WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаІнформатика, Компютерні науки → Становлення ринку електронних угод - Реферат

Становлення ринку електронних угод - Реферат

кількість винятків, наприклад, повідомлення про нові продукти чи нові версії програмного забезпечення. Така інформація є допустимою, оскільки вона може бути важливою і корисною вченим і дослідникам. Багато користувачів використовують INTERNET для отримання інформації про виробників та про їх продукти. Відповіді на такі запити, включаючи інформацію про ціну, звичайно вважаються допустимими, оскільки інформація була ініційована безпосередньо абонентом. Текстову інформацію про організацію чи її продукцію можна розміщати на модерованих (коли інформація передається відповідальній особі, яка відповідає за розміщену інформацію) і немодерованих (коли інформацію можна поміщати самостійно) дошках оголошень мережі USENET. Обмеження на тип інформації не є універсальними, особливо після появи комерційних надавачів мережних послуг, які продають доступ до INTERNET. Такі надавачі послуг (провайдери послуг - service provider), можуть мати або ж ні обмеження і правила допустимого використання їх власних мереж. Але у випадку коли трафік, що передається провайдером, повинен пройти через мережу NSFNET, можуть виникнути проблеми з несанкціонованою передачею рекламної інформації. Провайдери, як правило, інформують своїх клієнтів про правила допустимого використання, що існують в інших мережах., як правило, реклама в комп'ютерних мережах використовується пасивно. Сьогодні широкого поширення набули, так звані WEB-сторінки загального доступу, на яких можна надавати всю потрібну інформацію для споживача - адресу, ціни, плани випуску продукції та багато іншого у вигляді гіпертекстових файлів.
Електронні біржі.
В умовах ринкової економіки, коли все стає об'єктом купівлі - продажу ціни визначаються на біржах. Прикладом застосування інформаційних технологій в бізнесі може бути створення електронної біржі. Технічною основою електронних бірж є сервери або ж, як їх деколи називають, біржові сервери. При цьому користувач може спостерігати процес торгів в реальному часі на своєму комп'ютері і бачити те, що брокер бачить на табло в торгівельних залах, а також графік поточних торгів. Маючи пароль, можна переглядати стан свого рахунку, укладати угоди на купівлю-продаж ф'ючерсного контракту, давати вказівки своєму брокеру.
Сьогодні багато українських бірж почали використовувати у своїй діяльності Internet. На цих біржах продаються і купуються не тільки товари, але і валюта, нерухомість, промислові об'єкти. Поступово переходить до комерціалізації і ринок праці, що дотепер лише називався таким. При цьому, якщо в нас у сфері торгівлі практично дотепер безроздільно панують стихійні процеси, тоді у країнах ринкової економіки усе виглядає цілком інакше. У відповідності з специфікою спеціалізації бірж у всьому світі їх прийнято поділяти на товарні, товарно-сировинні, а також фондові і валютно-фінансові. Більшість світових товарних ринків вже давно мають свої біржові центри, де фактично постійно визначається кон'юнктура профільного ринку і відкіля "диктується" рівень світових цін. Так. центром світової торгівлі зерном вважається Чикагська торгова біржа СВОТ (www.chot.cow), рівень світових цін на нафту формується на Міжнародній нафтовій біржі в Лондоні IPE (www.ipe.uk.com), а Лондонська міжнародна біржа фінансових ф`ючерсів LIFFE (www.liffe.com), незважаючи на свою назву, є світовим центром торгівлі цукром. Практично всі головні світові біржі мають власні Web-сторінки, які буквально переповнюються від розміщеної на них біржової інформації. Що ж стосується України, то на сьогодні кількість офіційно зареєстрованих бірж у нашій державі перевищує дві сотні (www.rql.kiev.ua / ukr_exchanges /). В українському інформаційному просторі існує не більше двох десятків біржових Web-сторінок таблиця 5 (додаток). Проведення електронних торгів залишається лише перспективою. Що ж стосується результатів безпосередньо біржових торгів, то оперативний доступ до них можна одержати тільки за додаткову плату. Проте результати біржових торгів на українських