WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаІнформатика, Компютерні науки → Інформаційні системи в страховому бізнесі - Реферат

Інформаційні системи в страховому бізнесі - Реферат

системи керування базами даних та інші. Особливістю локальної обчислювальної мережі центрального офісу є те, що в її склад входить система централізованого моніторингу і керування, як локальними, так і віддаленими мережними пристроями, що входять у філіали.
" Регіональні офіси страхової компанії (філіали) - масштабні організації, нерідко оснащуються власними крупними локальними обчислювальними мережами і потужними обчислювальними мережами, що мають гарантований та достатньо швидкісний зв'язок. Для деяких з них вимагається цілодобове високошвидкісне з'єднання з центральним офісом, що забезпечується спеціально виділеними каналами зв'язку. Під'єднання, організоване таким чином, має меншу вартість у порівнянні з виділеним.
" Відділення страхової компанії мають, як правило, свою невелику локальну мережу, яка включає декілька персональних комп'ютерів. Зв'язок з регіональним офісом проходить по заздалегідь встановленому розкладу у певні години, але не виключається необхідність незапланованого термінового доступу.
" Представництва чи агентства страхової компанії найчастіше оснащуються одним чи кількома комп'ютерами. Зв'язок з відділеннями здійснюється по необхідності і забезпечується на протязі дня.
" Віддалені користувачі мережі - інспектори страхової компанії, перевіряючі, тобто співробітники, які згідно посадових обов'язків проводять день не у власному офісі, а наприклад, у клієнтів, а також керівники, що знаходяться у відрядженні чи відпустці і можуть користуватися переносним комп'ютером з модемом. Сеанс зв'язку віддалених користувачів страхової компанії з локальною обчислювальною мережею офісів найчастіше буває нетривалим і може встановлюватися в будь-який час.
Основною особливістю організації інформаційного забезпечення автоматизованої інформаційної системи є необхідність забезпечити доступ до повної бази даних по всіх договорах компанії за максимально довгий період. Це пов'язано з тим, що під час підписання нового договору з клієнтом потрібно мати повну інформацію про його попередні страховки (наявність та характер оплат) і забезпечити перегляд всіх зв'язаних в таких випадках документами. Така інформація повинна зберігатися в базі даних, постійно обновлюватися і отримувати її потрібно відразу ж після запиту. Так, під час розрахунків, наприклад, ставки внесків чи тарифу, необхідно вибрати необхідну статистику та виконати розрахункові дії по договорах страхування за суттєво довший минулий період - у цьому випадку обробляється кожен договір.
Впровадження інформаційних технологій в процес планування і управління діяльністю страхових компаній передбачає не тільки обробку великих та взаємозв'язаних масивів даних, але й може використовуватися для їх аналізу та обгрунтування варіантів управлінських дій. У цьому випадку важливу роль відіграє врахування різноманітних відомостей про сектори економіки, регіони, фірми та господарські суб'єкти, а також облік фінансових, трудових та матеріальних ресурсів. Обсяги інформації, високі вимоги до точності і достовірності, необхідність ефективного аналізу фінансового стану клієнтури і страхової фірми - ось основні причини, які визначають необхідність автоматизації страхового бізнесу. З впровадженням обчислювальної техніки в страхову діяльність страхові задачі почали оброблятися з використанням всього різноманіття технічних засобів.
Перехід до автоматизованих інформаційних технологій супроводжується зміною характеру та якості управління. Аналітична робота менеджерів стає головною, формує в них повне уявлення про поточну ситуацію і пріоритети, перетворює інформацію в один з ключових і реально доступних ресурсів компанії, а подальший розвиток автоматизованих інформаційних технологій - у важливий елемент її стратегії. Але автоматизовані інформаційні технології ефективні та рентабельні у випадку існування вже апробованого та встановленого діловодства, так, як автоматизації підлягають лише стабільні, що підпорядковуються певним правилам, процеси.
Нагромаджений досвід автоматизації страхової справи дозволяє зробити висновок, що перевід робіт страхування на інформаційні технології проходить в основному в крупних страхових компаніях, які володіють серйозними матеріально-фінансовими ресурсами. Але й тут роботи автоматизовані переважно на нижньому рівні управління - на робочих місцях спеціалістів. Рівні верхньої та середньої ланки управління (керівників філіалів, страхової компанії) практично не автоматизовані (виняток становить бухгалтерська діяльність страхової компанії). Для подальшої автоматизації вимагається розвиток аналізу страхової справи для всіх видів страхування і рівнів управління.
Інформаційні технології постійно вдосконалюються і змінюють характер діяльності страхових корпорацій. Очевидні зміни торкнуться формування глобального інформаційного середовища. Надходження інформації стане процесом, яким самостійно керує користувач, завдяки можливості вибору необхідного інтерактивного каналу. Розвиток засобів комунікації забезпечує можливість спілкування з будь-яким абонентом страхового процесу в будь-якій точці земної кулі за допомогою цифрових засобів передачі даних та відеозображення, робить реальними перспективи впровадження електронного страхування.
В умовах електронного страхування іншими стануть структура та умови страхування. Страхові компанії, якіспеціалізуються на певному виді страхування, зможуть діяти не менш успішно, ніж універсальні страхові корпорації, оскільки ефективність бізнесу буде забезпечувати потужна інформаційна підтримка. Основою комунікацій майбутнього стануть інформаційні магістралі. Мережа INTERNET вже являє собою прообраз інформаційної магістралі. Зміщення сфери ділової діяльності людини в, так званий кіберпростір приведе до зміни самого призначення персонального комп'ютера. З додаткового інструменту він перетворився на повноважного представника клієнта страхової компанії. Очевидно, що для успішного формування єдиного інформаційного простору страхової діяльності потрібна сумісність різних супермагістралей.
Аналіз перспектив розвитку інформаційної інфраструктури.
На шляху до масового впровадження інформаційних технологій в усі сфери діяльності організацій перш за все стоять на заваді: важка економічна ситуація в Україні та правові перепони. Було б привабливим створити систему: "споживачі - підприємство - банк - податкова адміністрація - пенсійний фонд - статистичні органи - законодавчі органи" і перевести її на єдиний формат даних, до повністю безпаперової технології, до внутрішньої логічної узгодженості і максимальної оперативності, забезпечити автоматичну фіксацію і облік не тільки співробітників підприємства, але й банківських операцій, змін у законодавстві (в алгоритмічному та цифровому виразі). В такій системі усі платежі могли б проводитися повністю автоматизовано - виходячи з рішень персоналу, існуючих законів та прийнятих домовленостей. Нарешті, широке впровадження інтегрованих інформаційних послуг у повсякденне життя дозволить пов'язати між собою мікро- та макро- економічні процеси, що може обумовити синергічні ефекти у розвитку виробництва товарів та послуг. Ніяких технічних перешкод вже на даний час для такої інтеграції немає, але для її реалізації потрібно створити надпотужне комп'ютерне лоббі, яке в Україні тільки зароджується. Рано чи пізно, економіка країни еволюційним шляхом мусить створити подібну систему інтегрованих ринкових послуг - альтернативи цьому немає. Але краще, щоб це сталося якнайшвидше.

 
 

Цікаве

Загрузка...