WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаІнформатика, Компютерні науки → Від “презентації” до відеофільму - Реферат

Від “презентації” до відеофільму - Реферат


РЕФЕРАТ
на тему:
Від "презентації" до відеофільму
Сьогодні досить актуальним для багатьох користувачів комп'ютерів, зокрема студентів, постає питання створення власних демонстраційних матеріалів типу презентації, реклами, відеофільму, Web-сторінки тощо.
На першому етапі в практику викладання увійшли програми створення презентацій на основі пакета MICROSOFT OFFICE - MICROSOFT POWERPOINT. Програма, переходячи з однієї версії до іншої, постійно удосконалювалася, доповнювалася новими функціями, спрощувалися способи роботи і використання її різних можливостей.
Крім MICROSOFT POWERPOINT є й інші програми цього ряду. Наприклад, в офісному пакеті Corel WordPerfect Suite 8 - програми Presentation, Lotus Smart Suite, Astound. Але вони професійнійніші і потребують більшого часу для освоєння. Крім того, вони мають специфічний інтерфейс користувача.
Наступним кроком стала програма для створення Web-сторінок чи Web-дизайну. Web-сторінки можна виговити стандартними засобами будь-якої операційної системи фірми MICROSOFT (зокрема програми Internet Explorer і "Блокнот", наведені на рис.1.), так і за допомогою пакета MICROSOFT OFFICE. Вхідний у MICROSOFT OFFICE пакет FRONTPAGE (рис.2) полегшує роботу по створенню Web-сторінок, забираючи частину рутинної роботи з її оформлення.
Рис.1. Програми Internet Explorer і "Блокнот"
Крім програми Frontpage існують і інші програми для створення Web-сторінок, наприклад, HomeSite ( рис.3).
Рис.2. Програма FrontPage
Освоївши початкові матеріали з організації Web-сторінки і вивчивши основні оператори мови html, можна використовувати будь-яку програму створення Web матеріалів, починаючи з програми "Блокнот" і закінчуючи програмою Homesite.
Рис.3. Програма Homesite.
Наступним кроком у створенні демонстраційних матеріалів стали системи відображення інформації з екрану дисплея на плазменну панель або через відеопроектор на екран. У цьому випадку часто-густо не зважується основне питання: а що власне відображати?
Варто зазначити, що протягом останніх років сильно удосконалювалася електронна і комп'ютерна техніка, а також з'явилося нове програмне забезпечення, яке дозволяє робити відеомонтаж в аматорських умовах. Проте на заваді процесу створення фільмів залишається вимога мати досить потужний комп'ютер, що коштує дорого і тому доступний далеко не кожній установі. Щодо викладання даного курсу в гуманітарних вищих навчальних закладах (особливо закладах невиробничої сфери, зокрема культури) є відсутність простих програм для відеомонтажу, які становлять окремий напрям комп'ютерних технологій.
Сам процес створення відеофільму відображений на схемі, наведеній на рис. 4.
Рис.4. Схема створення відеокліпу
У принципі за відсутності відеокамери можна користуватися цифровим фотоапаратом. Це трохи дешевше і при цьому, як правило, не потрібна відеокарта (відеоадаптер) для введення зображення в комп'ютер (крім випадків використання USB камер). Схема такого пристрою приведена на рис.5.
Рис. 5. Схема створення відеокліпу за допомогою цифрового фотоапарата
Крім електронного, існує ще і сканерний спосіб введення даних, наприклад, фотографій - рис. 6.
Рис.6. Схема сканерного введення
Слід зазначити, що створення відеокліпів за схемами, наведеними на рис.4 і рис.6, дуже трудомісткий процес. Крім того, як видно з рис.4 і рис. 6, для створення відеокліпу потрібне програмне забезпечення.
Сьогодні існує безліч програмних продуктів для створення відеокліпів, починаючи з 3D Studio Max (різних версій, можливостей та комплектацій) і закінчуючи аматорськими саморобними програмами. Великої популярності серед програм відеомонтажу набув, зокрема, пакет Adobe Premiere (див. рис.7), проте розгляд можливостей цих програм завдання окремої статті.
Популярність програмних продуктів такого роду змусила корпорацію Microsoft включити найпростішу з програм для монтажу відеокліпів до стандартної версії операційної системи Windows Me.
Варто зазначити, що дана програма максимально адаптована до можливостей початкуючих користувачів - це надає можливість використовувати її в процессі навчанні студентів уже з першого семестру навчання. До програми додається потужний довідник, а також підручник і набір демонстраційних відеокліпів.
Рис.7. Пакет Adobe Premiere
Розглянемо програму курсу з навчання створення "відеороликів" для студентів спеціальностей "культуролог-організатор дозвілля" і "телеоператор".
Програма курсу.
1. Вступ
o Історія розвитку процесу створення фільмів.
o Презентація
o Web - дизайн.
2. Колір. Збереження кольору в комп'ютері. Розходження комп'ютера і телевізора.
3. Види введення інформації в комп'ютер. Їхні особливості, переваги і недоліки.
4. Режисура фільму, кліпу.
5. Система Windows Me її, основна відмінність від інших систем фірми MICROSOFT.
6. Програма WINDOWS MOVIE MAKER. Основне призначення. Завантаження. Створення структури папок кліпу. Призначення основних кнопок і пунктів меню.
7. Введення інформації в програму.
