WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаІнформатика, Компютерні науки → Основні складові ПК - Реферат

Основні складові ПК - Реферат

Bus - універсальна послідовна магістраль) - один із сучасних інтерфейсів для підключення зовнішніх пристроїв. Передбачає підключення до 127 зовнішніх пристроїв до одного USB-каналу, принципово зроблений за принципом загальної шини, реалізації звичайно мають по двох каналу на контролер. Обмін по інтерфейсі - пакетний, швидкість обміну до 12 Мбіт/с.
LPT порт- спочатку був призначений для підключення до нього принтера, але надалі з'явився ряд пристроїв здатних працювати через LPT порт (сканери, Zip приводи і т.д.). LPT порт конструктивно представляє із себе паралельний восьми розрядний порт плюс 4 розряди стану.
Режими роботи рівнобіжного (LPT) порту:
SPP (Standard Parallel Port - стандартний паралельний порт) Здійснює 8-розрядний вивід даних із синхронізацією по опитуванню або по перериваннях. Максимальна швидкість виводу - близько 80 кб/с. Може використовуватися для введення інформації з ліній стану, максимальна швидкість введення - приблизно вдвічі менше.
EPP (Enhanced Parallel Port - розширений паралельний порт) - швидкісний двухнаправлений варіант інтерфейсу. Змінено призначення деяких сигналів, уведена можливість адресації декількох логічних пристроїв і 8-розрядного введення даних, 16-байтовий апаратний FIFO-буфер. Максимальна швидкість обміну - до 2 Мб/с.
ECP (Enhanced Capability Port - порт із розширеними можливостями) - інтелектуальний варіант EPP. Уведено можливість поділу переданої інформації на команди і дані, підтримка DMA і стиску передаючих даних методом RLE (Run-Length Encoding - кодування повторюваних серій).
COM порт - послідовний порт. Швидкість обміну до 115кбіт/с. Можливо підключення лише одного пристрою до порту. В основному використовується для підключення маніпулятора миша або модему. Стандартно в материнську плату вбудовано два послідовних порти.
PS/2 порти. Практично повний аналог COM порту. Служить для підключення клавіатури або маніпулятора миші.
Роз'єми для підключення дискових пристроїв
FDD (Floppy Disk Drivers- Нагромаджувач на Гнучких Магнітних Дисках) Конструктивно представляє із себе 12х2 контактний голчастий розєм з можливістю підключення двох дисководів. Пристрій підключене до перевитого шлейфа буде диском A:, до прямого B:. Реалізовано одночасне звертання тільки до одного пристрою.
HDD(Hard Disk Drivers- Нагромаджувач на Твердих Магнітних Дисках) Конструктивно може бути виконаний у декількох варіантах: IDE, SCSI
IDE- Більш дешевий і в даний час найпоширеніший інтерфейс. Конструктивно представляє із себе 2х20 контактний голчастий розєм. Стандартно контролер IDE має один такий розєм, до якого можна підключити до 2х дискових пристроїв. Стандартно на материнській платі зібрані 2а IDE контролера Primary і Secondary. Існують також кілька протоколів обміну даними: UDMA/33 - 33МБ/сек і UDMA/66 - 66МБ/сек.
Протокол UDMA/66 має вдвічі більшу швидкість передачі даних за рахунок того, що дані передається по обох фронтах тактуючого сигналу на відміну від UDMA/33, у наслідку чого необхідний шлейф у якому б були відсутні перешкоди від 2х паралельно їдучих провідників. Для рішення цієї проблеми застосовується 80 жильний шлейф кожен другий провідник якого з'єднаний із загальним проводом для зменшення перешкод.
SCSI- Більш дорогий і в даний час менш розповсюджений інтерфейс. Один контролер може обслуговувати від 1 до 32 пристроїв у залежності від конструкції. Конструктивно розрізняються два типи SCSI :
Контролер SCSI зовні представляє із себе плату розширення або він убудований у материнську плату і тоді ми можемо бачити лише 25х2 голчастий розєм. Швидкість обміну до 20МБ/с.