товарних біржах, так само, як і багато іншої дуже корисної інформації, доступні у вільному режимі на Web-сторінці Національної асоціації бірж України (НАБУ) (www.nabu.com.ua). Крім того в Україні деякі біржові Web-сторінки змушені займатися тим, чим у більшості закордонних країн займаються маркетингові агентства. Наприклад, за додаткову плату на Web-вузлі можна підписатися на одержання свіжої інформації про ціни з головних-товарних бірж світу. Більше того, адміністрація деяких Web-сторінок організує в себе навіть дошку безкоштовних оголошень про купівлю - продаж продукції. Все це робиться для того, щоб залучити більшу кількість користувачів.
Інтегровані ринкові послуги, загальний підхід.
Спеціалісти прогнозують у недалекому майбутньому створення на основі розгалуженої інформаційної інфраструктури інтегрованих ринкових послуг (Integrated Market Services), які сприятимуть удосконаленню структури взаємовідносин в усіх галузях економіки (наприклад, ліквідація проміжних ланок).
До недавнього часу більшість посередників виконували одну з трьох функцій, зокрема:
" надання інформації (наприклад в площинах: покупці - продавці, товари - послуги, канали маркетингу);
" маркетинг (вивчення проблем розробки та виробництва, юридичне забезпечення);
" виконання замовлень (обробка замовлень, проведення розрахунків та інших фінансових операцій, доставка замовлень).
На сьогодні всі ці послуги можуть охопити "інтегровані посередники". В залежності від обставин, доступ до інтегрованих ринкових послуг може відбуватися через використання персонального комп'ютера, терміналу чи звичайних засобів двостороннього зв'язку, що в останній час швидко інтелектуалізуються. Результати широкого вивчення ринку виявили і чітко визначили чотири групи властивостей, якими повинні володіти сучасні інтегрованіінформаційні ринкові послуги незалежно від виду чи розміщення пристроїв та доступу до них.
1. Система надання послуг повинна забезпечувати високу, близьку до ідеальної якість обміну текстовими, графічними та звуковими видами інформації та їх інтеграцію. Можливості широкого застосування передачі комп'ютеризованих текстів і графіки (наприклад, системи ASCII, відеотекс, телекс, які використовуються для підтримки банківських операцій і електронної пошти) не задовольняють вимогам інших потенційно прибуткових видів послуг. Для більшості замовників послуг, а також користувачів, які потребують різносторонньої інформації (наприклад, про товари для покупок), вирішальною умовою стає наявність високоякісного озвученого нерухомого або рухомого зображення. В цьому напрямку проводиться вдосконалення методів передачі статичних і динамічних зображень, звуку, мови і даних. В результаті з'являється нове покоління інтегрованих програмних засобів і послуг, орієнтоване на використання гіпертекстів та можливостей мультимедіа. Для спрощення роботи користувачів системне програмне забезпечення роботи каналів зв'язку та прикладні програми синтезуються у взаємодіючі інформаційні послуги. За рахунок використання технології штучного інтелекту ці послуги можуть забезпечити користувача інформаційним продуктом таким чином, що форма і час його доставки визначалися саме користувачем.
2. Спектр пропонованих послуг повинен бути широким та різноманітним., як мінімум, він повинен включати такі послуги, як закупки, банківські операції, електронну пошту, а також підтримання дійового ділового зв'язку з постачальниками, крупними замовниками та партнерами. Більшість цих послуг базуватиметься на існуючій інформаційній інфраструктурі, яка в свою чергу стимулює розвиток нових продуктивніших видів зв'язку. Буде продовжуватися і розвиватися інтеграція систем телекомунікацій, офісної автоматики та відео технологій. Можна прогнозувати появу радикально нових напрямків, цілком нових сфер і видів послуг.
3. Послуги і маркетинг на основі інформаційних технологій повинні інтегруватися в об'єднану, здатну до взаємодії систему, просту з таких поглядів:
" технології доступу до неї (користувач повинен освоїти правила роботи всього за один сеанс);
" маркетингу (прозоре призначення цін і стимулювання);
" обміну інформацією між

 
 

Цікаве

Загрузка...