WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаІнформатика, Компютерні науки → Види комп’ютерної графіки - Реферат

Види комп’ютерної графіки - Реферат

середньому відрізку сторони побудуйтерівносторонній трикутник зі стороною, рівною 1/3 сторони початкового трикутника. І так далі. З отриманими трикутниками повторіть ті ж операції. Трикутники наступних поколінь наслідують властивості своїх батьківських структур. Так народжується фрактальна фігура. Процес наслідування можна продовжувати до безконечності.
Фрактальними властивостями володіють багато об'єктів живої і неживої природи. Звичайна сніжинка при збільшенні виявляється фрактальним об'єктом. Фрактальні алгоритми лежать в основі росту кристалів і рослин.
Властивість фрактальної графіки моделювати образи живої природи шляхом, що можна обчислити, часто використовують для автоматичної генерації незвичних ілюстрацій.
Лекція 2. Концепція кольорової моделі
Кольори в природі рідко є простими. Більшість кольорових відтінків утворюються змішуванням основних кольорів. Спосіб розділення кольорового відтінку на складові компоненти називається кольоровою моделлю. Існує багато різних типів кольорових моделей, але в комп'ютерній графіці, як правило, використовують не більше трьох. Ці моделі відомі під назвами: CMYK, RGB та HSB.
Програма Corel DRAW визначає кольорову модель окремо від кольорової палітри. В цей час, як палітра має точне число конкретних кольорів, які асоціюються з нею, кольорова модель - це формула, яка використовується для створення кольорів, часто мільйонів кольорів.
Найвідоміший приклад - кольорова модель CMYK. Вона застосовується для ідентифікації кольорів у звичайному кольоровому друці. Величезний кольоровий діапазон створюється змішуванням 4-ох основних кольорів: голубого (Cyan), червоного (Magenta), жовтого (Yellow) і чорного. Хоча в англійській мові чорний клір називається Black, у даному випадку прийнята буква К, щоб не було плутанини, бо назва синього кольору (Blue) починається з тієї ж букви.
Модель CMYK покладена в основу стандартної кольорової палітри Corel DRAW. Дана палітра називається Corel DRAW.сpl. (розширення сpl присвоєно іменам усіх палітр Corel DRAW). Вона складається приблизно з 100 кольорів, причому усі вони мають власні імена, наприклад Navy Blue, Deep Purple, Dusty Rose і т.д.
Палітра Corel DRAW.сpl. одержала загальне визнання завдяки таким обставинам:
" " Оскільки це - стандартна палітра, робота з програмою починається саме з неї. Власне, багато користувачів навіть не переключаються на інші палітри.
" " Її кольори нескладно використовувати, оскільки палітра має вибір відтінків сірого кольору, усі стандартні кольори (голубий, червоний, оранжевий, зелений, фіолетовий і т.д.), 4 складових кольори (process colors) (голубий, червоний, жовтий, чорний) і ще багато кольорів приємних для ока.
" " Цю палітру можна налаштовувати і додавати кольори, видаляти їх, редагувати існуючі.
Кольорова модель CMYK
Цю модель використовують для підготовки не екранних, а друкованих зображень.
Кольороподіл. У типографіях кольорове зображення друкують у декілька прийомів. Накладаючи на папір по черзі голубий, пурпуровий, жовтий і чорний відбитки, одержують повноколірну ілюстрацію. Тому готове зображення, одержане на комп'ютері, перед друком розділяють на 4 складових одноколірних зображення. Цей процес називається кольороподілом. Сучасні графічні редактори мають засоби для виконання цієї операції.
Кольорова модель RGB
Найбільш проста для розуміння і очевидна модель. У цій моделі працюють монітори і побутові телевізори. Кожен колір складається із 3 основних компонентів: червоного (Red), зеленого (Green) і синього (Blue). Ці кольори називаються основними. Дану модель приміняють завжди, коли готовиться зображення, яке використовують для відтворення на екрані. Якщо зображення проходить комп'ютерну обробку в графічному редакторі, то його слід представити в цій моделі.
Графічні редактори мають засоби для перетворення зображення із однієї кольорової моделі в іншу, Все-таки модель RGB для комп'ютера "ближча". Це пов'язано з методом керування кольору байтами. Тому створювати і обробляти кольорові зображення прийнято в моделі RGB, а при виконанні рисунок перетворюють в модель CMYK. При друці рисунка RGB на кольоровому чотириколірному принтері драйвер принтера також перетворює рисунок в кольорову модель CMYK.
Кольорова модель HSB
У кольоровій моделі HSB при створенні повних кольорів компонентами виступають відтінок (H), насиченість (S) і яскравість (B). Ця модель найбільше відповідає людському сприйняттю кольорів.
На кольоровому колі можуть відображатись до 360 відтінків. Положення кольору на радіусі кольорового круга визначає його насиченість. Чим далі розміщений колір від центру, тим насиченіший відтінок. При виводі на друк ця модель буде автоматично перетворена програмою в модель CMYK.
Вибрати колір можна за допомогою відображеної на екрані палітри кольорів, паркуючого вікна або спеціального вікна діалогу, яке дозволяє одержати доступ до вбудованих кольорів інших палітр. Дізнатись, яка палітра відображена на екрані, можна з підменю Window/ Color Palettes. В області змішування можна створювати власні кольори.
Якщо документ буде виконаний на кольоровому принтері, то слід врахувати деякі аспекти.
" " Яка кольорова модель використовується типографією, в якій буде надрукований готовий документ?
" " Чи доступні в документі кольори на принтері?
" " Яку кольорову модель краще використовувати?
" " Чи підходять кольори до кольору паперу, на який виконується друк?
" " Чи потрібного ефекту не легше досягти при використанні меншої кількості кольорів?
" " Друк кольорового растрового (точкового) рисунку займає досить багато часу, тому вирішуйте чи він дійсно потрібний?
Кольорові ілюстрації складаються, як мінімум, із чотирьох кольорів, які друкуються один поверх іншого. Для підготовки до кольорового друку усі кольори в документі слід розбити на основні кольори. Для кожного із чотирьох кольорів буде створений кольоровий шар.
Лекція 3. Засоби створення і обробки векторних зображень
Програма Corel DRAW сьогодні є лідером серед програм Windows, які мають призначення створювати комп'ютерну графіку і різного виду ілюстрації. Додатки, які входять в пакет Corel DRAW, допомагають створювати сучасні комп'ютерні зображення , а саме:
3 3 повноколірні ілюстрації;
3 3 складні креслення;
3 3 логотипи та емблеми;
3 3 графічні зображення для World Wide Web;
3 3 фантастичні заголовки;
3 3 фотографічно реалістичні зображення;
3 3 сюрреалістичні зображення;
3 3 послідовність мультиплікаційних кадрів;
3 3 бібліотеки ілюстрацій;
3 3 високоякісні рисунки на основі оригіналів з низьким розрішенням.
В арсеналі Corel DRAW є безліч інструментів для виконання різних завдань, як у традиційному операційному

 
 

Цікаве

Загрузка...