовані нестандартні панелі не екрані з'явиться курсор у вигляді руки, тримаючи ліву кнопку пересуваємо курсор в потрібному напрямку.
Команда Mirror (дзеркало) дозволяє виконувати дзеркальне копіювання об'єктів. Клацнувши кнопку Mirror на панелі інструментів (редагування). Обираємо об'єкти що відбиваються і клавіша вводу для завершення вибору. Вказуємо першу точку осі відображення. Вказуємо другу точку осі відображення, в командному рядку з'явиться запит
Delete source object удалять исходньїе обектьі да/нет стоит нет. Натискаємо ввод. Якщо об'єкти не копіюються потрібно зберегти.
Відображати відносні осі симетрії можна і текстові об'єкти, але для того щоб напрямоктексту залишився незмінним значенню mirrtext присвоюється "0" за замовчуванням він дорівнює "1".
5. Нанесення розмірів
Нанесення розмірів включає виконання виносних і розмірних ліній відповідного виду. В заданому місці проставлення числових значень розмірів визначених системою, або введених користувачем. Система Auto Cad, передбачає можливість автоматизації нанесення розмірів різного виду: лінійні та кутові розміри, діаметри, радіуси дуги або кола. Якщо розмірні елементи складають один об'єкт то розмір називається асоціативним.
Команда EXPLODE дозволяє розділити розміри, блок на самостійні об'єкти, що дозволяє кожну складову частину редагувати окремо розмір називається неасоціативним.
Створення розмірного стилю DІММ.
Перед початком нанесення розмірних ліній створюється єдиний для всього креслення стиль, за замовчуванням програма пропонує стиль 150 25, який має певні характеристики. Команда утворення розмірного стилю віддається зі спадаючого меню/формат/розмірні стилі. Вибираємо кнопку создать в діалоговому вікні вводимо нове ім'я і кнопка продовжить. Діалогове вікно. Що з'явиться складається з 6 закладок: лінії і стрілки, текст, малюнок положення, основні одиниці.
Встановлюємо необхідну точність розмірів. Команди нанесення розмірів згрунтовані в складаючому меню Ізмерение.
Dimleaner - лінійний розмір. Лінійний розмір це об'єкт який складається з першої та другої виносної лінії, розмірної лінії, стрілки розмірного тексту. Після подачі команди ведемо діалог: Specity first line origin (позначте початок першої виносної лінії).
Specity second extension line origin.
Specity dimension line origin
Позначення розташування розміра виносної лінії. Позначення розташування розмірної лінії.
Опції в означеному діалозі мають такий зміст:
МТЕХТ - перегляд розміру який буде винесено на розмірну лінію, і якщо є необхідність введення іншого значення, або тексту за допомогою редактора багаторядкового тексту.
АNGLЕ - зміна кута нахилу символу в розмірному тексті.
GORISONTAL - проставлення горизонтального розміру, вертикаль аналогічно. ROTATED - зміна кута нахилу розмірної лінії.
Паралельні розміри віддається зі спадаючого меню (измерение паралельное). Наноситься лінія паралельна до точок початку першої і другої виносних ліній. §ресііу Гігзіехіепгіоп Ііпе огі§іп. Зргсігу зесопсі ехіепііоп Ііпе огі§іп. Зресігу сіітетіоп Ііпе Іосаііоп ог [тіехі/гехі/Ап§1]і.2. Оетепзіоп іехі з.
DIM RADIUS - команда проставляє радіус дуги або кола;
DIM DIAMETER - проставляє діаметр кола;
DIM LINER - базовими лінійними розмірами називаються такі що виконуються від першої виносної лінії попереднього розміру; DIM CONTINUE розмірний ланцюжок.
Розбиття складних об'єктів ЕХРLODE.
Команда надає змогу розбивати складні об'єкти (прямокутники, кільця, штриховку, блоки, розміри на окремі прості елементи). Кожен такий елемент можна редагувати незалежно від інших. Команда ехрlоdе віддається з клавіатури. Або зі спадаючого меню modifi(розчленить). Для закінчення роботи команди Еsc.

 
 

Цікаве

Загрузка...