WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаІнформатика, Компютерні науки → Засоби організаційної та комп’ютерної техніки - Реферат

Засоби організаційної та комп’ютерної техніки - Реферат

струменевих принтерів коливається між якістю матричного та лазерного - все залежить від конструктивних можливостей. Струменеві принтери наносять слід на твердий носій капельками чорнил, які спрямовано розбризкують на сторінку. Лазерні принтери найдорожчі, але, в той же час,найякісніші. Їх робота подібна до роботи фотокопіювальних апаратів. Зображення "записується " на світлочутливий барабан за допомогою лазера. Після чого лист паперу пропускається через фарбуючу суміш (тонер) у вигляді дрібного порошку. "Засвічені ділянки вибирають фарбуючу суміш, котра пізніше вплавляється в папір під впливом тепла. Переваги струменевих та лазерних принтерів полягає в тому, що вони працюють з мінімальним шумом та високою швидкістю. Недоліком є те, що вони достатньо дорогі та їхні механізми вимагають обережного поводження у використанні. Крім того лазерні принтери вимагають якісного паперу.
Засоби репрографії і оперативної поліграфії.
До них відносяться засоби фотокопіювання; засоби діазокопіювання; засоби електрофотографічного копіювання; засоби термографічного копіювання; машини електронно-іскрового копіювання; засоби різографічного копіювання (дуплікатор); засоби мікрографії; машини для гектографічного (спиртового) друку; машини для трафаретного (ротаційного) друку; обладнання для оперативного офсетного друку.
Засоби репрографії та оперативної поліграфії - це сукупність машин, що призначені для копіювання та тиражування документів. В процесі копіювання приймають участь оригінал, копія та посередник (проміжний носій, що використовується для передачі зображення з оригіналу на копію). Взаємне розміщення, фізико-хімічні властивості копіювального матеріалу, оригінал, посередник, світлочутливий чи інший сприймаючий шар, на який проводиться репродукціювання, а також джерело світла характеризують спосіб копіювання.
Під час світлокопіювання в апаратурі використовується прозорий оригінал (калька) і світло (діазо) копіювальний папір чи плівка, чутливі до ультрафіолетових променів. Основна перевага світлокопіювання полягає в дешевизні копій, отриманні позитивного зображення без проміжного негативу і високій роздільній здатності діазоматеріалів. Але отримані копії з часом вицвітають і не можуть використовуватися.
Фотокопіювання (технічна фотографія) - процес отримання копій на чутливих до впливу світла матеріалах, що використовують галоїдні з'єднання срібла, дозволяє працювати з оригіналами із штриховим та тоновим зображенням і використовується для копіювання текстових та графічних документів. Фотокопіювання дозволяє отримувати високоякісні копії. Але широке застосування обмежується високою вартістю і складністю обробки матеріалів - проявлення, закріплення, які вимагають застосування рідких хімікатів у затемнених приміщеннях. Ці фактори обмежують використання фотокопіювальних процесів в офісній діяльності.
Термографічне копіювання - процес отримання копій, що базується на використанні термочутливих шарів, що змінюють свої фізичні властивості під впливом інфрачервоних променів, які проходять чи відбиваються від поверхні оригіналу. Термокопіювальний спосіб виготовлення копій - один з найпростіших. За допомогою термокопіювальних апаратів прямим чи опосередкованим методом можна отримати копію з листових документів з текстовою чи графічною інформацією. Термографічне копіювання володіє деякими перевагами у порівнянні з іншими методами в оперативності роботи, компактності та дешевизні апаратури. Але невисока якість отримуваних копій і відносно велика вартість спеціального термореактивного і термокопіювального паперу обмежує сферу його застосування.
Електрофотографічне (електрографічне) копіювання - це процес отримання копій, що базується на використанні ефекту фотопровідності високоомних напівпровідникових матеріалів, нанесених на матеріал копії чи посередника, і їх здатності втримувати за допомогою електростатичних сил барвник. Під електрографією в даний час розуміють два способи отримання фотозображень на спеціальних поверхнях, електричні властивості яких змінюються у відповідності з кількістю світлової енергії, що ними сприймається. У першому випадку - непереносимого копіювання - використовують спеціальний чутливий до світла фотопровідниковий папір, покритий шаром діелектрика, що містить дрібні частки напівпровідника (наприклад, окису цинку), що нанесений на паперову основу. Оригінал копійованого документу експонується (фотографується) на поверхню світлочутливого шару, який заряджений до високого електричного потенціалу. Під дією світла електричний заряд стікає з освітлених ділянок. Далі папір "проявляється" за допомогою порошку - барвника, який закріплюється до темних місць, які зберігають високий потенціал. В іншому випадку переносного копіювання використовуються проміжні носії різної форми покриті шаром фотопровідника, який виконує роль посередника, на якому формується зображення оригіналу, що копіюється. Цей шар заряджається, коли на нього проектується зображення оригіналу. Далі проводять проявлення фарбуючого порошку - тонеру. На поверхню посередника з наліпленим до темних місць експонованого зображення тонером накладають листи звичайного паперу, на якій віддруковується барвник, тобто проводиться перенесення зображення. Відбиток "закріплюється " розігрівом - і копія готова. Цей спосіб копіювання називають також ксерографією. Найпопулярнішими копіювальними апаратами цього типу є продукція компанії XEROX Corp.
Електрофотографічна апаратура дозволяє отримати найкращу після фотографії якість копій на звичайному чи фотонапівпровідниковому папері. Можливе отримання копій на обох сторонах листа, кольорове копіювання. На електрофотографічній апаратурі можна отримувати копії з мікрофільмів. Електрофотографічні способи копіювання і апаратура отримали найбільше поширення в світі. До основних її переваг відносяться: висока якість копій на звичайному папері, висока продуктивність роботи та дешевизна копій, можливість виконання додаткових операцій по обробці копій. Недоліки: відносно висока вартість і складність апаратури, висока вартість витратних матеріалів (картриджів), особливо для персональних копірів. Недоліком апаратури безпосереднього копіювання є необхідність застосування спеціального електрофотографічного паперу, що обмежує сферу її застосування.
Електронно-іскрове копіювання грунтується на принципі поелементного зчитування зображення оригіналу фотоелектричним пристроєм, перетворення сигналу і відтворення зображення електротермічним способом на матеріалі копії. Цей метод базується на випалюванні з допомогою іскрового заряду поверхні спеціального багатошарового чи іншого матеріалу в місцях, які відповідають зображенню. Основне призначення цього способу репрографії - це виготовлення трафаретних форм для процесів оперативної поліграфії (ротаційного друку).
Мікрографія - це процес виготовлення фотографічним способом

 
 

Цікаве

Загрузка...