WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаІнформатика, Компютерні науки → Сектори виробництва апаратного забезпечення - Реферат

Сектори виробництва апаратного забезпечення - Реферат

технічне проектування і виробниче планування та контроль. Сама ж організація виконує четверту функцію - виробництво продукції або надання послуг. Ці функції перекриваються, і забезпечення їх інтеграції шляхом адекватного обміну інформаційним продуктом може розглядатися, як п'ята функція.
Рисунок 1. Структура взаємодії функціональних областей управління організацією.
Ефективне і конкурентноспроможне функціонування будь-якої організації (підприємства, фабрики, заводу, торгівельної організації, науково-навчальних, медичних чи інших установ) сьогодні неможливе без обчислювальної техніки і програмного забезпечення. Постійне розширення сфери застосування комп'ютерної техніки призводить до появи великої кількості програм і програмних систем. На даний час в основному сформувався і набув чітких обрисів ринок інформаційних технологій, який потрібний для забезпечення трьох перших функціональних ділянок. Цей ринок стандартних технічних та програмних засобів і послуг пропонує інформаційні технології загального призначення (наприклад, комп'ютери різної обчислювальної потужності, автоматизовані робочі місця, локальні обчислювальні мережі, стандартні програмні засоби). На цьому ринку різні апаратні засоби одного класу, що пропонуються, практично взаємозамінні при умові наявності спеціалізованого прикладного програмного забезпечення. Разом з цим, прикладні програмні засоби, розроблені в межах одного стандарту, передбачають широкі можливості для взаємодії, хоча в більшості випадків паралельно вимагають у користувача достатньо глибоких знань в ділянці використання програмного забезпечення.
В четвертій ділянціфізичного виробництва існує диференціація апаратних засобів, як з точки зору призначення (визначається видом бізнесу), так і з точки зору здатності до взаємодії інтелектуальних засобів та пристроїв, що використовуються в процесах виробництва (обслуговування) і контролю. Така спеціалізація для постачальника інформаційних технологій означає помітне зростання доданої вартості. Існуючий рівень спеціалізації обумовлює потреби в широкому асортименті і великій кількості інтелектуальних засобів промислового призначення, датчиків, програмованих контролерів, регуляторів, робототехніки, автоматизованих систем обробки, систем тестування і контролю. Спеціалізовані засоби і системи, а також відповідні послуги стають необхідними для забезпечення всіх функцій фізичного виробництва (обслуговування). Автоматизовані системи управління цього сектора повинні оперативно на основі швидкої обробки інформації представляти інформацію про відхилення фактичних показників від запланованих.
Перспективи розвитку фірм-постачальників інформаційних технологій забезпечення підприємництва.
Лідируюче положення серед фірм-постачальників в технологічній області займають ті, що пропонують інформаційні технології на основі модульної архітектури, яка забезпечує здатність до взаємодії при переході від одного покоління компонентів до іншого. Адже небагато крупних фірм можуть здійснювати одночасну широкомасштабну заміну діючого обладнання. Більшість організацій віддає перевагу поетапній заміні або ж модернізацію окремих компонентів. Виробники, які не приділяють відповідного значення проблемам створення модульної архітектури і забезпечення здатності до взаємодії, не зможуть довго утримувати свої позиції в цьому секторі інформаційних технологій.
Два фактори найсуттєвіше впливають на стан ринку інформаційних технологій: по-перше, це створення потужних територіально розподілених організацій і по-друге, з'являється багато власників цих організацій - професіоналів в застосуванні інформаційних технологій. Обидва фактори тісно пов'язані з вдосконалення управлінням організацією. Одним із напрямків розвитку аналітичних управлінських систем можна вважати їх інтеграцію в комплексну систему управління організацією. Хоча досвідчені керівники і без допомоги аналітичної інформаційної системи відчувають, що приносить прибуток, а що - ні. Проте в умовах великої номенклатури виробів (послуг) і значних оборотах "відсів" нерентабельних позицій чи дій, з однієї сторони, і виявлення перспективних, з іншої, не завжди може бути проведений "на око". При високому рівні рентабельності це не настільки суттєво, але коли мова йде про незначні впливи великої сукупності керуючих дій, в той час коли втручання вимагає оперативності, потрібний тонкий і точний інструмент для управління. Можливо, саме тому роль п'ятої функції інтеграції відіграє інформаційна система менеджменту, яка об'єднує та координує роботу всіх задіяних інформаційних технологій в даній організації. Говорячи про інтеграцію, не слід забувати, для кого призначені дані, отримувані окремими аналітичними системами. Інформаційну систему менеджменту (ІСМ - Management Information System) розглядають, як складову частину системи управління, яка включає збір, аналіз і обробку існуючої чи створення нової інформації з можливим використанням найсучасніших досягнень в галузі інформаційних технологій.
Якщо мова йде про ринок автоматизованих систем, то, як свідчить практика, на ринку автоматизованих систем для середніх підприємств у будь-якій країні домінують вітчизняні розробники. Адже тільки вони можуть врахувати всі особливості національної специфіки та передбачити імовірні майбутні зміни в законодавстві та політиці.

 
 

Цікаве

Загрузка...