WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаІнформатика, Компютерні науки → Основні складові ПК - Реферат

Основні складові ПК - Реферат

200 до 350 МГц при фіксованих частотах AGP/PCI
Підтримка типів процесорів AMD Sempron, Athlon 64, Athlon 64 FX
Технології зменшення шуму охолодної системи AMD Cool 'n' Quiet.
AGP v 3.0 (4х/8x). Карти 3.3В не підтримуються.
Кількість рознімань PCI 5
Частота шини 800, 1000 МГц
Кількість рознімань DDR DIMM 4 (для активізації 2х канальні режими роботи пам'яті модулі встановлюються парами)
Тип підтримуваної пам'яті DDR SDRAM
Max обсяг оперативної пам'яті 4 Гб (визначається процесором)
Гніздо процесора Socket939
Serial ATA 2 канали з можливістю підключення 2х пристроїв.
Підтримка UDMA/133 2 канали з можливістю підключення 4х пристроїв.
Формат плати ATX, (305 x 244 мм)
Інтегрований RAID-контролер Убудований у чіпсет, можлива побудова RAID масивів рівнів RAID 0, 1, 0+1 з 2х Serial ATA пристроїв і 4х IDE пристроїв.
Мережа Інтегрований у чіпсет контролер + інтерфейс фізичного рівня Vitesse VSC8201 10/100/1000 Мбіт/сек
Клавіатура/миша PS/2
BIOS Award BIOS
Звук Убудований 8-канальний AC 97 кодек RealTek ALC850
Порти 1x PS/2 клавіатура, 1x PS/2 миша, 1x LPT, 1x COM, аудиоразъмы (front-out, rear-out, suround-out, sub/senter-out, line-in, mic-in), 1х коаксіальний S/PDIF Out, 4x USB 2.0, 1х RJ-45 LAN
Сумісність із блоком харчування з додатковим розніманням ATX12V Так
Ну, власне кажучи, ми вже знаємо, як виглядає материнська плата, а от призначення і різновиди роз'ємів, перемичок і мікросхем далі і піде мова.
CMOS-пам'ять - зберігає інформацію про параметри багатьох пристроїв, що входять в ПК. Інформація в ній може змінюватись по мірі необхідності.
На системній платі розташована мікросхема постійно запам'ятовуючого пристрою, що містить програми BIOS, необхідних для управління багатьма компонентами комп'ютера. В BIOS є програма, яка називається System Setup - завдяки неї користувач управляє самими глибокими настройками системи. При завантаженні комп'ютера BIOS бере необхідну для своєї роботи інформацію про змінні параметри компонентів ПК з CMOS-пам'яті.
Chip Set
ChipSet- це набір або одна мікросхема, на яку, і покладається основне навантаження по забезпеченню центрального процесора даними і командами, а також, по керуванню периферією, як відео карти, звукова система, оперативна пам'ять, дискові нагромаджувачі і різні порти введення/виведення. Вони містять у собі контролери переривань прямого доступу до пам'яті, звичайно в одну з мікросхем набору входять також годинник реального часу з CMOS-пам'яттю й іноді - клавіатурний контролер. Однак ці блоки можуть бути присутніми і у виді окремих чіпів. В останніх розробках до складу мікросхем наборів для інтегрованих плат стали включатися і контролери зовнішніх пристроїв. Зовні мікросхеми Сhірsеt'а виглядають, як найбільші після процесора, по кількість виводів від декількох десятків до двох сотень. Назва набору звичайно походить від маркірування основної мікросхеми - і810,і810E,і440BX,I820,VIA Apollo pro 133A, Si630, UMC491, і82C437VX і т.п. При цьому використовується тільки код мікросхеми усередині серії: наприклад, повне найменування Si471 - Si85C471. Останні розробки використовують і власні імена; у ряді випадків це - фірмова назва (INTEL,VIA, Viper) Тип набору в основному визначає функціональні можливості плати: типи підтримуваних процесорів, структура обсяг кеша, можливі сполучення типів і обсягів модулів пам'яті, підтримка режимів енергозбереження, можливість програмного настроювання параметрів і т.п. На тому самому наборі може випускатися кілька моделей системних плат, від найпростіших до досить складних з інтегрованими контролерами портів, дисків, відео і т.д.
