WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаІнформатика, Компютерні науки → Основні складові ПК - Реферат

Основні складові ПК - Реферат


Реферат на тему:
Основні складові ПК
?
Зміст
Основні складові ПК
Шина управління, шинні данні, особливості роботи, швидкості
Мікропроцесор
Функції і будова мікропроцесора
Еволюція процесорів
Материнська плата
Різновиди слотів
Типи роз'ємів оперативної пам'яті
Роз'єми для підключення зовнішніх пристроїв
Роз'єми підключення дискових пристроїв
Роз'єми процесорів
Висновок
Література
Основні складові ПК.
Шина управління, шинні данні, особливості роботи, швидкості.
У більшості сучасних ПК в якості системного інтерфейсу використовується системна шина. Шина (bus) - це сукупність ліній зв'язку, по яким інформація передається одночасно. Під основною, або системною, шиною загалом розуміється шина між процесором та підсистемною шиною. Шини характеризуються розрядністю та частотою. Важливими функціональними характеристиками системної шини є кількість обслуговуваних нею пристроїв та її пропускна можливість, тобто максимально можлива швидкість передачі інформації. Пропускна здатність шини залежить від її розрядності (є шини 8-, 16-, 32- та 64-розрядні) та тактової частоти, на якій шина працює.
Розрядність, або ширина, шини (bus width), - кількість ліній зв'язку в шині, тобто число біт, які може бути передані по шині одночасно.
Тактова частота шини (bus frequency), - частота, з якою передаються послідовні біти інформації по лінії зв'язку.
В якості системної шини в різних ПК використовувались і можуть використовуватись:
" шини розширень - шини загального призначення, що дозволяють підключати велику кількість самих різноманітних пристроїв;
" локальні шини, які часто спеціалізуються на обслуговуванні не великої кількості пристроїв певного класу, переважно відеосистем.
В комп'ютерах широко використовуються також периферійні шини - інтерфейси для зовнішніх запам'ятовуючих та багаточисельних периферійних повільнодіючих пристроїв. Технічні характеристики деяких шин приведені в таблиці.
Характеристика Шина
ISA EISA MCA VLB PCI AGP
Розрядність шини, біт. 16 - дані/
24 - адреса 32/32
32/32
32/32
64/64 32/32
64/64 32/32
64/64
Робоча частота, МГц 8 8-33 10-20 До 33 До 66 66/133
Пропускна можливість, Мбайт/с 16 33 76 132 132/ 264/ 528 528/
1056/
2112
Кількість підключаємих пристроїв 6 15 15 4 10 1
Системна шина включає в себе:
" кодову шину даних (КШД) - яка містить провода та схеми " сполучення" для паралельної передачі всіх розрядів числового коду (машинного коду) операнду;
" кодову шину адреси (КША) - яка містить провода та схеми "сполучення" для паралельної передачі всіх розрядів коду адреси комірки основної пам'яті або порту вводу-виводу зовнішнього пристрою;
" кодову шину інструкцій (КШІ), яка містить провода та схеми " сполучення" для передачі інформації (керуючих сигналів, імпульсів) у всі блоки машини;
" шину живлення, яка містить провода та схеми " сполучення" для підключення блоків ПК до системи енергоживлення.
Системна шина забезпечує три направлення передачі інформації:
" між мікропроцесором і основною пам'яттю;
" між мікропроцесором та портами вводу-виводу зовнішніх пристроїв;
" між основною пам'яттю та портами вводу-виводу зовнішніх пристроїв (в режимі прямого доступу до пам'яті).
Управління системною шиною виконується мікропроцесором або безпосередньо чи чаще через додаткову мікросхему контролер шини, яка формує основні сигнали управління. Обмін інформацією між зовнішніми пристроями та системною шиною виконується з використанням ASCII-кодів.
Особливості таких шин, як ISA, EISA, MCI, VLB, PCI, AGP розглянемо у розділі "материнська плата".
