WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаІнформатика, Компютерні науки → Програми розпізнавання мови. Створення списку ілюстрацій - Контрольна робота

Програми розпізнавання мови. Створення списку ілюстрацій - Контрольна робота

Зовсім не важко перенести надиктований текст у вікно поштової програми, а в електронній таблиці зручніше диктувати числа прямо в кумірки.
Модуль NaturalWord для диктування у вікні Microsoft Word 97 (з більш ранніми версіями він не працює) дуже схожий на основний екран мовного введення Dragon. Він надає також доступ до команд меню Word, але доводиться зробити кілька спроб, перш ніж Word виконав команду, та й після цього швидше було діяти за допомогоюклавіатури і миші. Компанія попереджає, що на комп'ютерах з відносно повільним процесором розпізнавання може відбуватися з паузами, але на Pentium II-266 цього жодного разу не случилося.
Утиліта NaturalText забезпечує диктування в середовищі практично будь-якої програми для Windows 95/98. Після її установки в системному лотку на Панелі задач з'являються значки тексту і мікрофона. Щоб почати працювати з NaturalText, досить клацнути по значку мікрофона - і можна говорити.
IBM ViaVoice 98 Executive Edition.
Достоїнства: гарне розпізнавання простих слів, удосконалені переміщення по екрану і дизайн.
Недоліки: низька якість розпізнавання імен власних і скорочених слів, повільна робота в середовищі деяких програм.
Пакет добре справляється з чисто текстовими секціями тестового листа, але спіткнувся на деяких іменах власних і скороченнях. Наприклад, прізвище Bernardo він записав як Bernad O, назва містечка Westwood - як West would it, а Peterborough - як Peter burrow. Це істотно знизило підсумковий відсоток помилок розпізнавання. По моїх враженнях, чим більш великий контекст забезпечувався для слова, тим з більшою імовірністю ViaVoice його правильно розпізнавав.
Як і Dragon, корпорація IBM забезпечує просте переключення між режимами диктування, виправлення, диктування по буквах і введення команд. Досить сказати, що ви збираєтеся зараз робити, і пакет, як правило, зрозуміє вас вірно. Епізодично в процесі тестування приходилося зіштовхуватися з незначними проблемами при спробі змусити ViaVoice 98 сприйняти команду переміщення, таку як move up four lines - піднятися на чотири рядки. Найкраще це вдається, якщо давати команди уривчасто і монотонно; при цьому часом виникає неприємне відчуття, що не Ви навчаєте програму, а вона Вас.
Можна використовувати ViaVoice безпосередньо усередині таких програм, як Word, Excel і Internet Explorer Mail. Диктування в Word відбувається майже без затримок, але в інших програмах приходиться мало-мало почекати, поки продиктований текст буде оброблений. Зате в ViaVoice 98 більш природна робота з числами, чим у Dragon: щоб записати в осередок Excel суму 23 432 дол., потрібно сказати "twenty-three thousand four hundred thirty-two dollars" (двадцять три тисячі чотириста тридцять два долари).
Ще одне достоїнство ViaVoice 98 - чудово організоване керування Робочим столом Windows. Щоб запустити Excel, досить сказати "open Excel", щоб розгорнути пункт меню, досить його назвати. Можна вибирати кнопки, вимовляючи написані на них слова (такі, як OK чи Cancel). На випадок, якщо програма не буде розпізнавати команди, у ній передбачене навчання, до цієї тактики рідко приходиться прибігати.
L&H Voice Xpress Professional.
Достоїнства: просте і швидке виправлення неправильне сприйнятих слів, чудове розпізнавання чисел.
Недоліки: причепливість до вимови команд, нерівномірна якість розпізнавання.
На перший погляд Voice Xpress Professional компанії Lernout & Hauspie дуже схожий на NaturallySpeaking Preferred. Але, хоча в цього 150-доларового пакета і є визначені переваги - гарне розпізнавання чисел, тісна інтеграція з компонентами Office 97, - він уступає програмі Dragon як розпізнавання слів і команд.
Процедура навчання в Voice Xpress Pro - сама довга з усіх. Займає вона понад 50 хв, за які треба прочитати 230 екранів з текстом - списки команд, вправи в диктуванні по буквах і уривки з книги про Антарктику з такими труднопроізносимими пасажами, як vulpine Russian glaciologist (хитрий росіянин гляціолог).
З розпізнаванням ділового листа програма в основному справилася, але час від часу з її роботою щось случалося. Westwood Park перетворився в west with a park, June twenty-second - у June twenty seconds, quarter - у water. Реальною проблемою були також артиклі і короткі службові слова (такі як a, the, that). Дефекти розпізнавання, можливо, зв'язані з невеликим обсягом основного словника - 30 тис. слів, що приблизно вдвічі менше, ніж в інших пакетах.
З розпізнаванням деяких команд переміщення і керування, наприклад go to the end of the document (перейти в кінець документа), у Voice Xpress Pro також виникли складності. Удається зменшити число помилок, почавши говорити повільно і неприродно чітко. Ще кращий результат дало злиття слів - потрібно було вимовити щось начебто "downtwoparagraphs" (на два абзаца вниз), зробивши паузу перед командою і після її.
Що стосується позитивних сторін Voice Xpress Pro, те цей пакет володіє кращої з усіх розглянутих системою виправлення помилок. Ви говорите "correct that" (виправити), і на екрані з'являється список варіантів. Якщо придатний варіант є в списку, потрібно вимовити "take" (прийняти) і номер правильного слова, після чого воно вставляється в документ. Інше достоїнство пакета - гарна інтеграція з компонентами Microsoft Office 97: робота з ними відбувається без яких би то ні було затримок. Крім того, Voice Xpress Pro блискуче вводить числа: диктувати їх у Excel можна зовсім природно. І усе-таки він істотно уступає Dragon по якості розпізнавання і IBM Via Voice по простоті керування.
Philips FreeSpeech 98.
Достоїнства: наявність безкоштовної спробної версії, дешевина.
Недоліки: посередня якість розпізнавання при диктуванні, деякі команди не розпізнаються, відсутність мікрофона.
З чотирьох розглянутих нами програм Philips FreeSpeech 98 має сама точна назва: його можна протестувати зовсім безкоштовно (одне зі значень англійського free - "безкоштовний". - Прим. перши.), просто одержавши із сервера www.freespeech98. com настановний файл обсягом у 30 Мбайт. Користування пакетом після іспитового періоду, що триває сім днів, коштує 39 дол.
Незважаючи на дуже низьку ціну, пакет FreeSpeech 98 функціонально повний. Він підтримує і стандартне вікно диктування типу WordPad, і можливість диктувати в будь-якій програмі для Windows, де є введення тексту, і керування переміщеннями по меню і вікнам на Робочому столі. На відміну від інших пакетів, FreeSpeech вимагає ручного переключення між диктуванням, керуванням,

 
 

Цікаве

Загрузка...