WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаІнформатика, Компютерні науки → Драйвери. Автоматична заміна символів у тексті. Створіть таблицю - Реферат

Драйвери. Автоматична заміна символів у тексті. Створіть таблицю - Реферат

правою кнопкою миші, вибрати "Властивості", потім закладку "Версія". Версія драйвера буде виділена кольором.
Іноді виробники супроводжують драйвер своїм інсталятором (setup.exe, install.exe і т.п.). Тоді побачити файли драйвера не представляється можливим. Пошукайте файл readme.txt, version.txt, release.txt чи що-небудь подібне, тому що в них часто теж зазначені версії чи файлів усього комплекту.
Також варто згадати про так звані бета-драйвери. Розробники чіпсетів і пристроїв часто намагаються стимулювати інтерес до себе, викладаючи на своїх сайтах експериментальні драйвери. Інший відомий прийом - надання драйверів власникам різних тематичних Інтернет-сайтів під видом вкрадених чи випадково залишених на внутрішніх корпоративних сторінках (так звані "leaked"-драйвери). Звичайно, розробники заздалегідь відхрещуються від них і не обіцяють технічної підтримки у випадку виникнення проблем, але, як мені здається, вони все рівно аналізують потік листів від користувачів і тим самим заощаджують на процесі пошуку збоїв і налагодження.
Щоб запобігти збоям в системі через бета-драйвери, Microsoft увела спеціальну сертифікацію. Драйвери тестуются в лабораторії Microsoft Windows Hardware Quality Lab (WHQL), і після успішного проходження всіх процедур вони одержують сертифікат. Він має вид файлу типу "Security Catalog" (розширення .CAT), у якому перераховані всі сертифіковані компоненти драйвера. Якщо такого файлу в комплекті драйвера немає, то дуже велика імовірність, що це бета-версія.
До речі, перевіряйте .CAT-файли, запускаючи їх подвійним кліком миші, тому що вони можуть бути фіктивними (порожніми).
Звичайно, краще купувати комплектуючі відомих виробників, добре, що сьогодні така можливість є. Тоді не буде виникати питання про те, який драйвер потрібно шукати. Але іноді користувач не має поняття про модель чи навіть виробника пристрою - наприклад, якщо комп`ютер не дуже новий і збирав його хтось інший. Перед тим, як починати пошук, прийдеться визначити точну назва пристрою чи його чіпсету.
Усі чіпи обов`язково мають маркування, де зазначена назва виробника, модель, серія, версія і ревізія чіпу, дата випуску. Мікросхеми чіпсету зазвичай мають найскладнышу структуру, у них великий корпус і багато контактів, тому вони більше інших чіпів по розмірах. По маркуванню, користаючись пошуковими сервісами http://www.google.com/, http://www.altavista.com/, http://www.yandex.ru/ і іншими, можна досить швидко відшукати сайт виробника чіпсета і "reference"-драйвери.
Виробника самого пристрою знайти буде легше. По-перше, уся необхідна інформація повинна бути нанесена фарбою на друкованій платі. Навіть якщо ви не знайшли назви, є шанс визначити його по FCC-номеру. Шукайте рядок "FCC ID:", у якому буде зазначений реєстраційний код, привласнений виробнику пристрою. Після цього потрібно зайти на сайт FCC і ввести код у рядок пошуку.
По-друге, де-небудь обов`язково буде написана модель пристрою, по якій в Інтернет можна спробувати знайти сайт виробника.
По-третє, якщо пристрій встановлюється в слот PCI чи AGP, те за допомогою утиліт можна визначити код виробника цього пристрою чи чіпсету. Можу порекомендувати Sandra, PowerStrip. Принцип, покладений в основу ідентифікації, базується на аналізі інформації, що видається PCI-пристроєм. Як мінімум можна одержати коди виробника (Vendor ID) і моделі (Device ID), що піддаються розшифровці за допомогою таблиць. Зокрема, у таблиці Sandra міститься більш 6 тис. кодів різних пристроїв.
