WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаІнформатика, Компютерні науки → Багаторівнева організація комп’ютерів - Курсова робота

Багаторівнева організація комп’ютерів - Курсова робота

"Програмне забезпечення - це газ. Воно розповсюджується і повністю заповнює резервуар, в якому знаходиться". У 80-і роки електронна обробка текстів здійснювалася програмою troff (програма troff використовувалася при створенні цієї книги). Troff займає декілька десятків кілобайт пам'яті. Сучасні електронні редактори займають десятки мегабайтів. В майбутньому, поза сумнівом, вони займатимуть десятки гігабайтів. Програмне забезпечення продовжує розвиватися і створює постійний попит на процесори, що працюють з вищою швидкістю, на більший об'єм пам'яті, на велику продуктивність пристроїв введення-виводу.
З кожним роком відбувається стрімке збільшення кількості транзисторів на одній мікросхемі. Відзначимо, що досягнення в розвитку інших частин комп'ютера такі ж великі. Наприклад, у IBM PC/XT, що з'явився в 1982 році, об'єм жорсткого диска складав всього 10 Мбайт, значно менше, чим у більшості
сучасних настільних комп'ютерів. Підрахувати, наскільки швидко відбувається вдосконалення жорсткого диска, набагато складніше, оскільки тут є декілька параметрів (об'єм, швидкість передачі даних, ціна і т. д.), але вимірювання будь-якого з цих параметрів покаже, що показники зростають, принаймні на 50% в рік.
Крупні досягнення спостерігаються також і у сфері телекомунікацій і будівлі мереж. Менше ніж за два десятиліття ми прийшли від модемів, передающих інформацію із швидкістю 300 бит/с, до аналогових модемів, що працюють із швидкістю 56 Кбит/с, телефонним лініям ISDN, де швидкість передачі інформації 2x64 Кбит/с, оптико-волоконним мережам, де швидкість вже більш ніж 1 Гбнт/с. Оптико-волоконні трансатлантичні телефонні кабелі (наприклад ТАТ-12/13) коштують близько $700 млн, діють протягом 10 років і можуть передавати 300 000 дзвінків одночасно. Лабораторні дослідження підтвердили, що можливі системи зв'язки, що працюють із швидкістю 1 терабит/с (10" бит/с) на відстані більше 100 км. без підсилювачів. Навряд чи потрібно згадувати тут про розвиток мережі Інтернет.
Широкий спектр комп'ютерів
Річард Хаммінг, колишній дослідник з Bell Laboratories, відмітив, що кількісна зміна величини на порядок веде до якісної зміни. Наприклад, гоночна машина, яка може їздити із швидкістю 1000 км/ч по пустелі Невада, корінним чином відрізняється від звичайної машини, яка їздить із швидкістю 100 км/ч по шосе. Так само хмарочос в 100 поверхів неспівставимо з десятиповерховим багатоквартирним будинком. А якщо мова йде про комп'ютери, то тут за три десятиліття кількісні показники збільшилися не в 10 а в 1 000 000 разів.
Розвивати комп'ютерні технології можна двома шляхами: або створювати комп'ютери все більшої і більшої потужності при постійній ціні, або випускати
один і той же комп'ютер, з кожним роком знижуючи ціну. Комп'ютерна галузь використовує обидва ці шляхи, створюючи широкий спектр різноманітних комп'ютерів. Дуже приблизна класифікація сучасних комп'ютерів представлена в табл. 3.
Таблиця 3. Типи сучасних комп'ютерів. Вказані ціни приблизні
У самій верхній строчці знаходяться мікросхеми, які приклеюються на внутрішню сторону вітальних листівок для програвання мелодій "Happy Birthday", весільного маршу або чого-небудь подібного. Автор ідеї ще не придумав листівки із співчуттями, які грають похоронний марш, але оскільки він випустив цю ідею в споживчу сферу, незабаром можна буде чекати появи і таких листівок. Той, хто виховувався на комп'ютерах вартістю в мільйони доларів, сприймає такі доступні всім комп'ютери приблизно так само, як доступний всім літак. Проте такі комп'ютери, поза всяких сумнівів, повинні існувати (а як щодо мішків для сміття, що говорять, які просять вас не викидати алюмінієві банки?).
