WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаІнформатика, Компютерні науки → Багаторівнева організація комп’ютерів - Курсова робота

Багаторівнева організація комп’ютерів - Курсова робота

прикладних
програм, з якими великі комп'ютери не могли працювати.
Перші персональні комп'ютери продавалися у вигляді комплектів. Кожен комплект містив друкарську плату, набір інтегральних схем, зазвичай включав схему Intel 8080, декілька кабелів, джерело живлення і іноді 8-дюймовий дисковод. Скласти з цих частин комп'ютер покупець винен був сам. Програмне забезпечення до комп'ютера не додавалося. Покупцеві доводилося самому писати програмне забезпечення. Пізніше з'явилася операційна система СР/М, написана Гарі Кілдаллом для Intel 8080. Ця операційна система поміщалася на дискету, вона включала систему управління файлами і інтерпретатор для виконання призначених для користувача команд, які набирались з клавіатури.
Ще один персональний комп'ютер, Apple (а пізніше і Apple II), був розроблений Стівом Джобсом і Стівом Возняком. Він став надзвичайно популярний серед окремих покупців, а також широко використовувався в школах, і це зробило компанію Apple серйозним конкурентом IBM.
Спостерігаючи за тим, чим займаються інші компанії, компанія IBM, була лідером тоді на комп'ютерному ринку, теж вирішила зайнятися виробництвом персональних комп'ютерів. Але замість того щоб конструювати комп'ютер з нуля що зайняло б дуже багато час, компанія IBM надала одному з своїх працівників, Філіпу Естріджу, велику суму грошей, наказала йому піти абикуди подалі від бюрократів головного, що втручаються у все управління компанії, що знаходиться в Нью-Йорку, і не повертатися, поки не буде сконструйований персональний комп'ютер, що діє. Естрідж відкрив підприємство достатнє далеко від головного управління компанії (у Флоріді) узяв Intel 8088 як центральний процесор і створив персональний комп'ютер з серійних компонентів. Цей комп'ютер (IBM РС) з'явився в 1981 році і став комп'ютером, що самим купувався, в історії.
Але компанія IBM зробила одну річ, про яку вона пізніше пошкодувала. Замість того щоб тримати проект машини в секреті (або принаймні захистити себе патентами), як вона зазвичай робила, компанія опублікувала повні проекти, сподіваючись всіх електронних схем, в книзі вартістю $49. Ця книга була опублікована для того, щоб інші компанії могли проводити змінні плати для IBM РС що підвищило б сумісність і популярність цього комп'ютера. До нещастя для IBM, як тільки проект IBM РС став широко відомий, оскільки все складало частині комп'ютера можна було легко придбати, багато компаній почали робити клони РС і часто продавали їх набагато дешевше, ніж IBM. Так почалося бурхливе виробництво персональних комп'ютерів. Хоча деякі компанії (такі як Commodore, Apple, Amiga, Atari) виготовляли персональні комп'ютери з використанням своїх процесорів, а не Intel потенціал виробництва IBM РС був настільки великий, що іншим компаніям доводилося пробиватися насилу. Вижити вдалося тільки деяким з них і те тому, що вони спеціалізувалися а вузьких областях.
Перша версія IBM РС була оснащена операційною системою MS-DOS, котру випускала тоді ще крихітна корпорація Microsoft. IBM і Microsoft разом розробили ту, що послідувала за MS-DOS операційну систему OS/2 характерною межею якої був графічний інтерфейс, схожий з інтерфейсом Apple Macintosh. Тим часом компанія Microsoft також розробила власну операційну систему Windows, яка працювала на основі М S-DOS, на випадок якщо OS/2 не матиме попиту. OS/2 дійсно не мала попиту а Microsoft успішно продовжувала випускати операційну систему Windows, що послужило причиною грандіозного розбрату між IBM і Microsoft. Легенда про те як крихітна компанія Intel і компанія Microsoft, яка була ще менша чим Intel, вмудрилися повалити IBM, одну з найбільших, найбагатших і самих впливових корпорацій в світовій історії, детально висловлюється в бізнес-школах по всьому світу.
В середині 80-х років на зміну CISC' прийшов RISC2. Команди RISC були простіші і працювали набагато швидше. У 90-х роках з'явилися суперскалярні процесори, які могли виконувати багато команд одночасно, часто не в тому порядку у якому вони з'являються в програмі. Ми введемпонятия RISC, CISC і суперскалярного процесора в розділі 2 і обговоримо їх детально.
Типи комп'ютерів
Хоча найбільш відомі персональні комп'ютери в наші дні існують і інші типи машин, тому варто стисло розповісти про них.
1 Complex instruction set computer - комп'ютер па мікропроцесорі з повним набором команд.
2 Reduced instruction set computer - комп'ютер з скороченим набором команд.
Технологічні і економічні аспекти
Комп'ютерна промисловість рухається вперед як ніяка інша. Головна рушійна сила - здатність виробників поміщати з кожним роком все більше і більше транзисторів на мікросхему. Чим більше транзисторів (крихітних електронних перемикачів), тим більше об'єм пам'яті і могутніше процесори.
Ступінь технологічного прогресу можна спостерігати, використовуючи закон Мура названий на честь одного із засновників і глави компанії Intel Гордона Мура який відкрив його в 1965 році. Коли Мур готував доповідь для промислової групи, то відмітив, що кожне нове покоління мікросхем з'являється через три роки після попереднього. Оскільки у кожного нового покоління комп'ютерів була в 4 рази більше пам'яті, чим у попереднього, він зрозумів, що число транзисторів на мікросхемі зростає на постійну величину, і, таким чином, це зростання можна передбачати на роки вперед. Закон Мура свідчить, що число транзисторів на одній мікросхемі подвоюється кожні 18 місяців, тобто збільшується на 60% щороку. Розміри мікросхем і дат їх виробництва, показані на мал. 5, підтверджують, що закон Мура до цих пір діє.
Мал. 5. Закон Мура передбачає, що кількість транзисторів на одній мікросхемі
Звичайно, закон Мура - це взагалі не закон, а просто емпіричне спостереження про те, з якою швидкістю фізики і інженери-технологи розвивають комп'ютерні технології, і прогноз, що з такою швидкістю вони працюватимуть і в майбутньому.
Багато фахівців вважають, що закон Мура діє і в XXI столітті, можливо до 2020 року. Ймовірно, транзистори скоро складатимуться всього лише з декількох атомів, хоча досягнення квантової комп'ютерної техніки, можливо, дозволять використовувати для розміщення 1 біта спин одного електрона. Закон Мура пов'язаний з тим, що деякі економісти називають ефективним циклом. Досягнення в комп'ютерних технологіях (збільшення кількості транзисторів на одній мікросхемі) приводять до продукції кращої якості і більш низьким цінам. Низькі ціни ведуть до появи нових прикладних програм (нікому не приходило в голову розробляти комп'ютерні ігри, коли кожен комп'ютер коштував $10 млн). Нові прикладні програми приводять до появи нових комп'ютерних ринків і нових компаній. Існування всіх цих компаній веде до конкуренції між ними, яка, у свою чергу,створює економічний попит на кращі технології. Круг замикається.
Ще один чинник розвитку комп'ютерних технологій - перший натановский закон програмного забезпечення, названий на честь Натана Мірвольда, головного адміністратора компанії Microsoft. Цей закон свідчить:

 
 

Цікаве

Загрузка...