WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаІнформатика, Компютерні науки → Становлення ринку електронних угод - Реферат

Становлення ринку електронних угод - Реферат

окремими сферами послуг (наприклад, інформація про покупки буде поступати безпосередньо на рахунок покупця).
4. В доповнення до вказаних аспектів інтеграції повинні бути приведені у відповідність механізми доступу до інформаційних систем, а також механізми призначення цін за надання послуг. Соціально-економічна значимість інформації сприяє поширенню сфери інтегрованих ринкових послуг на ранніх стадіях створення. Користування прикладним забезпеченням повинно стати швидше задоволенням, аніж роботою. Інтерактивна форма реклами повинна бути не тільки економічно вигідною, але такою, що інтелектуально розвиває користувача. Кабельне телебачення, звукові та відео системи можуть стати діловими елементами інтегрованих ринкових послуг при під'єднанні до них інтерактивних пристроїв управління
Практичне використання інформаційних інтегрованих послуг в будь-якій організації насамперед вимагає проведення наступних заходів:
" забезпечення комутації всіх видів мереж передачі інформації (наприклад, проведення комутації для телефонного зв'язку, мережі передачі даних та відеозображення);
" досягнення на основі запровадження єдиних стандартів здатності до взаємодії, як внутрішніх, так і зовнішніх систем при одночасній організації централізованого управління мережною системою сигналізації, експлуатації, обслуговування і адміністративної діяльності.
Принципи функціонування ринку електронних угод.
Ринок електронних угод (операцій) зможе охопити системи банківських і міжбанківських операцій, електронних торгів, системи резервування квитків і місць у готелях, замовлення товарів, послуг та інше. Поки що на території України відчуваються лише перші зрушення в цій сфері. В основі сервісу, що дозволяє купувати і продавати товар через комп'ютерну мережу, лежить технологія електронної комерції. Це поняття включає в себе набір варіантів дій, як продавців, так і покупців. Головне, що відрізняє види технологій електронної комерції - це спосіб оплати. Якими б різноманітними не здавалися існуючі системи комерції, всіх їх можна поділити на дві групи, які можна назвати: "спочатку гроші - потім товар" і "тут і зараз".
До першої категорії "спочатку гроші - потім товар" відносяться електронні магазини, які дозволяють покупцю робити замовлення. В цьому випадку угода здійснюється пізніше, а під час "відвідування" через мережу такого віртуального магазину покупець ознайомлюється з пропонованими товарами, відкладає те, що йому сподобалось у "віртуальний кошик" і в результаті отримує рахунок-фактуру (або ж якийсь інший документ) з нарахованою загальною сумою, розрахованими податками, печаткою і підписом. Цей документ може бути основою для проведення оплати.
До другої категорії "тут і зараз" відносяться системи "продавець - банк - покупець". Головною подією цієї системи комерції є момент натиску кнопки клієнтом. Саме тоді здійснюється угода, в результаті якої гроші переходять від покупця до продавця, або вірніше - блокуються на рахунку клієнта, а товар починає рухатися в зворотному напрямку. Як платіжний інструмент в таких системах можуть використовуватися міжнародні пластикові карти. Такий проект реалізовується в Україні. Це пілотний проект - Система Інтернет Комерції (СІК), що розроблена Міжнародним центром інформаційних технологій INT при підтримці Національного банку України та добровільній участі деяких комерційних банків. Участь у системі платежів відкрита для використання будь-якого платіжного документу (наприклад, пластикової картки). Для кожного товару в СІК зберігається його зображення, основні характеристики. Покупцю надається доступ до цієї інформації в режимі реального часу. Наприклад, пропонується вся необхідна інформація про якість тканини, кольори та моделі. Покупець самостійно формує список замовлених товарів, який можна переглядати і змінювати. Після завершення сеансу покупець отримує оформлений рахунок-фактуру. Для підтримання безпеки проведення угод передбачені електронні системи захисту інформації і аудентифікації учасників угод. Зазначимо, що в Internet вже давно налагоджено сервіс-бронювання квитків, готельних номерів, замовлень перекладачів, служби охорони і т. п.