Друга строчка - комп'ютери, які збожеволіють всередину телефонів, телевізорів, мікрохвильових печей, CD-плейєрів, іграшок, ляльок і т.п. Через декілька років у всіх електричних приладах знаходитимуться вбудовані комп'ютери, кількість яких вимірюватиметься в мільярдах. Такі комп'ютери складаються з процесора, пам'яті менше 1 Мбайт і пристроїв введення-виводу, і все це на одній маленькій мікросхемі, яка коштує всього декілька доларів. Наступний рядок - ігрові комп'ютери. Це звичайні комп'ютери з особливою графікою, але з обмеженим програмним забезпеченням і майже повною відсутністю відвертості, тобто можливості перепрограмування. Приблизно рівні їм але вартості електронні записники і інші кишенькові комп'ютери, а також мережеві комп'ютери і web-термінали. Всі вони містять процесор, декілька мегабайтів пам'яті, який-небудь дисплей (можливо, навіть телевізійний) і більше нічого. Тому вони такі дешеві. Далі йдуть персональні комп'ютери. Саме вони асоціюються у більшості людей із словом "комп'ютер". Персональні комп'ютери бувають двох видів: настільні і ноутбуки. Вони зазвичай містять декілька мегабайтів пам'яті, жорсткий диск з даними на декілька гігабайтів, CD-ROM, модем, звукову карту і інші периферійні пристрої. Вони забезпечені складними операційними системами, мають можливість нарощування, при роботі з ними використовується широкий спектр програмного забезпечення. Комп'ютери з процесором Intel зазвичай називаються "Персональними комп'ютерами", а комп'ютери з іншими процесорами - "робочими станціями", хоча особливої різниці між ними немає.
Персональні комп'ютери і робочі станції часто використовуються в якості мережевих серверів як для локальних мереж (зазвичай в межах однієї організації), так і для Інтернету. У цих комп'ютерів звичайні один або декілька процесорів, декілька гігабайтів пам'яті і багато Гбайт на диску. Такі комп'ютери здатні працювати в мережі з дуже високою швидкістю. Деякі з них можуть обробляти тисячі повідомлень, що поступають, одночасно.
Крім невеликих серверів з декількома процесорами існують системи, які називаються мережами робочих станцій (NOW - Networks of Workstations) або кластерами робочих станцій (COW - Clusters of Workstations). Вони складаються із звичайних персональних комп'ютерів або робочих станцій, зв'язаних в мережу, по якій інформація передається із швидкістю 1 Гбіт/с, і спеціального програмного забезпечення, що дозволяє всім машинам одночасно працювати над одним завданням. Такі системи широко застосовуються в науці і техніці. Кластери робочих станцій можуть включати від декількох комп'ютерів до декількох тисяч. Завдяки низькій ціні компонентів окремі організації можуть набувати таких машин, які по ефективності є міні-суперкомп'ютерами.
А зараз ми дійшли до великих комп'ютерів розміром з кімнату, що нагадують комп'ютери 60-х років. В більшості випадків ці системи - прямі нащадки великих комп'ютерів серію IBM-360. Зазвичай вони працюють не набагато швидше, ніж могутні сервери, але у нихвище швидкість процесів введення-виводу і володіють вони досить великим простором на диску - 1 терабайт і більш (1 терабайт = 1012 байт). Такі системи коштують дуже дорого і вимагають крупних вкладень в програмне забезпечення, дані і персонал, обслуговуючий ці комп'ютери. Багато компаній вважають, що дешевше заплатити

 
 

Цікаве

Загрузка...