WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаІнформатика, Компютерні науки → Ринок програмного забезпечення - Реферат

Ринок програмного забезпечення - Реферат

можна адаптувати програмне забезпечення у тому випадку, якщо вимоги клієнта по опрацюванню даних будуть змінюватися. Цей критерій включає розгляд таких питань:
- чи володіє програмне забезпечення функціональними можливостями, що на даний час не входять в потреби клієнта, але які будуть потрібні в майбутньому;
- чи є обмеження на розміри записів, файлів, якщо клієнт планує збільшити об'єм і структуру даних, що оброблятимуться.
7. У якій формі поставляється програмне забезпечення?
Звичайно програмне забезпечення поставляється в об'єктному вигляді, тобто у вигляді машинних кодів. Проте, у тих випадках, коли користувач планує змінювати його і обслуговувати його надалі, він намагається одержати пакет у вигляді вихідного модуля і роздруків на вихідній мові., як правило, ціна програмного забезпечення у вихідному вигляді значно перевищує об'єктного модуля.
8. Наскільки складний процес встановлення програмного забезпечення на ЕОМ і пов'язані з цим роботи. При цьому покупець розглядає такі питання:
- які зміни буде потрібно зробити в існуючій в нього системі, процедурах і методиках;
- чи потрібно змінювати структуру файлів і їхнє розміщення на носіях, - якщо так, тоді, як це зробити і коли;
- чи бере участь постачальник при встановленні програмного забезпечення, на скільки ефективна його допомога, як оцінюється вартість такої допомоги;
- чи потрібно розробляти спеціальну документацію на додаток до тієї, що надає постачальник;
- які потрібні людські ресурси, та яке навчання буде потрібно для них.
9. Легкість експлуатації програмного забезпечення користувачем оцінюється по таких основних пунктах:
- чи розробляється програмне забезпечення з орієнтацією на обчислювальну систему користувача і чи існує повна документація, що описує процедуру експлуатації програмного забезпечення на ЕОМ;
- чи є вхідні форми і документи, а також інструкції з їхнього підготовки достатньо ясними і зрозумілими;
- чи вважає кожен працівник, що буде використовувати це програмне забезпечення, що програмне забезпечення задовольняє його потреби з мінімальними витратами.
10. Кількість і якість документації, що поставляється з програмним забезпеченням.
Документація повинна складатися з :
- рекламної,
- експлуатаційної,
- документації розробника (супровід ).
Рекламна документація призначена для маркетингу (потреб продавця) і повинна містити основні дані про програмне забезпечення (функціональні можливості, основні характеристики, включаючи вимоги до ЕОМ і пам'яті, підтримувані пристрої, умови експлуатації; кількість вже наявних користувачів, можливостях у порівнянні з аналогічними продуктами). Рекламна документація повинна бути надрукована англійською або рідною мовою користувача і складатися з проспектів і загальних описів.
Експлуатаційна документація призначена для користувачів даного програмного забезпечення, тобто:
-системних спеціалістів, що встановлюють програмне забезпечення на ЕОМ;
-прикладних спеціалістів і програмістів, що використовують програмне забезпечення при розробці алгоритму і програмуванні прикладних програм.
Вона повинна містити, як правило, такі документи :
- загальний опис (концепції і можливості) англійською чи рідною мовою користувача;
- інструкцію для встановлення на рідній мові користувача в середовищі операційної системи і використовуваного устаткування (ЕОМ );
- інструкцію по експлуатації (використанню) програмного забезпечення;
- повідомлення, що видаються програмним забезпеченням;
- інструкцію для запуску контрольного прикладу.
Кількість і обсяги документації залежить від складності і компонентного складу документації (опис мови, опис застосування даного програмного забезпечення, інструкція для оператора і т.д.). Інструкція з експлуатації для прикладного програмного забезпечення повинна бути написана рідною мовою користувача. Документація повинна бути написана простою, доступною мовою, особливо, якщо ця документація призначена для користувачів персональних комп'ютерів. Документація розробника насамперед призначається для персоналу, що здійснює розвиток і підтримку цього програмного забезпечення. Якщо передбачається розвиток і супровід такого програмного забезпечення, документація повинна містити також:
- текстовий опис логіки програмного забезпечення;
- докладні блок-схеми;
- тексти програм на вихідній мові програмування.
Документація розробника може бути написана на рідній мові розробника.
11. Яку підтримку програмного забезпечення буде забезпечувати постачальник? Розробник (постачальник) повинен супроводжувати використання програмного забезпечення і його обслуговування (виправлення помилок, як у програмах, так і в документації). Розвиток програмного забезпечення є істотним не тільки для користувача, який з початком його використання здійснює свою діяльність в заданій ідеології (перехід до використання іншого програмного забезпечення у загальному випадку означав би для користувача перенавчання персоналу, перепланування методики опрацювання даних і т.д.), але і не менш важливо для самого розробника. Постійний розвиток програмного забезпечення дозволяє розробнику зберігати вже існуючу базу клієнтів, а також робити малоефективним несанкціоноване копіювання.
Розробник разом із постачальником програмногозабезпечення повинен забезпечити такі основні послуги по обслуговуванню клієнтів :
- встановити програмне забезпечення у клієнта, якщо буде потрібно ;
- періодично поставляти клієнту зміни до програмного забезпечення і документації;
- виправляти виникаючі помилки в програмному забезпеченні (вимоги по швидкості виправлення помилок залежить від характеру помилки, частоти використання клієнтом - щодня, щотижня, щомісяця і т.д.);
- проводити консультації для клієнтів про можливості програмного забезпечення і його використання;
- брати участь у разі потреби, у спільних із клієнтом проектах із застосуванням даного програмного забезпечення;
- періодично інформувати клієнтів про поточний стан і перспективи розвитку програмного забезпечення через розсилання технічних повідомлень, організацію семінарів.
Обслуговування і навчання користувачів - платне. Навчання проводиться на рідній мові користувача, в окремих випадках - на англійській, можливі варіанти з перекладачем.
12. Коли було розроблено програмне забезпечення, як довго воно експлуатується і скільки клієнтів його використовують? Відповіді на ці питання дадуть уявлення про налагодженість, якості й ефективності програмного забезпечення.
13. Яка загальна вартість придбання і використання програмного забезпечення? У загальну вартість необхідно включати, як вартість самого програмного забезпечення, так і ті витрати, що можуть виникнути в результаті модифікації під вимоги користувача, зміни вже існуючої в користувача системи, навчання персоналу і конвертування програм і файлів користувача.
14. Оцінка постачальника програмного забезпечення.
- оцінка кваліфікації і досвіду роботи на ринку розробника і постачальника програмного забезпечення;
- досвід і популярність фірми-агента, що здійснює маркетинг програмного забезпечення на місцевому ринку.
15. На яких фінансових умовах продається програмне забезпечення, тобто
- можливість покупки і (або) оренди;
- які існують специфічні умови при купівлі / оренді;
- чи існують обмеження на використання або модифікацію програмного

 
 

Цікаве

Загрузка...