WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаІнформатика, Компютерні науки → Застосування інформаційних систем в управлінні - Реферат

Застосування інформаційних систем в управлінні - Реферат

категорій інформація, яку надає повна система MPR-II, є надлишковою. Тому на ринку існують різноманітні системи, розраховані на різноманітні усічені інформаційні потреби. Крім систем, які відповідають всім вимогам MPR-II, що передбачають повну інтеграцію всіх існуючих методик, використовуються такі системи:
Системи управління даними про продукцію (PMD - Product Data Management) дозволяють структурувати, модифікувати і контролювати проектні дані. креслення і документи. Вони зберігають інформацію про конфігурацію виготовлюваної продукції, її склад і технологічні маршрути.
Системи управління даними про комплектуючі і постачальників (CSM - Component and Supplier Management) призначені для управління інформацією про деталі і джерела їх постачання. Ці системи використовуються в основному в проектних, конструкторських, ремонтно-експлуатаційних і виробничих підприємствах.
Системи MPR-II часто інтегруються з різноманітними системами управління виробництвом (MES - Manufacturing Execution System або ж у вітчизняній термінології = автоматизовані системи управління управління технологічними процесами). Системи управління виробництвом дозволяють в реальному масштабі часу відслідковувати рівень завантаження обладнання, всі переміщення матеріалів, деталей і вузлів, а також контролювати їх якість.
Рисунок 1. Поточна діяльність підприємства (закупівля, постачання, виробництво. Ремонт обладнання, послідовність виробництва.
Таблица 1
Інформація на вході і виході системи MRP II
Вхідна інформація Вихідна інформація
Сукупне планування
Дані з бізнес-плану: ресурси, узагальнений прогноз попиту, політика компанії щодо кадрових питань, рівня запасів, витрат на виробництво продукції, її зберігання, узагальнена номенклатура продукції План виробництва (план випуску продукції в сукупних одиницях, прогноз запасів готової продукції, використання виробничих ресурсів і витрат на виробництво)
Розробка контрольного графіка
План виробництва. Прогноз попиту за номенклатурою продукції. Детальна номенклатура продукції Контрольний графік, Master schedule (рівень випуску продукції за періодами з розбиттям за номенклатурою)
Попереднє планування виробничих потужностей
Контрольний графік. Узагальнені дані за ключовими ресурсами Висновок: виконується, чи не виконується контрольний графік
Розробка контрольного графіка виробництва
Контрольний графік. Початкові запаси готової продукції. Надлишок покупців. Обмеження (max і min об'єми виробництва) Контрольний графік виробництва. MPS - Master Production Schedule (об'єми і терміни запланованого виробництва). Заплановані загальні запаси готової продукції і запаси, вільні для відвантаження
Статистичні методи управління запасами
Прогноз попиту. Політика в управлінні запасами: максимальний рівень запасів, рівень резервних запасів, групи обліку. Інформація про продукцію (матеріали): ціни, витрати на зберігання і виробництво, терміни постачання і виробництва, терміни зберігання наявних запасів, замовлення покупців і постачальників Контрольний графік виробництва. Замовлення на постачання матеріалів
Планування потреб в матеріалах
Контрольний графік виробництва. Список матеріалів (BOM - Bill of Materials). Інформація про запаси матеріалів (структура складів, наявність, замовлено, зарезервовано тощо) Замовлення на постачання матеріалів для виробництва (planned orders). Замовлення на виробництво (order releases) регулюють послідовність обробки. Зміни до планових замовлень (changes). Звіти про усунення виняткових ситуацій.
Планування потреб у виробничих потужностях
Замовлення на виробництво. Поточне навантаження. Технологічні маршрути. Графік роботи обладнання і персоналу Профіль навантаження для кожної одиниці виробничих ресурсів
Оцінка вартості автоматизованих систем управління підприємством.
Перші системи автоматизації управління розроблялися для великих ЕОМ і були доступні тільки значним корпораціям із мільярдними оборотами. Поява недорогих персональних комп'ютерів і збільшення їхньої продуктивності дозволило розробити потужні програмні продукти, розраховані на підприємства різного рівня. Сьогодні з'явилися автоматизовані системи управління підприємством, ціна яких порівняна зі звичайними бухгалтерськими комплексами.
Потрібно взяти до уваги , що на створення систем для автоматизації управління витрачено багато людино-років, причому не тільки на програмування, але і на налагодження, на розробку інфраструктури по супроводу програмного забезпечення. У створення автоматизованої системи управління підприємством брали участь фахівці з управління бізнесом, використовувався досвід управління багатьма підприємствами в різноманітних галузях, в різних країнах. Тому вартість автоматизованої системи управління підприємством залежить, як від рівня підтримки бізнес процесів і методологій управління, так і ступеня їхньої взаємної інтеграції. Тут діють ті ж закони, що і для будь-якої іншої продукції. Нікого адже не дивує, що цілком автоматизована виробнича лінія коштує дорожче, ніж верстат, що робить все-таки одну операцію. До речі, подібне порівняння дуже доречне - придбання автоматизованої системи управління підприємством, те ж саме, що купівля виробничої лінії -інвестиційний проект, ціль якого підвищення прибутковості підприємства.
Навіть в умовах західного підприємства, де управлінські процеси добре налагоджені, впровадження автоматизованої системи управління підприємством призводить в середньому до таких результатів:
" збільшення продуктивності праці на 15-25%;
" зменшення складських запасів на 10-20%;
" скорочення термінів виконання замовлень на 20-50%.
Виходячи з цих цифр, в принципі, можна порахувати "інвестиційну принадність" проекту. Але насправді оцінка наслідків впровадження набагато складніша. Вищенаведені цифри відносяться до організацій, де вже поставлений регулярний менеджмент. У наших же "особливих" умовах результат може бути, як багаторазово кращим, так і нульовим або взагалі негативним. На Заході застосовується оцінка, заснована на "середніх галузевих результатах". Вона визначає припустимий рівень витрат на впровадження автоматизованої системи управління в залежності від обороту: для компаній із річним оборотом від 10 до 300 млн. долл. - біля 1% від річного обороту; а для компаній із великим оборотом - до 3%. Але ця оцінка зроблена щодо компаній, які повільно розвиваються, із низьким (по вітчизняних мірках) середнім рівнем рентабельності - порядку 10%. При високій динаміці розвитку підприємства вимоги до системи істотно зростають, а отже, зростають і необхідні витрати. Спростити оцінку дозволяє проведення "цільового впровадження". Це, зокрема, застосовується у великих багатонаціональних західних компаніях. Там облікова політика стандартизована на рівні методик управління, а не на рівні назв використовуваних систем. Тому, по-перше, для рішення управлінських задач використовуються різні програмні продукти, по-друге, набір цих продуктів для тих самих задач може бути різноманітним у різних філіях компанії, що обумовлено саме "місцевими особливостями" і, відповідно, неоднаковими вимогами до систем автоматизації. При цьому основна вимога до них - гарна взаємна інтеграція один з одним.
У нас же починаються спроби використовувати один програмний комплекс для всіх видів діяльності і всіх рівнів управління. Такі проекти, як правило, не приводять до успіху, тому що універсальних систем не буває. Тим більше в області управління виробництвом.
Основна особливість вітчизняних організацій полягає в тому, що для них наявність чіткої системи управління і, відповідно, потужної і дорогої системи автоматизації є головною умовою виживання. Але з іншого боку вони самі знаходяться на грані фінансового краху. І це не може не відбиватися на ринку інформаційних систем.

 
 

Цікаве

Загрузка...