WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаІнформатика, Компютерні науки → Поняття растрової та векторної графіки. Кольорові палітри RGB та СМY. Програмний пакет AutoCad2000 - Контрольна робота

Поняття растрової та векторної графіки. Кольорові палітри RGB та СМY. Програмний пакет AutoCad2000 - Контрольна робота

тому, що кольори не визначаються якимись абсолютними величинами, а все залежить від властивостей графічного пристрою відображення, його точності.
Наука, що вивчає кольори та їхнє вимірювання для оцінки сприйняття людиною, називається колориметрією . Для людини діапазон видимого спектру знаходиться в межах 380-780 нм (в одиницях довжини хвилі). Чутливість людського зору в цьому діапазоні різна, максимум чутливості відповідає 555 нм (зелений колір). В першій колориметричній триколірній системі R,G,B в якості основних були прийняті такі монохроматичні кольори випромінювання:
R - 700 нм; G - 546.1 нм; B - 435.8 нм.
Червоний колір отримується лампою нажарювання із фільтром. Для отримання чистого зеленого та синього кольорів використовується ртутна лампа. Також стандартизовано значення світового потоку для кожного основного кольору. Кожний колір можна записати у вигляді так званого кольорового рівняння K=гR+gG=bB, в якому коефіцієнти г,g,b мають певні значення, відповідні тотожності сприйняття людиною суміші основних кольорів та окремого зразка кольору.
Колір Модель RGB Модель CMY
R G B с м Y
Червоний 1 0 0 0 1 1
Жовтий 1 1 0 0 0 1
Яскраво-зелений 0 1 0 1 0 1
Блакитний 0 1 1 1 0 0
Синій 0 0 1 1 1 0
Ліловий 1 0 1 0 1 0
Чорний 0 0 0 1 1 1
Білий 1 1 1 0 0 0
Співвідношення для перекодування кольору з моделі СМУ в RGB:
R 1 с
G = 1 - м
в 1 Y
З моделі RGB в СМY:
C 1 R
м = 1 - G
Y 1 в
Тут вважається, що компоненти кодуються числами в діапазоні від 0 до 1 для іншого діапазону чисел можна записати відповідні співвідношення.
3. Програмний пакет AutoCad2000
1. Запуск програми
1. Меню->Пуск->Auto Cad->Аиto Саd12000;
2. Через піктограму на робочому столі;
3. Проводник.
Програма завантажує асоційовані файли що мають розширення .dws -файл шаблона із стандартними визначеннями об'єктів креслення.
Dwg. - стандартний формат файлу для збереження векторної графіки.
Dxf. - файл малюнка в текстовому або війковому форматі що використовується для обміну з іншими додатками.
Після запуску програми відкривається один із варіантів графічного інтерфейсу: в звичайному варіанті завантажується графічне вікно програми з шаблоном Acadiso.dwt (метричні одиниці вимірювання), який задає точність одиниць вимірювання з чотирма знаками після коми, ліміти креслення - тобто прямокутну границю зони креслення і крок сітки і дискретний рух курсору 10x10.
Під шаблоном Auto Сad розуміється малюнок що містить необхідні надбудови і використовується для створення інших малюнків.
При відкритті Аutо Саd з асоційованим файлом в якому вже присутні надбудови при початковому створенні.
При наступних запусках програми можна налагодити виведення діалогового вікна (начало роботьі) Startup яке накладається на графічне вікно програми дозволяючи входити в програму з різними варіантами надбудови креслення.
2. Графічне вікно програми
Рядок заголовка. Містить назву програми та ім'я файлу який відкрили. Рекомендується відразу змінити на своє ім'я і створити власну папку. В правій частині є три кнопки. Рядок меню Стандартна панель інструментів і панель з списками що розкривається текстових і розмірних стилів. Рядок містить панель управління шарами і панель властивостей об'єктів, всі панелі плаваючі.
Самий нижній рядок графічного вікна називається рядок стану. В лівій частині цього рядка координати Х,?,2. Положення курсору в зоні малювання вікна і в середній частині рядка знаходяться кнопки, які управляють викликом прозорих команд. Прозорі команди мають такі властивості: не потребують вибору об'єктів, не створюють нових об'єктів, не призводять до завершення сеансу та завершення малювання. Прозорі команди запускаються за допомогою кнопок, які знаходяться на панелі інструментів або вводяться в командну строку з префіксом у вигляді символу апострофа. Після завершення прозорої команди відновляється робота поточної команди.
