WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаІнформатика, Компютерні науки → Ринок електронної інформації - Реферат

Ринок електронної інформації - Реферат

них, а також обчислювальний центр з економічних і суспільних наук ("WSR"), що працює разом з австрійським інститутом економічних досліджень ("WIFO"), який пропонує доступ до широкого спектру міжнародних і національних баз даних по світовій економіці, що містять зведення про глобальні зміни в структурі промислового виробництва, торгівлі, фінансової діяльності. У числі приватних інформаційних служб в секторі статистичної інформації можна назвати DRI (Data Resource Inc.), що розпочала діяльність в 1969 році. На вітчизняному інформаційному ринку представлено близько 60 баз даних економічної інформації. Серед них найширше розповсюдження отримали РЕЄСТР, в якому зібрані комплексні відомості про 100 тис. провідних підприємств всіх форм власності країн СНД, і РЕЗЕРВ, який містить інформацію про 367 тис. українських підприємств.
Пошук статистичної інформації в основному буває прямим, адресним, здійснюється по формальних ознаках об'єкта (країна, показник та інші). Користувач, як правило, одержує можливість статистичного опрацювання знайденої інформації, як за допомогою засобів, що надаються діалоговою інформаційною системою, так і власними засобами при передачі результатів пошуку в ЕОМ користувача.
Економічна статистична інформація, як правило, не потрібна в чистому, непереробленому вигляді для більшості видів ділової діяльності. Але вона є насамперед об'єктом аналізу і досліджень. Комерційна інформація необхідна підприємцю насамперед для добору партнерів, пошуку клієнтів, встановлення контактів із ними, а також для того, щоб бути в курсі діяльності партнера або клієнта, що дасть впевненість у повній інформованості про нього. Доступ до комерційної інформації дозволяє також вивчати діяльність конкурентів і їхню продукцію, відслідковувати регулюючі дії організацій, які працюють в цій сфері бізнесу., як приклад, серед відомих західних фірм, що працюють у цьому сегменті, можна назвати Dow Jones News/Retrieval.
Доступ до інформації комерційних пропозицій дозволяє підприємцю здійснювати закупівлю по оптимальних цінах, проводити вивчення ринку на запропонований товар зсередини цього ринку, першим реагувати на нові запити споживачів, і тим самим покращити своє становище на ринку та залишитися на лідируючих позиціях в умовах жорстокої конкуренції. Такий вид інформації має найбільший попит. Його постачальниками є практично всі мережі загального доступу, і в більшості випадків ця інформація створюється стихійно за рахунок інтеграції повідомлень про купівлю - продаж, що розміщається самими користувачами мережі в спеціалізованих конференціях або в системах дощок оголошень. Зокрема, у мережі Relcom - це інформація комерційних конференцій групи relcom. commerce.*, у мережі СИТЕК це дошка оголошень під назвою ТЕЛЕБАЗАР, та інші., як правило, під час проведення систематизації комерційної інформації проводять поділ електронного ринку на нерухомість, будматеріали, метали та інші.
Сегмент інформації для спеціалістів.
Сегмент інформації для спеціалістів охоплює:
-юридичну інформацію;
-електронні збірники указів, постанов, інструкцій і інших документів, виданих органами державної і місцевої влади.
-науково-технічну інформацію - довідкову інформацію і дані в галузях фізики, техніки, інформатики;
-фахову інформацію - спеціальні дані й інформація з галузей різних наук, медицини, педагогіки, астрології та інші;
-доступ до першоджерел - бібліографічну і реферативну інформацію, а також доступ до повного тексту електронних даних.
Особливе місце в спеціальній інформації займає юридична інформація, що пов'язано з активною діяльністю законодавчих органів, коли оперативний доступ до цього виду інформації набуває для підприємця особливого значення. Найяскравішим прикладом постачальника юридичної інформації є відома і популярна на Заході служба LEXIS.