Різновиди слотів
Слотом називаються роз'єми розширення розташовані на материнській платі. Вони бувають наступних типів ISA, EISA, VLB, PCI, AGP.
ISA (Industry Standard Architecture - архітектура промислового стандарту) - основна шина на комп'ютерах типу PC AT (інша назва - AT-Bus), розрядність - 16/24 (16 Мб), тактова частота - 8 МГц, гранична пропускна здатність - 5.55 Мб/с. Конструктив - 62-контактне роз'єм XT-Bus із прилягаючим до нього 36-контактним роз'ємом розширення.
EISA (Enhanced ISA - розширена ISA) - функціональне і конструктивне розширення ISA. Зовні роз'єми мають такий же вид, як і ISA, і в них можуть уставлятися плати ISA, але в глибині роз'ємна знаходяться додаткові ряди контактів EISA, а плати EISA мають більш високу ножову частину роз'ємну з двома рядами контактів розташованих у шаховому порядку одні ледве вище, інші трохи нижче. Розрядність - 32/32, працює також на частоті 8 Мгц. Гранична пропускна здатність - 32 Мб/с.
VLB (VESA Local Bus - локальна шина стандарту VESA) - 32-розрядне доповнення до шини ISA. Конструктивно являє собою додатковий роз'єм (116-контактний) при роз'ємі ISA. Розрядність - 32/32, тактова частота - 25..50 Мгц.
PCI (Peripheral Component Interconnect - з'єднання зовнішніх компонентів) -PCI є подальшим кроком у розвиток VLB. Розрядність - 32/32 (розширений варіант - 64/64), тактова частота - до 33 МГц (PCI 2.1 - до 66 МГц), пропускна здатність - до 132 Мб/с (264 Мб/с для 32/32 на 66 МГц і 528 Мб/с для 64/64 на 66 МГц).
AGP(Acselerated Graphic Port- Прискорений Графічний Порт)- Є подальшим розвитком PCI націленим на прискорений обмін із графічними акселераторами. Відмінності від PCI у фізичному розташуванні слота на материнській платі і його конструкції. Так як AGP слот конструювався для установки в ньоговідео плат, у ньому передбачена швидкісна передача даних у пам'ять відео карт, а так як вони не мають потреби в двосторонньому швидкісному обміні, то і відповідно зворотній зв'язок досить повільний. Пропускна здатність - 528 Мб/с, а з відео карти на системну шину до 132 Мб/с. Існує також новий стандарт AGP Pro. Коротко, суть його відмінностей від звичного AGP полягає в тім, що до звичайного роз'ємну AGP по краях додані виводи для підключення додаткових ланцюгів харчування 12В и 3.3В. Ці ланцюги покликані забезпечити збільшене енергоспоживання відео карти.
Типи роз'ємів оперативної пам'яті
На даний момент існує також кілька типів роз'ємів для установки оперативної пам'яті. Такі як: SIMM, DIMM, RIMM
SIMM (Single In line Memory Module - модуль пам'яті з одним рядом контактів) - модуль пам'яті, що вставляється в розєм, що затискає, крім комп'ютера використовується також у багатьох адаптерах, принтерах і інших пристроях. SIMM має контакти з двох сторін модуля, але усі вони з'єднані між собою, утворюючи як би один ряд контактів. Модулі SIMM бувають двох видів (30 і 72 pin) основне розходження в кількості контактів на модулі. Але 30 pin -ві модулі вже досить давно зняті з виробництва.
DIMM (Dual In line Memory Module - модуль пам'яті з двома рядами контактів) - модуль пам'яті, схожий на SIMM, але з роздільними контактами (172 pin тобто 2 x 84pin) контакти розташовані з 2х сторін, але гальванічно розділені на відміну від SIMM модулів, за рахунок чого збільшується розрядність або число банків пам'яті в модулі. Також застосовані роз'єми іншого типу ніж чим для модулів SIMM.
CELP (Card Egde Low Profile - невисока карта з ножовим роз'ємом на краю) - модуль зовнішньої кеш-пам'яті, зібраний на мікросхемах SRAM (асинхронний) або PB SRAM (синхронний). По зовнішньому вигляді схожий на 72-контактний SIMM, має ємність 256 або 512 кб.
Роз'єми для підключення зовнішніх пристроїв
USB (Universal Serial

 
 

Цікаве

Загрузка...