Сrid- сітка Sпар - крок
Zоот - покажи
Вище над рядком стану знаходяться вікно команд, яке складається з трьох рядків що починається зі слова Соттапd..
Перший знизу рядок активний в нього вводяться команди і дані які управляють роботою програми. Люба комбінація символів що набираються на клавіатурі автоматично попадає в рядок програм. Повний запис з протокола роботи з програмами можна переглядати в текстовому вікні яке викликається (видаляється) на екран за допомогою клавіші F2. В кожній частині вікна знаходиться закладка Моdel і одна або декілька lауаut. Закладка Моdel забезпечує доступ у простір моделювання, простір листа використовується для виконання рамок.
Ліворуч і праворуч від зони креслення встановлені плаваючі панелі інструментів призначені для виклику команд креслення і редагування створюваних об'єктів. Вікно має смуги прокрутки. На парвій межі зони креслення Тооl Рallеtеs - сервісні палітри яке за замовчуванням має три вкладки: піктограми малюнків, блоків, зразків штриховки. Довідкова система аналогічна довідковим системам інших програм. Завершення роботи програми Файл->3акрит ь
File- Close
Alt+F4.
3. Введення координат прив'язкою до об'єктів.
Робота програми в режимі об'єктної прив'язки дозволяє використовувати геометричні властивості об'єктів такі як кінцеві і середні точки центри дуг і кіл для введення координат точок об'єктів що створюються. Цей режим активізується тільки під час запиту програми при введенні нової точки. Побудова основного напису креслення відрізків її редагування. Команда Zoom - показати.
Основний напис креслення розташовується в його нижній частині тому зручніше вивести його на екран в збільшеному вигляді. Операції по збільшенню або зменшенню видимого розміру об'єктів на екрані можна виконувати за допомогою Zоот. Команда автоматично входить в режим Window
Перша дія відкрити менюView, з'явиться додаткове меню з опціями команди, Друга дія вибираємо Window рамка програми повертається до графічного зображення на екрані.
Третя дія вказуємо перший кут області виду, трошки вище за висоту основного напису, вказуємо протилежний кут рамки так щоб в нього вмістилося зображення основного напису.
Проведення відрізка на заданій відстані від точки. Верхній і горизонтальний відкізок основного напису проходить на відстані 55мм.паралельно нижній границі внутрішньої рамки, для його побудови використовуєм режим Frот -
зміщення, який дозволяє при виконанні команди прив'язатися до точки зміщеної від вказаної базової точки на задану відстань. Режим не обмежує напрямок пересування курсору.
Викликаємо команду побудови відрізка через меню Drow (малювання). Вибираємо Line(відрізок), з'явиться запит в командному рядку на введення першої точки відрізка для визначення координат цієї точки використовуємо режим From.
Викликаємо контекстове меню об'єктної прив'язки і вибираємо з нього прив'язка до точки зміненої від вказаної базової на задану відстань Frоm В командному рядку з'явиться запит на введення базової точки.
Виконуємо контекстове меню об'єктної прив'язки і вибираємо прив'язку до точки перетину двох об'єктів називається Intersection (перетин). Команда ОЯТНО обмежує пересування курсора вздовж горизонтальних і вертикальних ліній. Курсор переміщується тільки по осі х, або у, тому решту відрізка можна проводити за допомогою команди Perpendicular (нормаль). Команда знаходиться в рядку стану. Викликаємо контекстове меню об'єктної прив'язки і вибираємо з нього прив'язку до точки розташованої на перпендикулярі до об'єкту. Підводимо курсор до правого вертикального відрізку, внутрішньої рамки після появи піктограми у вигляді двох перпендикулярних відрізків, натискаючи ліву кнопку миші відбудеться прив'язка до другої точки горизонтального відрізка основного напису.
Для виходу з режиму побудови відрізка натискаємо клавішу вводу, або праву кнопку миші.
КомандаAraay (масив) на панелі Мodifi.

 
 

Цікаве

Загрузка...