Звичайно, можна не напружуватися й установити всі драйвери прямо з компакт-диску, що йде в комплекті з пристроєм. Таке рішення цілком оправданно, але тільки на перший час. Драйвери (особливо для внутрішніх пристроїв) мають тенденцію часто обновлятися, тому корисно іноді пошукати в Інтернет нові версії. Інакше велика імовірність зіштовхнутися з несумісністю пристрою з новим програмним забезпеченням чи іншими комплектуючими.
Якщо ви точно знаєте доменне ім`я сайта виробника (чи здогадуєтеся - www.виробник.com, www.виробник.com.tw), то можна починати пошук. На титульній сторінці відшукайте кнопку "Download", "Drivers", "Support" чи аналогічну. Далі потрібно вибрати зі списку саме той пристрій, що у вас є. Цілком можливо, що ви побачите кілька пристроїв зі співпадаючими назвами, відмінності яких будуть полягати тільки в суфіксах чи навіть номерах ревізій. Звертайте на цю увагу, інакше драйвер може не підійти. Далі, по можливості, скачуйте драйвери не тільки для тієї операційної системи, що у вас встановлена, але і для інших ОС: під час інсталяції нової Windows буде неприємно знайти факт відсутності необхідного драйвера.
Якщо вам ніяк не вдається знайти потрібний сайт, звертайтеся на спеціалізовані драйверні сайти (http://www.windrivers.com/, http://www.driverhq.com/, http://www.drv.ru/ і т.д.). Скачувати звідтіля безпосередньо файли драйверу можна тільки в одному випадку: фірма-розробник уже припинила своє існування і її сайту фізично немає в Мережі. Набагато краще скористатися пошуком не драйвера, а сайту виробника чи його сторінки технічної підтримки.
Встановка драйвера полягає в наступному: Windows виявляє .INF-файл, відшукує в ньому рядки ідентифікації Plug&Play-пристроїв, і якщо вони збігаються з інформацією, виданої самим пристроєм, система виконує запропоновані дії по копіюванню файлів, додаванню записів до реєстру і т.д. Ви повинні вказати місце розташування файлу у відповідь на запит майстра оновлення устаткування. Майстер запускається або автоматично, після появи повідомлення про знайдений пристрій, або вручну. В останньому випадку зайдіть у "Властивості системи" (натиснути я+Pause), вибирайте закладку "Керування пристроями", потім властивості потрібного пристрою, закладку "Драйвер", "Обновити драйвер".
Якщо в комплекті з драйвером є свій інсталятор, то краще скористатися ним. Для цього потрібно після появи повідомлення про знайдений пристрій натиснути "ESC", завантажити Windows без драйвера і запустити інсталятор. Він скопіює усі файли драйвера в папку WindowsINFOther, де драйвер і буде знайдений після перезавантаження. Крім того, будуть встановлені додаткові програми, що йдуть у комплекті. Важливо також і те, що в більшості випадків інсталятор може коректно видалити драйвер, не залишивши слідів свого перебування ("Панель керування"/"Встановлення і видалення програм").
Якщо встановлений вами драйвер не справляється зі своїми функціями і навіть викликає помилки і збої, його потрібно видалити. Просто натиснути "DEL" у списку пристроїв, а потім дочекатися повідомлення про новий пристрій?.. Іноді це допомагає, іноді - ні. Справа в тому, що Windows може наступного разу і не запитати у вас драйвер, а просто проінформувати про знайдений пристрій і відразу повернути все на місце. Для видалення інформації про драйвер буде потрібно додатково вийти в DOS, зайти в каталог Windows/Inf і знайти там .INF-файлпотрібного (точніше, уже непотрібного) драйвера і видалити його. Слідом за ним можна відправити і .VXD-файли, що звичайно знаходяться в Windows/System, але тут потрібно виявити

 
 

Цікаве

Загрузка...