WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаІнформатика, Компютерні науки → Глобальна комп’ютерна мережа Internet - Реферат

Глобальна комп’ютерна мережа Internet - Реферат

пошті результатів їх виконання у вигляді файлів з текстовою інформацією, графічними продуктами, програмами і т.д.;
FTPmail-сервер дозволяє користувачу отримати файли з віддалених інформаційних архівів, що працюють в режимі FTP (File Transfer Protocol). Функції FTPmail-серверу складніші, ніж файлового серверу. По запиту користувача сервер автоматично формує програму взаємодії з віддаленим архівом, проводить сеанс зв'язку і відсилає його результати замовнику по електронній пошті;
Доступ до файлів віддалених комп'ютерів відбувається під керуванням протоколу передачі даних File Transfer Protocol, а для обміну інформацією комп'ютер потрібно під'єднати до FTR серверу вузлового комп'ютера в INTERNET, на якому зберігаються файли, призначені для передачі інформації. Багато загальнодоступних FTR серверів дозволяють під час сеансу зв'язку отримати будь-які файли, які цікавлять користувача.
Довідково-пошуковий WAISmail-сервер (Wide Area Information Service) призначений для пошуку інформаційних архівів, що містять необхідні файли.
Служба Word Wide Web.
Сервіс WWW або просто Web (Word Wide Web- всесвітня павутина) найпопулярніший сервіс у мережі, який забезпечує достатньо зручний спосіб роботи з інформацією. Сьогодні існує не менше 30 тисяч серверів WWW. Саме за рахунок WWW мережа зростає так стрімко. Користуючись нескладною мовою опису, можна скласти гіпермедійні документи для їх подальшої публікації в Мережі. Гіпермедійний - це документ, який може містити всі види інформації - від простого тексту до мультимедійних роликів. Щоб побачити зміст документу, потрібно мати на комп'ютері-клієнті програму перегляду - броузер. Найпопулярніші насьогодні броузери - Netscape Navigator та Internet Explorer, що підтримує багато розширень HTML. HTML (Hyper Text Markup Language - це мова гіпертекстової розмітки документів. Саме з її допомогою оформлюється інформація в WWW. В WWW існують сервери будь-якої тематики. Web є багатим джерелом інформації з комп'ютерної тематики. Існує багато компаній, які надали можливість простого доступу до свого програмного забезпечення, технічної допомоги та інформації на своїх серверах.
Таблиця 2
Світовий розподіл WWW-серверів за різними тематичним рубрикаціями (початок 1999 року).
Назва рубрикації Кількість Назва рубрикації Кількість
Бізнес - школи 499 Інтернаціональна економіка 382
Класифікації 1354 Журнали 387
Компанії 205596 Інформаційні системи менеджменту 98
Консорціуми 81 Маркетинг 384
Економіка споживчих товарів 160 Організації 404
Конвенції і конференції 71 Продукти і послуги 6733
Кооперативи 21 Нерухомість 186
Курси 10 Інформація про малий бізнес 330
Економічні індикатори 27 Податки 94
Освіта 44 Торгівля 120
Електронна комерція 121 Перевезення 767
Найм робочої сили 1540 Фінанси і інвестиції 845
WWW використовується для розміщення різноманітної нормативної, статистичної і ділової інформації, каталогів продукції тих або інших фірм. Вся ця інформація час від часу поновлюється. На Web-сторінках можна швидко знайти і отримати інформацію про товари і послуги, яку часом взагалі неможливо отримати ніякими іншими шляхами.
Перспективи надання безкоштовних послуг.
Останнім часом одне за іншим з'являються повідомлення, що провайдери, фірми які забезпечують доступ в Internet, пропонують свої послуги безплатно. Відповідно до звіту Jupiter Communications, кількість безкоштовних користувачів Internetу до кінця 2003 року виросте у Сполучених Штат більше ніж у 5 разів, що набагато більше загального приросту числа користувачів Internet, і ймовірно складе 50 відсотків. Вже декілька років успішно працюють безкоштовні електронні поштові скриньки. Щоб одержувати і відправляти пошту з їхньою допомогою, потрібно мати лише доступ в Internet. Зростає кількість користувачів, що користуються безкоштовною електронною в нашій країні. Це пояснюється такими причинами.
По-перше, поширення реклами є однією з умов надання безкоштовних послуг. Наприклад, деякі компанії в обмін на включення рекламних оголошень до електронної кореспонденції абонента забезпечують користувачам безплатний доступ в Internet.
Друга причина поширення безкоштовного доступу в Internet - вибуховий розвиток мережної торгівлі й інших послуг. Наприклад, в 1999 році в США прямі продажі комп'ютерів через Internet обігнали обсяги продаж через звичайні комерційні канали. Тому не дивно, що деякі фірми, що займаються продажем товарів та послуг, створюють служби безкоштовного доступу до мережі Internet. Так вони сподіваються залучити покупців, що не мають поки що доступу в Internet.
Для багатьох головних менеджерів фірм стало очевидно, що прибуток від додаткових послуг через Internet, що може оплатити користувач, незабаром у десятки раз перевищать вартість доступу в Internet. Безкоштовність доступу - це не підступ або рекламний трюк, а засіб боротьби за майбутнє або ж можливість зайняти гідне місце поруч із гігантами і протиставити їхній експансії. Добре відомо, що люди неохоче змінюють свого першого провайдера, якщо він забезпечує задовільні умови доступу. Тому, відмова від абонентської плати - це не добродійність, а вдалі інвестиції. Відомо, що перехопити клієнтів обходиться набагато дорожче, ніж залучити їх відразу.
Існують і глибші причини, що спонукають провайдерів надавати безкоштовний доступ у Internet. Розвиток маркетингу і методів стимулювання продажів останнім часом показали, що чим кращі і триваліші відношення між покупцем і продавцем, тим це вигідніше продавцю. Відбувається це тому, що повторні продажі постійним клієнтам приносять компанії прибутку в два - три рази більше, ніж перші. Спілкування створює атмосферу довіри, а довіра, як показала практика продаж, дорогого коштує. На протязі останнього століття маркетинг, як принцип продаж пройшов повне коло - від торгівлі один на один, яку вели сторіччя тому, до безособового світу засобів масової інформації і масової торгівлі й назад - знову до персонального обслуговування і зміцнення відношень із клієнтами, що стало можливим у наші дні завдяки новим інтерактивним інформаційним технологіям. Internet призначено стати основним мостом між рекламою і збутом. Якщо роль дружніх, теплих відношень, роль зворотного зв'язку така велика при здійсненні продаж у розвинутому суспільстві, то зрозуміло, що великі провайдери, завдяки яким можна налагодити такі відношення в найрізноманітніших галузях, стають ключовими фігурами в бізнесі сторіччя, що наступило.

 
 

Цікаве

Загрузка...