WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаІнформатика, Компютерні науки → Програми розпізнавання мови. Створення списку ілюстрацій - Контрольна робота

Програми розпізнавання мови. Створення списку ілюстрацій - Контрольна робота

диктуванням по буквах і режимом "сну". Передбачається, що відповідні команди можна подавати голосом, але вони спрацьовували так рідко, що краще віддати перевагу миші.
Стартова якість розпізнавання FreeSpeech 98 робило не занадто сприятливе враження. У тестовому діловому листі він прекрасно розпізнавав базову лексику, але будь-яке незвичайне слово вибивало його з колії. Прізвище О'кееffе була записана як both keys, а Bernardo - як burn our goal. Числа, як і в Dragon NaturallySpeaking, орієнтуються тільки якщо диктувати їх по одній цифрі.
Команди переміщення і форматування FreeSpeech 98 дуже схожі на наявні в інших пакетах (у дійсності ряд команд просто збігається). Але FreeSpeech часто з разючою упертістю ігнорував мої указівки виділити чи текст перемістити курсор.
2. СТВОРЕННЯ СПИСКУ ІЛЮСТРАЦІЙ
Вважається, що саме можливість використовувати графіку зумовила перетворення World Wide Web зчисто технічного і наукового інструмента в найважливішу складову сучасної поп-культури. У наш час ми часто можемо спостерігати, що повна відсутність зображень на Web-сайті може просто відштовхнути відвідувачів (проте, зайва перевантаженість зображеннями позначається на швидкості завантаження і приводить до схожих результатів).
Суворо кажучи, HTML не призначений для зберігання зображень. Замість цього в код HTML вміщуються посилання на файли зображень і, можливо, деякі команди форматування для них. При завантаженні файла в форматі HTML браузер прочитує посилання на графічні файли, запитує їх з Web-сервера і відображає відповідно до їх місцезнаходження, визначеного в коді HTML. Проте на практиці зображення і текст на Web-сторінці тісно пов'язані між собою і звичайно спеціально розробляються дизайнерами так, щоб доповнювати одне одного.
У Microsoft FrontPage передбачені не тільки засоби, які дозволяють отримати доступ до будь-яких методів розміщення графічних файлів на Web-сторінці, але й засоби інтегрованого перегляду зображень, а також (в дещо обмеженому варіанті) засоби редагування зображень.
Формати графічних файлів
Більшість браузерів можуть відображати графічні файли тільки двох форматів: Graphic Interchange Format (GIF) і Joint Photographic Expert Group (JPEG). Деякі браузери також підтримують формат Portable Network Graphics (PNG) - новий формат, в якому передбачено безліч функцій. Інформація про відмінності різних форматів наведена в табл. 4.
o Стиснення: із втратами або без втрат. У растрових файлах повинна зберігатися інформація про кожний піксель зображення. Однак, якщо просто записувати інформацію про кожний піксель, файл може виявитися дуже великим. Тому в більшості форматів графічних файлів передбачені засоби стиснення: спеціальні математичні алгоритми, які дозволяють записувати інформацію про зображення за допомогою меншої кількості байт. Звичайно стиснення проводиться за рахунок областей зображення, що повторюються.
У файлах GIF використовується такий алгоритм компресії, при якому ніяка інформація про зображення не втрачається. Таким чином, стиснення проводиться без втрат (lossless). Інший механізм компресії передбачений в форматі JPEG. З одного боку, він забезпечує різні міри стиснення за бажанням автора, з іншого - в багатьох випадках після стиснення JPEG повернутися до початкового файла стає неможливим. В залежності від настройок зображення може втратити частину інформації про колірну палітру, контури і контраст. Такий підхід називається компресією із втратами (lossy). Чим більша кількість втрат є допустимою, тим меншим є підсумковий розмір графічного файла.
o Прозорість. Всі формати графічних файлів передбачають використання прямокутних зображень. При цьому висота і ширина зображення в пікселях може бути будь-якою, але за допомогою звичайних засобів зробити зображення круглим, овальним або довільної форми не можливо.
Один з можливих спосібів уникнути використання виключно прямокутних зображень - використати по краях зображення той же колір, який передбачений в браузері як фон. Однак простий підбір відповідного кольору в деяких випадках може не спрацювати (наприклад, коли на сторінці використовуються фонові зображення або коли браузер настроєний на використання власної палітри кольорів).
Тому найкращий вихід - привласнити одному з кольорів зображення властивість прозорості. У цьому випадку браузер замість цього кольору буде відображати те, що повинно знаходитися під ним (як правило, фон).
Ще більш сильний засіб - використати так званий альфа-канал (alpha channel), який дозволяє задавати до 256 степенів прозорості.
o Анімація. Формат GIF дозволяє зберігати в одному і тому ж файлі декілька зображень і настроювати час показу кожного з них. Це - найпростіший засіб використання анімації без установки додаткового програмного забезпечення в браузерах відвідувачів Web-сайту.
o Гамма. У різних системах передбачені різні співвідношення між яскравістю, яка визначена в графічному файлі, і тим, як ця яскравість буде відтворюватися на апаратному рівні (крім того, ця залежність є нелінійною). Для розв'язання цієї проблеми у файлах PNG передбачена можливість запам'ятовування гамми на одному комп'ютері для відтворення її з максимальною точністю на інших комп'ютерах.
Більшість Web-дизайнерів для тексту, зображень, створених за допомогою ліній і значків, використовують формат GIF через стиснення без втрат в якості і можливості використання прозорості. JPEG застосовується для фонових зображень, фотографій і у всіх інших випадках, де більш сильне стиснення і краще перенесення кольорів важливіше, ніж точність контурів.
Новітній формат графічних файлів PNG (Portable Network Graphics) забезпечує повну підтримку 32-бітного кольору з використанням альфи-каналу, множинні методи компресії, збереження інформації про гамму і додаткові можливості, які дозволяють згладити відмінності між різними платформами. На жаль, формат PNG підтримується не всіма браузерами. Крім того, звичайно файли у форматі PNG є більшими, ніж зображення GIF і JPEG.
Пам'ятайте, що насправді файли HTML не можуть містити в собі графіку. Замість графічних зображень в них зберігаються посилання на графічні файли, які завантажуються браузером окремо.
Додаткові можливості при роботі із зображеннями
Частина розділу, що залишилася, буде присвячена деяким додатковим можливостям, які можна використати при роботі з графічними файлами. Більшість з них знадобляться вам при роботі із зображеннями з використанням спеціалізованих програм.

 
 

Цікаве

Загрузка...