Переваги використання інтегрованих ринкових послуг.
Підтримання функціонування інтегрованих ринкових послуг відбуватиметься через інформаційну інфраструктуру, яка поєднуватиме споживачів з виробниками і створюватиме по суті нову форму посередництва, яка сприяє укладенню комерційних угод між покупцями і продавцями.
Можна виділити шість сегментів в економічній діяльності господарських суб'єктів, в яких використання інформаційних технологій найвірогідніше підвищитьефективність торгових операцій: поставки промислових товарів, розфасування споживчих товарів, страхування комерційних підприємств і окремих осіб, банківська справа, гуртова торгівля і консалтінг. Переваги широкомасштабного розповсюдження інтегрованих ринкових послуг насамперед полягають в наступному:
" широкому розповсюдженні інформації, що пояснюється швидким ростом абонентів комп'ютерних мереж (як організацій, так і окремих фізичних осіб), яким пропонується широкий спектр інформаційних послуг;
" більшою простотою в користуванні інформаційними послугами в порівнянні з традиційними, завдяки автоматизації процесів підбору і формалізації інформації шляхом використання елементів штучного інтелекту та технологій візуального відображення у відповідності з індивідуальними вимогами;
" зменшення витрат на інформацію, яке пояснюється тим, що відносні витрати на інформаційні технології значно менші відносних витрат у випадку застосування традиційних технологій.
" високий рівень координації при управлінні процесами маркетинг - виробництво - збут чи служби досліджень та конструкторських розробок - маркетинг;
" усунення посередників між виробником продукції чи послуг і споживачами;
" повний контроль за просуванням товару (його якістю, технологією обслуговування) і товарною маркою, над способом продаж, що зменшить рівень ризиків неплатежів і число відмов від валютних угод;
" зменшення бар'єрів при проникненні на нові ринки сировини і готової продукції;
" зменшення залежності від коливань курсу валют.
Можливості застосування інтегрованих ринкових послуг насамперед проявлятимуться в таких сферах діяльності, як реклама, придбання товарів та послуг (представлення продукції та підписання угод), навчання, надання різноманітних мережних послуг по комп'ютерній мережі (наприклад, пошук та обробка інформації, забезпечення фінансових послуг - ведення рахунків, страхування, брокерські послуги, тощо).
В цілому можна констатувати, що інтегровані ринкові послуги дозволятимуть реалізувати ті переваги, які в перспективі може дати покупцю та продавцю найновіша інформаційна технологія: закуповувати товари, вести свої фінансові справи, підтримувати ділові і особисті зв'язки, працювати та вчитися - і все це за допомогою деякого інтерактивного пристрою.
Впровадження електронного обміну даними забезпечує можливість безперового документообігу, тобто автоматизованої циркуляції офіційних документів, як всередині підприємства, так і між різноманітними організаціями (банки - клієнти, центри - філії, постачальники - споживачі). Впровадження електронного обміну даними в комерційній діяльності може підняти ефективність постачань між торговими партнерами і зменшити ступінь опрацювання документів оператором-людиною. Оскільки електронний обмін документами передбачає запровадження прямого замовлення в комп'ютер організації-виробника, із його допомогою можна уникнути затримок, викликаних пересилками по пошті, а також повторного введення даних, що дозволяє заставити товар рухатися швидше. Таке прискорене постачання інформації стане принциповим для оперативного виробництва й обліку руху товарів. Оперативне облік товарів приносить великі фінансові переваги за рахунок скорочення товарних запасів і, отже, забезпечить мінімум необхідних грошових позик. Сучасна безпаперова інформаційна технологія базується на міжнародному стандарті EDIFACT (Electronic Data Interchange for Administration, Commerce and Transport).

 
 

Цікаве

Загрузка...