Мікропроцесор
Мікропроцесор - центральний пристрій ЕОМ (або обчислювальної системи), що виконує арифметичні і логічні операції, задані програмою перетворення інформації, керує обчислювальним процесом і координує роботу пристроїв системи (запам'ятовуючих, сортуючих, вводу - виводу, підготовки даних і ін.). В обчислювальній системі може бути декілька паралельно працюючих процесорів; такі системи називають багатопроцесорними.
Основними характеристиками мікропроцесора є швидкодія і розрядність. Швидкодія - це число виконуваних операцій у секунду. Розрядність характеризує обсяг інформації, що мікропроцесор обробляє за одну операцію: 8-розрядний процесор за одну операцію обробляє 8 біт інформації, 32-розрядний - 32 біт. Швидкість роботи мікропроцесора багато в чому визначає швидкодія комп'ютера. Він виконує всю обробку даних, що надходять у комп'ютер і які зберігаються в його пам'яті, під керуванням програми, що також зберігається в пам'яті.
Функції і будова мікропроцесора
Функції процесора:
" обробка даних по заданій програмі шляхом виконання арифметичних і логічних операцій;
" програмне керування роботою пристроїв комп'ютера.
Моделі процесорів включають наступні спільно працюючі пристрої:
" Пристрій керування (УК). Здійснює координацію роботи всіх інших пристроїв, виконує функції керування пристроями, керує обчисленнями в комп'ютері.
" Арифметико-логічний пристрій (АЛП). Так називається пристрій для цілочислових операцій. Арифметичні операції, такі як додавання, множення і ділення, а також логічні операції (OR, AND, ASL, ROL і ін.) обробляються за допомогою АЛП. Ці операції складають переважну більшість програмних кодів у більшості програм. Всі операції в АЛП виробляються в регістрах - спеціально відведених осередках АЛП. У процесорі може бути декілька АЛУ. Кожен здатний виконувати арифметичні або логічні операції незалежно від інших, що дозволяє виконувати кілька операцій одночасно. Арифметико-логічний пристрій виконує арифметичні і логічні дії. Логічні операції поділяються на дві прості операції: "Так" і "Ні" ("1" і "0"). Звичайно ці два пристрої виділяються чисто умовно, конструктивно вони не розділені.
" AGU (Address Generation Unit) - пристрій генерації адрес. Це пристрій не менш важливе, чим АЛП, тому що він відповідає за коректну адресацію при завантаженні або збереженні даних.
" Математичний співпроцесор (FPU). Процесор може містити кілька математичних співпроцесорів. Кожний з них здатний виконувати, щонайменше, одну операцію з крапкою, що плаває, незалежно від того, що роблять інші АЛП. Метод конвеєрної обробки даних дозволяє одному математичному співпроцесорові виконувати кілька операцій одночасно. Співпроцесор підтримує високоточні обчислення як цілочисельні, так і з крапкою, що плаває, і, крім того, містить набір корисних констант, що прискорюють обчислення. Співпроцесор працює паралельно з центральним процесором, забезпечуючи, таким чином, високу продуктивність.
" Дешифратор інструкцій (команд). Аналізує інструкції з метою виділення операндів і адрес, по яких розміщаються результати. Потім випливає повідомлення іншому незалежному пристроєві про те, що необхідно зробити для виконанняінструкції. Дешифратор допускає виконання декількох інструкцій одночасно для завантаження усіх виконуючих пристроїв.
" Кеш-пам'ять. Особлива високошвидкісна пам'ять процесора. Кеш використовується як буфер для прискорення обміну даними між процесором і оперативною пам'яттю, а також для збереження копій інструкцій і даних, що недавно використовувалися процесором. Значення з кеш-пам'яті витягаються прямо, без звертання до основної пам'яті.
1. Кеш першого рівня (L1 cache).

 
 

Цікаве

Загрузка...