WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаІнформатика, Компютерні науки → Локальні мережі. Internet - Реферат

Локальні мережі. Internet - Реферат

додаткові корисні властивості), наявність яких в умовах сучасного бізнесу стає надзвичайно важливою.
Intranet - системи є економічно ефективнішими від відомих раніше підходів, завдяки суттєво простішому впровадженню, можливістю використання різнорідної і застарілої техніки. Вартість впровадження Intranet в крупних корпораціях складає приблизно 50 доларів в перерахунку за одне робоче місце. При цьому технології М Internet (TCP/IP) забезпечують високу продуктивність при передачі різноманітних видів інформації: текстової, графічної, мультимедійної, організації телеконференцій.
Кожен підрозділ може створювати власні системи, побудовані на Web-технології, використовуючи власні локальні мережі і сервери, не з'єднуючи їх з іншими підрозділами. Згодом вони можуть бути об'єднані в загальну Intranet-мережу організації. Це не буде вимагати участі в роботі співробітників цього підрозділу.
Ефективність Intranet обумовлена такими перевагами.
" Використання відкритих стандартів. Простота об'єднання в одну інфраструктуру різнорідних технічних засобів і операційних систем також наслідуються з INTERNET. Це дозволяє об'єднувати сучасну і вже застарілу техніку. Виникають умови для своєрідної реанімації інвестицій. Розробка корпоративної системи суттєво спрощується, оскільки в зв'язку з розподіленою структурою мережі відпадає необхідність в загальному деталізованому проекті. Технологія Intranet, яка запозичена з мереж INTERNET, побудована на основі відкритих стандартів. Це забезпечує незалежність від виробника програмного забезпечення, оскільки воно не може знаходитися під монопольним контролем. А це в свою чергу забезпечує високу здатність до інтеграції існуючих гетерогенних інформаційних ресурсів організації. Застосування відкритих стандартів також дозволяє використовувати з більшою ефективністю існуюче і навіть застаріле обладнання, що дозволяє зберегти ресурси організації і підвищити ефективність його діяльності. Модель OSI (Open System Inconnection - еталонна модель взаємодії відкритих систем) є багаторівневим комплектом протоколів, яка дозволяє при розвитку нових апаратних і програмних засобів повторно не переписувати протокол, а лише вносити зміни в один з рівнів. Кожен рівень протоколу включає певні функції і забезпечує певні службові сервіси для суміжних з ним рівнів. Використання відкритих стандартів INTERNET стало основою успіху Intranet. Два стандарти Європейської фізичної лабораторії CERN: стандарт формату файлів HTML (Hyper Text Mark-up Language - мова гіпертексту, мова міток) і стандарт передачі файлів в цьому форматі HTTP (Hyper Text Transfer Protocol - протокол передачі гіпертексту) - формують зовсім нове уявлення про доступ до інформації у порівнянні з тим, що існувало раніше. Використовуючи відкриті стандарти і протоколи, які застосовуються в INTERNET, Intranet дозволяє розробляти нове програмне забезпечення, яке використовує WWW, FTP, E-mail.
" Скорочення витрат на впровадження і експлуатацію. На відміну від систем, побудованих на принципах архітектури "клієнт-сервер", значна частина програмного забезпечення і прикладних задач не розподіляється по робочих місцях, на персональних комп'ютерах і робочих станціях, а зберігається централізовано на серверах і по необхідності передається на робочі місця. Такий підхід вигідний з кількох причин. По-перше, суттєво скорочуються витрати на впровадження нових програмних продуктів і експлуатацію вже існуючих. Суттєво зменшуються витрати, пов'язані з експлуатацією комп'ютерів на робочих місцях (відомо, що експлуатація персонального комп'ютера на протязі двох років в організації приблизно дорівнює його вартості або її перевищує). По-друге, для більшості робочих місць виявиться достатнім використання мережних комп'ютерів (Network Computer, NC), промислове виготовлення яких вже почалося. Організація системи за принципами Intranet-мережі дозволить зменшити витрати на комплексну автоматизацію діяльності організації за рахунок:
1. Відсутності розробки багаточисельних клієнтських робочих місць. Цю функцію бере на себе одна уніфікована програма - клієнт.
2. Відсутності розробки необхідних протоколів обміну даними між територіально розподіленими офісами.
3. Економії на навчанні персоналу.
4. Практично необмежених можливостей по модифікації та додаванню нових програмних засобів (наприклад: створення нової корпоративної бази даних) без заміни клієнтських програм.
5. Одночасного доступу як до внутрішніх ресурсів, так і при необхідності до ресурсів всієї мережі INTERNET.
" Універсальний доступ до інформації. Доступ до інформації забезпечується стандартними програмами перегляду - броузерами (Netscape Navigator, Internet Explorer, Oracle Power Browser). Ці програмидозволяють переглядати не тільки HTML-сторінки. Вони дозволяють працювати з базами даних, запускати інші програмні засоби, прослуховувати аудіозаписи, переглядати відео, посилати електронну пошту та багато іншого. На клієнтських місцях можуть функціонувати операційні системи Windows, Macintosh, UNIX та інші, головне, щоб для цих операційних систем існували реалізації броузерів.
" Спрощення доступу до інформації. Використовувати Web-броузер можуть навіть початкуючі користувачі. При використанні Web-броузеру пошук і відображення необхідної інформації стануть практично миттєвими. Це в кінцевому результаті дозволяє в більшій мірі зосередити увагу на функціональних завданнях організації. Тому після встановлення мережі Intranet, замовнику не потрібно проводити навчання користувачів роботі в цій мережі. Простота доступу і легкість навчання користувачів забезпечують інформаційним системам організації статус самообслуговування. Будь-який користувач може отримати доступ до інформації без звертання за допомогою до консультантів. Інформація представлена у вигляді Web-сторінок. Публікація документів в Intranet-мережі може бути організована так, що навіть непідготовлений користувач може легко і швидко помістити документ на Web-сервері. Мережний сервіс Intranet забезпечує проходження і тиражування даних через загальне, розподілене і прозоре для користувача мережне середовище. Таким самим чином, сервіс Intranet здійснює управління і захист інформації.
" Робота з мультимедійними даними. Засоби Intranet забезпечують можливість передачі мультимедійних даних. Доступ до мультимедійних даних забезпечується з допомогою стандартної програми перегляду - Web-броузера. Web-броузер дозволяє переглядати мультимедійні дані різних форматів: аудіоінформації (*.WAV) та відеоінформації (*.MPG, *.AVI). Крім того, є можливість організації відеоконференцій в масштабі реального часу.
" Розподілений доступ до інформації і централізоване управління інформацією. Мережа Intranet утворює своєрідне розподілене програмне середовище, яке дозволяє працювати програмам на будь-яких серверах і клієнтських місцях. В першу чергу сервіси Intranet забезпечують користувачу можливість перегляду інформації, прийом і відправлення листів по електронній пошті, перегляд директорій. Крім того, вони дозволяють використовувати програмне забезпечення третіх виробників, орієнтоване на розв'язок, наприклад, фінансових задач або задач автоматизації, які реалізують специфічніші функції, такі як захист інформації або реплікація даних. Сервіс Intranet забезпечує прозорий доступ до всіх інформаційних ресурсів мережі. Документи

 
 

Цікаве

Загрузка...