WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаІнформатика, Компютерні науки → Зв’язок, мережні комунікаційні послуги - Реферат

Зв’язок, мережні комунікаційні послуги - Реферат


РЕФЕРАТ
На тему:
Зв'язок, мережні комунікаційні послуги.
Розвиток національного інформаційного ринку.
Початок 1990 років став поворотним моментом в розвитку національного глобального інформаційного ринку в Україні. Підтвердженням цьому можуть служити наступні факти:
1. По-перше, закінчилась державна монополія на зв'язок, з'явилися ряд спільних підприємств із західними фірмами-виробниками засобів зв'язку, що ввели в експлуатацію виділені міжнародні цифрові мережі і стали пропонувати альтернативні Міністерству зв'язку послуги по передачі мовної інформації, забезпечення факсимільного зв'язку і електронного обміну даними. Змінився і характер діяльності самого Міністерства зв'язку.
2. Другим свідченням нового стану інформаційного ринку стала поява значної кількості мережних структур, що пропонують своїм користувачам подібний набір послуг. Між цими інформаційними підприємствами виникла реальна конкуренція.
Аналіз сектора інформаційних послуг дає можливість виявити деякі тенденції її розвитку:
- кількість підприємств, зайнятих інформаційним бізнесом, зростає, як за рахунок створення самостійних фірм, так і інформаційних служб великих комерційних структур (АІСТ, Аква.5 та інші) у вигляді відділів або самостійних суб'єктів підприємницької діяльності;
- зростає зацікавленість провідних зарубіжних фірм у сфері інформаційних послуг, що веде до заповнення інформаційного вакууму, який склався в Україні. Про це говорить, зокрема, відкриття представництв таких компаній, як Dun & Breadstreet, КРМG, Price Waterhouse та інших;
" розширюється спектр послуг, які надаються інформаційними підприємствами.
Якщо спочатку діяльність організацій, що займалися інформаційним бізнесом, була спрямована на надання адресно-довідникової інформації по виробниках товарів і послуг в Україні та пошуку зарубіжних партнерів, то зараз пропозиція на ринку інформаційних послуг розширилась, що дозволяє виділити такі основні напрями діяльності:
- власне інформаційні послуги (надання адресно-довідникової інформації, телекомунікаційні послуги та інші);
- інформаційно-консультаційні послуги, тобто послуги, які мають ознаки, як інформаційного, так і консультаційного характеру (маркетингові дослідження, перевірка надійності партнерів та інші);
- консалтингові послуги ( консультування по менеджменту та інші).
Зростання потенціалу послуг зв'язку.
Надзвичайно високий рівень конкурентної боротьби відзначається в секторі надання послуг зв'язку. Визначальною передумовою широкого використання інформаційних технологій став перехід від аналогових до цифрових методів передачі, обробки і збереження інформації. Завдяки цьому в значній мірі покращилася якість та швидкість передачі інформації за рахунок впровадження таких нових видів зв'язку, як супутниковий, волоконно-оптичний, цифровий з частотною модуляцією і цифровий в мережах з стільниковою структурою. Розроблені види зв'язку сприяли широким розробкам і впровадженню локальних (або корпоративних) та глобальних комп'ютерних мереж. Одночасно розроблялися різноманітні високотехнологічні служби для надання нових видів інформаційних послуг в глобальних і локальних мережах. Серйозним проривом в секторі надання послуг зв'язку стала поява недорогих персональних комп'ютерів з великими потенційними можливостями, які буквально забезпечили користувачу "вікно у віртуальний світ інформації". Сьогодні користувач персонального комп'ютера завдяки послугам локальних та національних мереж отримує доступ до величезних баз даних загального користування та широкого спектру автоматизованих інформаційних служб, а також може підтримувати на якісно вищому рівні ділові та особисті зв'язки. Традиційно пасивні форми сприйняття інформації поступово поступаються місцем перед інтерактивними формами, які забезпечують споживачам широкі можливості інтелектуального розвитку та управління. В той же час для споживачів і постачальників нівелюються відмінності між системами доставки інформації та інформаційним продуктом. Способи розповсюдження продукції також стають різноманітнішими. Динамічно знижується вартість електронної техніки і одночасно швидко нарощуються потенційні можливості апаратного та прикладного забезпечення, що різко покращує співвідношення "вартість-ефективність". Ці фактори сприяють розвитку інформаційної інфраструктури. Під інформаційною інфраструктурою розумітимемо структуру забезпечення всіх споживачів інформації в конкретній країні, яка забезпечує можливість використання нових інформаційних технологій на основі широкого впровадження інформаційно-обчислювальних ресурсів і автоматизованих систем зв'язку. В Україні основу інформаційної інфраструктури складають мережні технології, що швидко розвиваються. Створюються умови для вільного доступу користувачів до інформації, що зберігається, завдяки багаторівневим розгалуженим обчислювальним мережам.
Цей сегмент ринку систем мережних комунікацій об'єднує користувачів комп'ютерів на основі обміну інформацією між ними, включає системи електронної пошти і системи багатокористувацької підтримки - системи телеконференцій, електронні дошки оголошень (BBS), служби WWW. Ці компоненти є основними видами мережних послуг, що об'єднують користувачів персональних комп'ютерів.
Аналіз діяльності організацій в секторі надання послуг зв'язку.
Надзвичайно високий рівень конкурентної боротьби відзначається у світі в секторі надання послуг зв'язку, яка характеризується постійним але помірним зростанням та диверсифікацією. Серед організацій, що забезпечують послуги зв'язку, відбувається загострення конкурентної боротьби та зменшення росту прибутків у порівнянні з іншими секторами інформаційних технологій. Для покращання своїх позицій організації використовують такі типові заходи:
" Створення доданої вартості за рахунок успішного вторгнення в такі сектори інформаційних послуг, як інформаційні послуги та розваги.
" Збільшення цін на послуги і (або) підвищення продуктивності за рахунок селективного впровадження елементів автоматизації.
" Запровадження одиничних послуг, що органічно вплітаються в існуючу масовішу систему (наприклад, виконання ролі посередників під час купівлі - продажу).
Перед організаціями в секторі зв'язку актуальними і в наш час залишаються наступні проблеми, від вирішення яких залежить їх існування:
1. Правильний вибір ринкової стратегії для того, щоб підтримувати строго збалансоване відношення між основним видом діяльності та іншими новостворюваними можливостями діяльності. Це означає, що в рамках кожної нової сфери діяльності потрібно проводити детальний аналіз та реалістично оцінити можливість здійснення контролю за попитом споживачів для вибору перспективних напрямів, на яких потрібно сконцентрувати зусилля для розвитку організації.
2. Визначення нових способів завоювання ринку, для чого потрібно: захистити свої позиції на ринку; добитися прибутковості нових послуг; впровадити нові поколінняпослуг, що користуються попитом; зменшити експлуатаційні затрати і трудомісткість; удосконалити методи ціноутворення; створити модульні мережі, що можуть зменшити вплив існуючих національних та міжнародних законодавчих обмежень; забезпечити розширення обсягів діяльності в просторовому плані. Для цього потрібно зокрема: забезпечити ефективну систему через існуючі мережі комутації з інтегрованими можливостями для організації зв'язку між абонентами; досягнути на основі стандартів високої здатності до взаємодії внутрішніх та зовнішніх систем; використовувати найновіші технології зв'язку (супутниковий, волоконно-оптичні канали та інші); розробляти шлюзи для нових видів послуг в широкомасштабних і локальних

 
 

Цікаве

Загрузка...