WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаІнформатика, Компютерні науки → Табличні процесори - Реферат

Табличні процесори - Реферат

підстановки, використовуваний для прогнозування поводження моделі. Існує можливість створення і зберігання в листі різноманітних сценаріїв і переключення на будь-який із цих сценаріїв для перегляду результатів. Так, якщо потрібно сформувати бюджет, але річний прибуток точно не відомий, те для прибутку визначаються різноманітні значення, а потім для кожного сценарію виконується аналіз "что-если".
Якщо результат для однієї формули відомий, а значення аргументу цієї формули немає, то використовують функцію Добір параметра. При доборі параметра означення клітини, що впливає, (параметра) змінюється доти, поки формула, що залежить від цієї клітини, не поверне задане значення. Крім того є можливість визначення значення клітинин, коли необхідно змінити значення в декількох клітинах і задовольнити декілька граничних умов.
До складу учасних табличних процесорів входять засоби аналізу даних (пакет аналізу), призначені длярішення складних статистичних і інженерних задач. Для проведення аналізу даних за допомогою цих інструментів слід зазначити вхідні дані і вибрати параметри; аналіз буде проведений за допомогою відповідної статистичної або інженерної макрофункції, а результат буде поміщений у вихідний діапазон. Інші інструменти дозволяють подати результати аналізу в графічному вигляді. Кореляційний аналіз використовується для кількісної оцінки взаємозв'язку двох наборів даних, поданих у безразмірному вигляді. Коефіцієнт кореляції вибірки являє собою ковариацию двох наборів даних, деленную на добуток їхніх стандартних відхилень. Кореляційний аналіз дає можливість встановити, чи асоційовані набори даних по величині, тобто, великі значення з одного набору даних пов'язані з великими значеннями іншого набору (позитивна кореляція), або, навпаки, малі значення одного набору пов'язані з великими значеннями іншого (негативна кореляція), або дані двох діапазонів ніяк не пов'язані (кореляція близька до нуля). Дисперсійний аналіз використовується для перевірки гіпотези про подібність середніх значень двох або більш вибірок, що належать одной і тієї ж генеральної сукупності. Цей метод поширюється також на тести для двох середніх (до яких ставиться, наприклад, t-критерій).
Коваріаційний аналіз використовується для обчислення середнього добутку відхилень точок даних від відносних середніх. Ковариація є мірою зв'язку між двома діапазонами даних. Коваріаційний аналіз дає можливість встановити, чи асоційовані набори даних по величині, тобто, великі значення з одного набору даних пов'язані з великими значеннями іншого набору (позитивна ковариация), або, навпаки, малі значення одного набору пов'язані з великими значеннями іншого (негативна ковариация), або дані двох діапазонів ніяк не пов'язані (ковариация близька до нуля).
Описова статистика служить для генерації одномірного статистичного звіту, що містить інформацію про центральну тенденцію і мінливість вхідних даних.
Експоненціальне згладжування призначається для передбачення значення на основі прогнозу для попереднього періоду, скоригованого з врахуванням похибок у цьому прогнозі. Використовує константу згладжування, по величині якої визначає, наскільки сильно впливають на прогнози похибки в попередньому прогнозі.
Генерація випадкових чисел використовується для заповнення діапазону випадковими числами, витягнутими з одного або декількох розподілів. За допомогою даної процедури можна моделювати об'єкти, що мають випадкову природу, по відомому розподілі можливостей. Наприклад, можна використовувати нормальний розподіл для моделювання сукупності даних по росту індивідуумів, або використовувати розподіл Бернуллі для двох ймовірних виходів, щоб описати сукупність результатів кидання монетки.
Лінійний регрессионный аналіз полягає в підборі графіка для набору спостережень за допомогою методу найменших квадратів. Регресія використовується для аналізу впливу на окрему залежну зінну значень однієї або кількох незалежних змінних. Наприклад, на спортивні якості атлета впливають декілька чинників, включаючи вік, ріст і вага. Регресія пропорційно розподіляє міру якості по цим трем чинниках на основі даних функціонування атлета. Результати регресії згодом можуть бути використані для передбачення якостей нового, неперевіреного атлета.
Функціоналіні можливості табличних процесорів.
Табличні процесори призначені для створення, оформлення і забезпечення функціювання електронних таблиць. З електронними таблицями можна працювати тільки в середовищі табличного процесора. Сучасні табличні процесори мають дуже широкі функціональні і допоміжні можливості, що забезпечують зручну і ефективну роботу користувача. Основними, спільними для всіх систем цього класу, є наступні риси:
1. Контекстна підказка (Help). Викликається з контекстного меню або натисканням відповідної кнопки в піктографічному меню.
2. Довідкова система. Організована у вигляді гіпертексту і дозволяє легко і швидко знаходити потрібну тему.
3. Багатоваріантність виконання операцій. Практично всі операції можуть бути виконані одним з трьох-чотирьох способів. Користувач вибирає найзручніший для нього.
4. Контекстне меню (Shortcut menu). Розгортається після натискання правої кнопки миші на об'єкті. В ньому зібрані функції, які найчастіше використовуються для обробки цього об'єкта. Контекстна підготовка (HELP). Викликається з контекстного меню або натисненням відповідної кнопки в піктографічному меню;
5. Піктографічне меню. (Панель інструментів). Найчастіше вживаним командам відповідають піктограми, розташовані під лінійкою меню. Вони утворюють піктографічне меню (Інша назва - панель інструментів, Toolbar). Після натискання лівої кнопки миші на піктограмі виконується відповідна команда. Піктографічне меню може формуватися користувачем;
6. Робочі групи або робочі папки (Work book). Документи можна об'єднувати в робочі папки, так що вони розглядаються, як одне ціле при копіюванні, завантаженні, зміні або інших процедурах. В нижній частині електронної таблиці розташований алфавітний вказівник, який забезпечує доступ до робочих листів. Користувач може задавати назви листам у папці, що робить вказівник зрозумілішим і змістовнішим, а отже полегшує пошук і перехід від документу до документу.
7. Засоби для оформлення і модифікації екрану і таблиць. Вигляд робочого вікна і решти елементів екранного інтерфейсу можна змінити за бажанням користувача. Серед таких можливостей - створення екрану на кілька вікон, фіксація заголовків, рядків і

 
 

Цікаве

Загрузка...