В Україні через трудності телекомунікаційного доступу широко поширена продажа баз даних разом із програмною оболонкою опрацювання запитів. Звичайно, продані бази даних містять інформацію, що змінюється достатньо повільно, (наприклад, юридична інформація), але при цьому обумовлюються умови і періодичність оновлення даних.
Науково-технічна інформація виділяється в окрему від професійної інформації сферу, тому що цей вид інформації займає істотну частину загального обсягу електронної інформації. Причини переважання науково-технічної інформації в обсязі фаховій інформації полягає в тому, що науково-технічні робітники краще підготовлені до використання інформаційних технологій. Такий стан характеризує початковий етап інформатизації суспільства, і з його розвитком варто очікувати зменшення відносної частки науково-технічної інформації в загальному обсязі електронної інформації. Доступ до науково-технічного інформації напевно є найстарішим видом інформаційних послуг, що існує, напевно, із часу появи обчислювальної техніки. В даний час доступ до такої інформації надають всі великі бібліотеки в розвинутих країнах.
Сегмент масової споживчої інформації та побутових послуг.
Останній сегмент масової, споживчої інформації містить:
-інформацію служб новин і агентств преси;
-споживчу інформацію - місцеві новини, погоду, програми радіо - і телепередач, розклад транспорту, довідники про готелі, ресторани, інформацію по прокату машин та інше.
Починаючи з осені 1993 року в комп'ютерних мережах розташованих на території СНД почалося масове надання можливостей користувачам знайомитися з електронними варіантами комп'ютерних видань. Усе розпочалося з комп'ютерного видання "КомпьютерТерра", що став доступним із вересня на сервері Relis у Relcom. Трохи пізніше із жовтня цього ж року Computer World Moscow став виходити там же щотижня. Однієї з найбільших спеціалізованих фірм у цій сфері на Заході можна назвати фірму "University Microfilm". У нашій країні послуги доступу до електронних першоджерел лише починають розвиватися.
Серед західнихпостачальників інформації новин найвідоміша служба NEXIS. В Україні робляться успішні спроби в даному напрямку. На жаль, коли ця інформація надходить на комп'ютер користувача, вона в значній мірі стає застарілою. До найбільших інформаційних і комп'ютерних мереж України відносять Українське національне інформаційне агентство, ВІККІ, СВІТ, ELVISTI, електронну комп'ютерну газету "Все-всім". Типова споживча інформація включає місцеві новини, відомості про погоду, програми радіо- і телепередач, розклад транспорту, довідники по готелях, ресторанах, інформація з прокату машин та іншу інформацію. Характерними прикладами таких фірм, що надають подібну інформацію, є американські служби "Source" і "CompuServe".
В Україні сегмент масової, споживчої інформації розвинутий найменше через слабкий розвиток комп'ютерної мережі звичайних споживачів.
Побутові інформаційні послуги.
Сегмент побутових засобів може бути розподілений на два крупні сегменти в залежності від пристосування використовуваних сценаріїв і від можливості взаємодії споживача за конкретним сценарієм, а саме: відтворюючі засоби (paticipative media) і засобами, які забезпечують участь споживача (paticipative media). Якщо перші (радіо, пластинки, телебачення, кінофільми) є пасивними засобами, що можуть емоційно захопити споживача, який проте не може змінити заданого сценарію ходу подій, тоді інші дозволяють споживачу створювати вплив на напрямок розвитку дій, на завершення сценарію, а також на альтернативні шляхи досягнення бажаного результату, тобто їх можна трактувати, як інтерактивні засоби. Останнім часом цей напрямок потужно розвивається і стає найприбутковішою та найперспективнішою сферою діяльності. Так поява компактних дисків сприяло розробкам програмних засобів, призначених для навчання, які представляють відео сценарії одночасно розважальні та навчальні. При створенні нових послуг потрібно провести попередній аналіз в таких напрямках, як очікувана реакція споживачів, можливості інфраструктури забезпечення, політика в сфері формуванні ціни на послуги; існування відповідного програмного забезпечення. Крім

 
 

Цікаве

Загрузка...