WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаІнформатика, Компютерні науки → Автоматизовані інформаційні технології в казначействі. Оцінка ціни інформації - Контрольна робота

Автоматизовані інформаційні технології в казначействі. Оцінка ціни інформації - Контрольна робота

робіт.
" Експертні системи і системи підтримки прийняття рішення призначені для реалізації технологій інформаційного забезпечення процесів прийняття управлінських рішень на основі використання методів економіко-математичного моделювання та принципів штучного інтелекту.
" Системи інтелектуального проектування і вдосконалення систем управління призначені для реалізації CASE-технологій (Computer Aid System Engineering), орієнтованих на автоматизовану розробку проектних рішень для створення і вдосконалення процесів формування нормативно-методичних матеріалів по підготовці і оформленню управлінських та інших документів в рамках конкретної функції забезпечення управлінської діяльності; інструктивних та нормативних матеріали по експлуатації технічних засобів (в тому числі по техніці безпеки роботи і по умовах підтримання нормальної працездатності обладнання); інструктивних та нормативно-методичних матеріалів для організації роботи управлінського і технічного персоналу в рамках конкретної інформаційної технології забезпечення управлінської діяльності.
" Системи підтримки комунікацій необхідних для під'єднання до комп'ютера різноманітних типів зовнішніх пристроїв, організації зв'язку між комп'ютерами, підтримки їхньої роботи в локальній мережі. Ці програми дозволяють встановлювати режими роботи послідовних каналів, а також виконувати складніші функції - такі як пошук потрібного абонента в телефонному довіднику, автоматичний набір телефонного номера, автоматична відповідь та інше.
Проблемно-орієнтовані пакети і системи на відміну від програм загального призначення, мають або вузьке коло застосування або призначені для спеціалістів певного профілю. Кількість таких програм для персональних комп'ютерів у даний час складає декількох тисяч. В них використовуються особливі методи представлення й опрацювання даних, враховуючу специфіку конкретних задач.
Прикладні програми бухгалтерського обліку.
Одним із основних напрямів розвитку індустрії програмних продуктів на протязі декількох років є розробка пакетів прикладних програм для різних предметних областей: бухгалтерського обліку, фінансового менеджменту, правових систем і т.д.
Не дивлячись на те, що в світі існують більше тисячі тиражованих бухгалтерських пакетів різної потужності і вартості, українські підприємці віддають перевагу вітчизняним пакетам, які краще підходять для умов перехідної економіки і швидкої зміни законодавчих актів, що регулюють порядок бухгалтерський облік. Умовно можна виділити три покоління українських автоматизованих бухгалтерських систем.
Перше покоління пакетів прикладних програм бухгалтерського обліку характеризувалося функціональною обмеженістю і складністю адаптації до швидко змінних правил бухгалтерського обліку. Вони були призначені для експлуатації у вигляді автоматизованих робочих місць на автономних комп'ютерах, наприклад: "Фінанси без проблем", "Турбобухгалтер", "Парус", "Баланс за 5 хвилин" та інші.
Друге покоління пакетів прикладних програм бухгалтерського обліку відрізняється більшою функціональною повнотою і пристосованістю до різних змін в правилах бухгалтерського обліку. Серед них вперше з'явились пакети прикладних програм, безпосередньо не зв'язані з бухгалтерією. Вони були призначені для експлуатації в локальних мережах або автономно. До таких пакетів прикладних програм слід віднести: "1С.Бухгалтерія", "Інфобухгалтер", "Квестор", "Бест", "Моноліт-Інфо" та інші.
Сучасне, третє покоління пакетів прикладних програм бухгалтерського обліку, інтегрується в комплексні системи автоматизації діяльності підприємства. Більшість таких пакетів працює під керуванням операційної системи Windows і призначені для експлуатації в локальних мережах. Нові пакети прикладних програм бухгалтерського обліку, як правило, мають вбудовані засоби розвитку і повністю сумісні з іншими програмними засобами фірми розробника, забезпечуючи при цьому подальше нарощування і розвиток системи. Прикладом таких пакетів можна назвати пакети прикладних програм бухгалтерського обліку "Офіс", який об'єднує продукти фірм 1С і Microsoft і дозволяє не тільки автоматизувати функції бухгалтера, але й організувати все діловодство фірми у вигляді "електронного офісу".
Прикладні програми фінансового менеджменту.
Пакети прикладних програм фінансового менеджменту з'явились в зв'язку з необхідністю фінансового планування і аналізу діяльності фірм. Сьогоднішній український ринок пакетів прикладних програм фінансового менеджменту представлений в основному двома класами програм: для фінансового аналізу підприємства і для оцінки ефективності інвестицій.
Програми фінансового аналізу підприємства орієнтовані на комплексну оцінку минулої і теперішньої діяльності і дозволяють отримати оцінку загального фінансового стану, включаючи оцінки фінансової стійкості, ліквідності, ефективності використання капіталу, оцінки майна та інші.
Джерелом інформації для розв'язку подібного роду задач є документи бухгалтерської звітності, які складаються по єдиних формах незалежно від типу власності і включають власне бухгалтерський баланс підприємства, звіт про фінансові результати і їх використання, звіт про стан майна, звіт про наявність і обіг грошових засобів. Серед пакетів прикладних програм фінансового менеджменту цього класу можна виділити ЕДІП (Центрінвест Софт), Альт Фінанси (Альт), Фінансовий аналіз (Інфософт).
Другий клас пакетів прикладних програм фінансового менеджменту орієнтований на оцінку ефективності капіталовкладень і реальних інвестицій. Найпоширенішими пакетами цього класу були Project Expert (PRO-Invest Consalting), Альт-Інвест (Альт), FOCCAL (Центрінвест Софт).
Для аналітиків банків і інвестиційних фондів важливим, є приняття рішень про перспективність інвестицій і порівняльний аналіз капіталовкладень. Для фінансових менеджерів компаній потрібний інструмент детального аналізу попередньої і майбутньої діяльності підприємств для вироблення рішень по реалізації конкретного інвестиційного проекту. З цією метоюрозроблений пакет "Інвестор" (ІнЕк).
Пакети прикладних програм правових довідкових та сервісних систем.
Пакети прикладних програм правових довідкових систем є ефективним інструментом роботи з великими обсягами законодавчої інформації, яка поступає неперервним потоком. Практично в усіх економічно розвинутих країнах є довідкові правові системи. В США це Wru, Lexis та інші; у Великобританії - Infolex, Prestel, Polis та інші; в Італії - Italguire, Enlex; в Бельгії - Creodor; в Німеччині - Jurist, Lexinform та інші; а Австрії - RDB; в Канаді - Datum; у Франції - Iretiv та інші.
Програмне забезпечення виробничо-економічної діяльності в промислово розвинутих країнах.
Західний ринок систем автоматизації виробничо-економічної діяльності нараховує сотні комплексних пакетів прикладних програм. Їх можна умовно поділити на чотири групи.
1. Комплексні пакети прикладних програм загального призначення для автоматизації усієї діяльності великого або середнього підприємства (корпорації). Сюди ж відносяться багатофункціональні продукти вищого цінового класу: R/3 (SAP), Oracle Mac-Pac Open (A.Andersen) та інші. Як правило, такі продукти підтримують виробництво різних типів. До цього класу відноситься система "Галактика".
2. До другої групи відносяться програмні

 
 

Цікаве

Загрузка...