Контролер UWSCSI зовні теж представляє із себе плату розширення або убудований у материнську плату і тоді ми можемо бачити 34х2 трапеціодільний роз'єм плюс для підтримки SCSI 25x2 голчастий розєм. Швидкість обміну до 80МБ/с по каналі UWSCSI.
Роз'єми процесорів
Власне кажучи, процесор саме той пристрій, що робить всі обчислення і керує всіма контролерами. Тож як визначити який процесор ви зможете поставити в ту материнську плату, що вибрали. На даний момент існує досить багато типів розємів для установки процесора такі як Socket 7, Socket 370, Socket FC-PGA, Slot I, Slot A..
Тип роз'ємну Socket-ZIF (Zero Input Force- уставляй не прикладаючи сил) конструктивно представляє пластиковий роз'єм з засувкою, що затискає, розташованої збоку корпуса розєму, призначеної для запобігання мимовільного випадання процесора. При установці процесора засувка повинна бути максимально піднята нагору.
Роз'єм Socket 7 - стандартний ZIF (Zero Input Force) - роз'ємом з 296 контактами, що використовується всіма процесорами класу Р5 - Intel Pentium, AMD K5 і K6, Cyrix 6x86 і 6x86MX і Centaur Technology IDT-C6.
Роз'єм Socket 8 - нестандартний ZIF має 387 контактів і несумісний з Socket 7, і призначений для установки в нього процесора класу Р6 - Pentium Pro. Тому що ядро процесора і кеш були об'єднані на одному кристалі то і форма його вийшла прямокутною а не квадратною яку Socket 7.
Роз'єм Socket 370- нестандартний ZIF несумісне ні з Socket 7, ні з Socket 8, призначений для установки в нього більш дешевого прототипу P6 Celeron, за винятком останньої моделі Celeron II, побудованої за технологією Coppermine.
Роз'єм Socket FC-PGA(Flip Chip Pin Grid Array) зовні нагадує Socket 370. У відмінності від 370 на FC-PGA заводиться два харчування 1,5В и 1,6В, призначений для установки нього процесорів зроблених за технологією Coprmine.
Тип роз'єму Slot конструктивно представляє пластиковий роз'єм з двома рядами контактів, у нього вставляються процесори з ножовими роз'ємами. INTEL пішла на таке в зв'язку з тим, що для здешевлення вартості процесора кеш був винесений із кристала і став розташовуватися на платі процесора.
Тип розєму Slot I- призначений для установки в нього процесора P6 Pentium II ,Pentium III і процесора P6 Celeron Slot I.
Тип розєму Slot 2- відрізняється від Slot I по комерційних причинах, тому що в нього ставляться більш дорогі моделі процесорів Xeon, вартість яких у багато разу перевищує вартість процесорів Pentium II і Pentium III.
Тип рознімання Slot A- практично той же самий Slot I тільки перевернений навпаки, призначений для установки процесора Athlon від AMD.
Висновок
Материнська плата - це найважливіша частина комп'ютера, котра містить основні електричні компоненти машини. За допомогою материнської плати відбувається взаємодія між більшістю пристроїв машини.
Конструктивно материнська плата представляє собою печатну плату площею 100-150кв.,см, на якій розміщено велика кількість різноманітних мікросхем, роз'ємів та інших елементів.
Серцем материнської плати є процесор - CPU (Central Processing Unit). Він контролює, регулює робочий процес. Виконує арифметичні і логічні операції, задані програмою перетворення інформації, керує обчислювальним процесом і координує роботу пристроїв системи (запам'ятовуючих, сортуючих, вводу - виводу, підготовки даних і ін.).
Література
1. В. Пасічник "Комп'ютерні мережі" 2003 р.
2. Зайченко Ю.П. "Комп'ютерні мережі" 2003 р.
3. Калита Д.М. "комп'ютерні мережі. Апаратні засоби та протоколи передачі даних" 2003 р.
4. П'ятибратов А.П., Гудино Л.П. "Обчислювальні системи, мережі та телекомунікації" 2003 р.
5. Бройдо В.Л. "Обчислювальні системи, мережі та телекомунікації".

 
 

Цікаве

Загрузка...