WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаІнформатика, Компютерні науки → Табличні процесори - Реферат

Табличні процесори - Реферат

стовпців і т.д.
8. Засоби оформлення і виводи таблиці на друк. Для зручності користування передбачені всі функції, що забезпечують друк таблиць, такі як вибір розміру сторінки, розбиття на сторінки, встановлення розміру полів сторінки, оформлення колонтитулів, а також попередній перегляд сторінки перед друком.
9. Засоби оформлення робочих листів. Сучасні табличні процесори дають широкі можливості по форматуванню таблиць, такі як: вибір шрифту і стилю, вирівнювання даних всередині клітки, можливість вибору кольору шрифту і фону клітки, можливість змінити висоти рядка і ширини стовпця, рамки різного вигляду, можливість задання формату даних всередині клітки. (наприклад, числовий, тестовий, фінансовий, дата ї т.д.), а також автоформатування - вбудовані можливості оформлення таблиць з яких користувач може вибрати найзручніший для нього формат.
10. Шаблони. Табличні процесори, як і текстові, дозволяють створювати шаблони робочих листів, які застосовуються для створення документів однакової форми.
11. Зв'язування даних. Абсолютна і відносна адресація дозволяють працювати одночасно з кількома таблицями, які можуть бути якимось чином зв'язані одна з одною. Наприклад, тривимірні зв'язки, що дозволяють працювати з кількома листами, розташованими підряд; консолідація робочих листів, з допомогою якої можна обробляти суми, середні значення і вести статистику обробки, використовуючи данірізних областей одного робочого листа, кількох робочих листів і навіть кількох робочих книг; зв'язана консолідація дозволяє не тільки отримати результат обчислень по декількох таблицях, але і динамічно його перерахувати в залежності від зміни вихідних даних.
12. Стандартизація обчислень. Для зручності обчислення в табличних процесорах вбудовуються найбільш вживані стандартні функції, наприклад, математичні, статистичні фінансові, функції дати і часу, логічні та інші.
13. Ділова графіка. В сучасному табличному процесорі нараховується більше ніж 20 різних типів й підтипів діаграм, які можна побудувати. Можливості оформлення діаграм також різноманітні і доступні, наприклад вставка і оформлення легенди (пояснюючих надписів), міток даних; оформлення осей - можливість вставки ліній сіток та інші. Сучасні системи роботи з електронними таблицями мають такі потужні засоби побудови і аналізу ділової графіки, як вставка планок похибок, можливість побудови тренду і вибір функцій лінії тренду.
14. Виконання табличними процесорами функцій баз даних. Ці можливості забезпечують заповнення таблиць аналогічно до заповнення баз даних, тобто екранну форму; захист даних, сортування по ключу або по декількох ключах, обробки записів до бази даних, створення звідних таблиць. Всі сучасні таблиці процесори включають засоби обробки зовнішніх баз даних, які дозволяють працювати з файлами, створеними, наприклад, у формати dBase, або PARADOX чи інших форматах.
15. Моделювання. Підбір параметрів і моделювання - одна з найважливіших можливостей табличних процесорів. З допомогою простих прийомів можна знаходити оптимальні розв'язки багатьох задач. Методи оптимізації. в сучасному табличному процесорі.
16. Засоби макропрограмування. Для автоматизації виконання дій, що часто повторюються, можна скористатися вбудованою мовою макропрограмування. Розрізняють макрокоманди і макрофункції. Застосовуючи команди, можна спростити роботу з табличним процесором і розширити список його власних команд. За допомогою макрофункцій можна задати власні формули і функції, розширивши таким чином набір функцій, запропонований табличним процесором. В найпростішому випадку макрос - це записана послідовність натиснення клавіш, переміщень курсору і натиснення кнопок миші. Це послідовність може бути відтворена. Її можна повторювати і якимось чином змінювати. Наприклад, організувати цикл, перехід, підпрограму, сучасні програми обробки електронних таблиць дозволяють користувачу створювати і використовувати діалогові вікна, які по своєму зовнішньому вигляді і зручністю роботи нічим не відрізняється від існуючих в системі.
Опис засобів робочого вікна табличного процесора.
Робоче вікно сучасного табличного процесора містить такі елементи:
1. Лінійка заголовку. Лінійка заголовку містить ім'я програми, ім'я завантаженого файлу та набір кнопок керування вікном.
2. Лінійка меню. На панелі лінійки меню розташовані імена основних груп та інструментальних засобів табличного процесора, кожна з яких може розгортатися у власному випадаючому меню, що деталізує можливості керування електронними таблицями.
3. Панелі інструментів. Панелі інструментів містять кнопки які призначаються для виклику найчастіше використовуваних команд. Кількість і склад панелей інструментів визначається користувачем.
4. Лінійка вводу (редагування). Лінійка вводу використовується для вводу і зміни даних в клітинках електронної таблиці. мітить ім'я робочого листа і адресу активної клітини. Вказівник може переміщатися по робочому листу за допомогою миші або клавіш управління курсором.
5. Робочий лист. Робочий лист відображає власне електронну таблицю. Він розбивається на клітинки, координати яких визначаються їх позицією по вертикалі (в стовпцях) і по горизонталі ( в рядках). Стовпці позначаються буквами латинського алфавіту (A, B, C, ... , Z, AA, AB, ... AZ, BA, BB, ...), а рядки числами натурального ряду. Наприклад, C10 - адреса клітинки, що знаходиться на перетині стовпця C і рядка 10. Імена стовпців завжди відображаються у верхній лінійці робочого листа, а номери рядків - на його лівій межі. На екрані як у вікні лише фрагмент активного робочого листа. Це вікно можна пересувати на робочому місці за допомогою лінійок прокрутки, які розташовані в правій (вертикальна лінійка прокрутки) і правій нижній частині листа (горизонтальна лінійка прокрутки). Кожен робочий лист має корінець з іменем. Щоб активізувати повний робочий лист, потрібно вибрати кінець з його іменем.
6. Розділювачі вікна. Розташовані в кінцях лінійок прокрутки за їх допомогою можна розділити активний робочий лист по горизонталі або по вертикалі. Це дозволяє одночасно бачити на екрані кілька фрагментів робочого листа.
7. Лінійка повідомлень. В лінійці повідомлень відображається інформація про стан таблиці і про результати виконуваної операції. При виборі певної команди з'являється коротка довідка про її призначення.
8. Ввід і редагування даних. Після запуску табличного процесора і появи робочого вікна встановлюється режим вводу даних. Одна з клітинок активна.

 
 

Цікаве

Загрузка...