8. Редагування кліпу.
9. Монтаж відео.
10. Монтаж звуку.
11. Створення фільму у форматі VHS.
Програма WINDOWS MOVIE MAKER передбачає наявність певного устаткування:
" операційна система Microsoft Windows Millennium Edition (Me);
" процесор Pentium II 300 Мгц чи еквівалентний;
" оперативна пам'ять 64 МБ;
" 2 ГБ вільного місця на твердому диску;
" пристрій звукозапису;
" пристрій відеозапису;
" підключення до Інтернету і програма електронної пошти (якщо потрібно пересилати фільм).
Завантаження програми в стандартному варіанті здійснюється за допомогою клавіатури чи мишки у наступному порядку:
"ПУСК-ПРОГРАММЫ-СТАНДАРТНЫЕ-WINDOWS MOVIE MAKER" чи подвійне клацання мишки на файлі формату проекту (розширення MSWMM) чи файлі відеофільму (розширення WMV,WMA).
При правильному настроюванні системи Windows Me одержимо вид програми, подану на рис.8.
Далі наведемо короткий опис елементів програми WINDOWS MOVIE MAKER.
Рис.8 Програма WINDOWS MOVIE MAKER
За допомогою рядка меню і кнопок панелей інструментів Windows Movie Maker можна швидко виконати поставлені завдання. Параметри панелі інструментів визначаються в меню Вид / Панелі інструментів і вибирається потрібна панель.
Додатково, як видно на рис. 9, програму WINDOWS MOVIE MAKER можна розділити ще на 3 частини:
" Область збірників. Використовуються для упорядкування аудіо і відеозаписів, файлів зображення - як записаних у програмі, так і імпортованих.
" Монітор. Використовується для попереднього перегляду відео і містить панель пошуку, по якій переміщається повзунок у процесі відтворення, а також кнопки монітора, що використовуються для керування процесом відтворення.
" Робоча область. Робоча область використовується для редагування створюваного фільму. Вона містить два подання -розкадрування (рис.10) і тимчасову діаграму (рис.11), що являє собою два способи схематичного відображення створюваного фільму.
Рис.9 Частини програми WINDOWS MOVIE MAKER
Рис.10 Розкадрування
Рис.11 Часова діаграма
Роботу з програмою Windows Movie Maker починають із запису - це процес, у якому відео й аудіо матеріали та файли зображення переводяться в цифровий формат Windows Media (рис.12).
Рис.12. Запис даних
Можна завантажити у Windows Movie Maker певний вміст за допомогою запису існуючого фільму чи з відеомагнітофона, відеокамери або за допомогою імпорту існуючих мультимедійних файлів.
Записувати оригінальні вихідні матеріали можливо за допомогою різних пристроїв запису, таких, як цифрова (DV) чи аналогова камера, згодом копіюючи вихідний матеріал на комп'ютер за допомогою функції запису. Можна також за допомогою інших пристроїв запису, таких як Web -камера чи мікрофон, записувати вихідні матеріали безпосередньо в Windows Movie Maker. Інші вихідні файли, наприклад, аудіо чи фільмів, зображення також можливо використовувати після імпорту названих типів мультимедійного вмісту в Windows Movie Maker.
Записаний вихідний матеріал відображається у вигляді кліпів в області збірників.
За допомогою робочої області можна редагувати вміст чи створювати проекти. Робоча область складається з двох подань: "Розкадрування" і "Тимчасова діаграма". Вони відображають процес створення фільму в розвитку, але з різних точок зору. У вікні "Розкадрування" показується послідовність кліпів, а у вікні "Тимчасова діаграма" - показники часу, що стосуються кліпів. В процесі роботі над проектом можна при потребі переключатися з одного на інше.
Після того, як у робочу область будуть додані кліпи (рис.13), необхідні для створення проекту, можна виконувати наступні дії.
Рис.13 Додавання кліпів
" Змінювати порядок кліпів у послідовності.
" Здійснювати монтаж кліпів, щоб приховати зайві сегменти (рис.14).
Рис.14. Монтаж кліпів
" Створювати переходи між кліпами.
" Додавати коментарі, синхронізовані з кліпами.
У процесі роботи можна переглядати проект у моніторі, щоб мати уявлення про кінцевий результат, який ви прагнете одержати. Можна також зберегти незакінчену роботу у вигляді проекту і повернутися до неї пізніше.
При роботі над проектом можна періодично переглядати проект у моніторі, перевіряючи результати своїх дій. Якщо ж потрібно переглянути окремі кліпи , можна, користуючись областю збірників, перевірити, що записано весь необхідний вихідний матеріал. Для переходу від кадру до кадру чи від кліпу до кліпу використовуються відповідні кнопки монітора. Для перегляду кліпів чи створеного фільму можна також використовувати меню "ВОСПРОИЗВЕДЕНИЕ" (рис.15)
Рис.15. Меню "ВОСПРОИЗВЕДЕНИЕ"
При монтажі фільмів можна варіювати голосність між відео і аудіозаписом дивися рис.16.
Рис.16. Аудіо-запис
На доповнення до викладеного варто звернути увагу на додаткові можливості програми. Крім вищевикладеного програма додатково дозволяє виконувати:
1. Створення і поліпшення якості відеозаписів.
2. Компенсацію дефектів відеозаписів.
3. Створення і поліпшення якості аудіоматеріалів.
4. Упорядкування збірників і кліпів.
1. Програма WINDOWS MOVIE MAKER. Опис програми; 2. Мельничук О.М. Методичні вказівки з курсу Microsoft Office. Розділ презентація. - К.: КНУКіМ, 2001. - 23 с.

 
 

Цікаве

Загрузка...