WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаІнформатика, Компютерні науки → Види комп’ютерної графіки - Реферат

Види комп’ютерної графіки - Реферат

середовищі, так і в World Wide Web. За їх допомогою можна намалювати ілюстрацію "з нуля",удосконалити бібліотечний рисунок, відрегулювати відскановану фотографію і зберегти готову ілюстрацію різними способами.
Ідея програми Corel DRAW - криві. В її основу покладена можливість створювати криві, що є повною протилежністю програмам, які працюють з растровими зображеннями.
Програма сприймає функціональні характеристики фігур об'єктів, а не просто інтерпретує їх як набір окремих крапок. У результаті векторний рисунок досить компактний.
Corel DRAW- це ще й програма, яка має спеціальні ефекти. Так, інструмент Blend (інтерактивне перетікання) перетворює один об'єкт в інший, а інструмент Trim (обрізка) дозволить створити складні форми. Інструмент Extrude (інтерактивне видавлювання) формує ефект глибини, Radial Fill (градієнтна заливка) плавно змінює колір заливки, а інструмент Rotate Weld (злиття), Group (згрупувати), Combine (зібрати), Power Clip та інші допоможуть удосконалити рисунок.
Простий інтерфейс - основа успіху Corel DRAW. Навіть користувач, який вперше працює в програмі, зуміє виконати певні вправи.
Багато з елементів інтерфейсу Corel DRAW запозичені безпосередньо із Windows. Подібно до інших програм Windows, модулі Corel DRAW включають наступні компоненти.
3 3 Стрічка заголовку із назвою додатку та імені відкритого файлу, а також кнопка згортання, розгортання і закриття вікна.
3 3 Стрічка меню, яка надає доступ до більшості функцій і команд програми.
3 3 Ряд піктограм, які надають доступ до команд, які найчастіше використовуються.
3 3 Полоси прокрутки для переміщення в інші частини рисунка, а також піктограми і прапорці для переходу на інші сторінки.
3 3 Піктограма повітряної кулі - емблема Corel DRAW, яка розміщена в лівому верхньому кутку екрану, призначена для швидкої зміни розмірів і закриття вікна Corel DRAW або поточного вікна.
По замовчуванню, в нижній частині екрану відображається Status bar (стрічка стану), в якій розміщена інформація про виділені об'єкти: зліва - координати вказівника миші на екрані, а справа - заливка і абрис поточного об'єкту.
На правому краю екрану знаходиться Color palette (кольорова палітра). За її допомогою можна швидко змінити колір заливки або абрису вибраного об'єкту.
Помістити об'єкт у файл Corel DRAW можна шістьма способами: створити його самостійно, імпортувати частину ілюстрації, встановити об'єкт з іншої програми через буфер обміну, перенести мишкою зображення з другого додатку, вибрати об'єкт з бібліотеки символів Corel DRAW, імпортувати об'єкт за допомогою бібліотеки заготовок. Незалежно від джерела, усі об'єкти файлу Corel DRAW ведуть однаково. Усі вони підлягають дії законів Олтмана (Oltman) для Corel DRAW.
Закони Олтмана містять наступні обов'язкові для об'єктів правила.
3 3 Можливість відмітити об'єкт мишкою.
3 3 Вільне пересування по сторінці.
3 3 Можливість змінювати розмір, форму і кут повороту.
3 3 Наявність контуру з певними кольором і товщиною.
3 3 Замкнуті об'єкти мають свій малюнок, кольоровий відтінок або візерунок.
3 3 Можливість розбити об'єкт на частини.
Тільки один тип об'єктів виходить за рамки закону: растрові малюнки (bitmap), які імпортуються в Corel DRAW або перетворені із існуючих рисунків. Ці малюнки не можна залити кольором, обводити контуром або розбивати на окремі об'єкти, але їх можна масштабувати, змінювати форму і повертати. Усі інші (векторні) об'єкти підпорядковуються законам Corel DRAW.
Для створення простих об'єктів у програмі Corel DRAW (еліпсу, прямокутника) слід виконати таку операцію: клацнути - і - перетягнути (click - and - drag). Створення ліній і кривих Безьє вимагає трохи більших зусиль, ніж рисування еліпсів і прямокутників.
Функції простого і подвійного клацання мишкою у Corel DRAW наступні: одинарне клацання вибирає об'єкти на сторінці або кольори з екранної палітри, а подвійне - (два швидких послідовних натиски кнопки мишки) вибирає файли з різних діалогових вікон (Open - відкрити документ, Import - імпорт, Save - збереження і т.д.). Впізнати вибраний об'єкт у своєму файлі можна за різними графічними елементами, які з'являються вздовж його периметру, а саме:
" " Чорні квадрати ззовні об'єкта є маркерами (handles), їх можна використати для зміни розмірів об'єкта.
" " Маленькі пусті квадрати на границях об'єкта є вузлами (nodes), ними користуються для зміни форми об'єкта.
Перетягування мишкою - дуже зручна операція, яку можна використовувати в Corel DRAW.
" " Щоб пересунути вибраний об'єкт з кольоровою заливкою, клацніть мишкою де-небудь всередині об'єкта і, утримуючи кнопку мишки, перетягніть об'єкт на потрібне місце.
" " Щоб пересунути незаповнений об'єкт, клацніть точно на його контурі і тягніть його. Якщо об'єкт закритий яким-небудь іншим об'єктом, знайдіть всередині об'єкта невелику букву х, клацніть по ній і тягніть.
" " Для зміни горизонтальних або вертикальних розмірів об'єкта клацніть на одному з його маркерів і, утримуючи кнопку мишки, перетягніть маркер в інше місце.
" " Щоб повернути або схилити об'єкт, виділіть його, клацніть ще раз, а потім скористайтесь одним з маркерів повороту.
Лініями (lines) в Corel DRAW називаються всі об'єкти, створені з допомогою панелі Curve Flyout, а також зовнішні лінії (контури) замкнутої області.
Внутрішня область об'єкта (area) - область, обмежена замкнутою лінією.
Під заливкою (fill) розуміють все, що дозволяє візуально відрізнити внутрішню область об'єкта.
Узорні заливки (patterm) - заливки, які складаються з більш ніж одного кольору, наприклад, з декількох точкових рисунків.
Суперлінії - це особливий тип ліній, створення яких подібне до малювання з допомогою пера, для деяких можна встановити параметри контуру і заливки.
Найбільш простою формою заливки є однорідна заливка, колір для якої ви можете створити самі.
Для заповнення об'єктів використовують такі види заливок: градієнтну, векторну, двох і багатоколірний точковий узор, текстурну заливку і текстуру PostScript.
Узорні заливки можна створити з допомогою спеціального редактора або на основі об'єкта Corel DRAW-документа.
Для ліній контуру і звичайних ліній програма дозволяє вибрати колір, товщину і стиль лінії, а також перо. Незамкнуті лінії, крім цього, можна оснастити елементами стрілки - наконечником і оперенням. Є можливість змінити існуючі форми елементів стрілки і створити нові.
Параметри заливки і контуру виділеного об'єкта відображаються в правій частині строки стану. Якщо виділено декілька об'єктів з різними параметрами контуру і заливки, то інформація в рядку стану не відображається.
Програма надає можливість використати заливку текстових об'єктів.

 
 

Цікаве

Загрузка...