WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаІнформатика, Компютерні науки → Системний блок комп’ютера – компоненти - Реферат

Системний блок комп’ютера – компоненти - Реферат


Реферат на тему:
Системний блок комп'ютера - компоненти
?
Зміст
Компоненти системи ????????????????????????????????????????????????????????????????????1.
1.Системна плата ??????????????????????????????????????????????????????????????????????????1-7
- гніздо процесора ???????????????????????????????2
- набори мікросхем системної логіки ?????????????????2-3
- шини ????????????????????????????????????????3-6
- BIOS ????????????????????????????????????????6-7
- CMOS ???????????????????????????????????????7
2. Процесор ?????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????7-8
3. Оперативна пам'ять ???????????????????????????????????????????????????????????????????8-9
4. Блок живлення ????????????????????????????????????????????????????????????????????????????9
5. Дисковод для гнучких дисків ????????????????????????????????????????????????????9-10
6. Жорсткий диск ????????????????????????????????????????????????????????????????????????????10
7. CD-ROM дисковод ?????????????????????????????????????????????????????????????????????10
8. Відеоплата ???????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????10-11
9. Звукова плата ??????????????????????????????????????????????????????????????????????????????11
Список використаної літератури???????????????????????????????????????????????????12
Компоненти системи
Сучасний РС є і простим, і складним. Він став простішим, так як за минулі роки багато компонентів використовуваних для складання системи, були інтегровані з іншими компонентами, і із-за цього кі-лькість частин скоротилася. Він став складнішим, так як кожна час-тина в сучасній системі виконує набагато більше функцій, ніж час-тини тих самих типів в застарілих системах.
Зараз давайте перерахуємо усі компоненти, які повинен містити в собі системний блок.
- системна плата
- процесор
- пам`ять ( оперативна пам`ять)
- блок живлення
- дисковод для гнучких дискет
- жорсткий диск
- дисковод CD-ROM
- відео плата
- звукова плата
- динамік
Системна плата
Системна плата - ядро системи. Це дійсно головна деталь РС - все інше з'єднане з нею, і саме вона керує усіма пристроями у системі. Системні плати бувають декілька різноманітних формфакторів. Си-стемна плата як прийнято включає наступні компоненти:
- гніздо процесора (чи слот)
- перетворювач напруги живлення процесора
- набір мікросхем системної логіки (чіпсет) системної плати
- кеш 2-го рівня
- гніздо пам`яті
- слоти шини
- ПЗУ BIOS
- батарею для живлення годинника і CMOS
- чіп ввода-вивода
- Гніздо процесора
Центральні процесори встановлюються в гніздо типу Socket. Для
встановлення процесорів Pentium II і наступних потрібен спеціаль-ний слот, в якому встановлюється плата процесора.
Intel розробляє такі процесори, що користувач може їх встанов-лювати самостійно. Були розроблені стандарти для гнізд типу Sock-et, в які можна встановлювати різноманітні моделі конкретного про-цесора. Кожний тип гнізда Socket чи Slot має свій номер. На любій системній платі є гніздо типу Socket чи типу Slot; за номером мож-на чітко визначити, які типи процесорів можуть бути встановлені в дане гніздо.
- Набори мікросхем системної логіки
Щоб змусить комп'ютер працювати, на перші системні плати PC IBM прийшлось встановлювати багато мікросхем дискретної ло-гіки. Крім процесора, на системну плату прийшлось встановлювати багато інших компонентів, таких як генератор тактової частоти, ко-нтролер шини, системний таймер, контролери переривання і конт-ролер прямого доступу к пам`яті, пам`ять CMOS, часи і контролер клавіатури. На кінець, щоб забезпечити роботу встановлених ком-понентів, знадобилося ще ряд мікросхем, а також процесор, математичний сопроцесор (модуль для виконання операцій над чи-слами з плаваючою комою) і пам`ять.
У 1986 році компанія Chips and Technologies представила револю-ційний компонент, названий 82С206, який і став головною части-ною першого набору мікросхем системної логіки системної плати РС. Ця єдина мікросхема виконувала усі основні функції мікросхем системної плати в комп'ютерах, сумісних з АТ, а саме: функції генератора тактової частоти, контролера шини, системного таймера двох контролерів перериваній, двох контролерів прямого доступу к пам'яті і навіть мікросхеми CMOS і годинника. Крім процесора, усі основні компоненти системної плати РС були замінені однією мік-росхемою. Чотири додаткові мікросхеми використовувались в ролі буферов і контролерів пам'яті і, таким чином, збільшували можли-вості 82С206. На системній платі було лише п'ять мікросхем. Цьо-му набору мікросхем системної логіки фірма Chips and Technologies присвоїла ім'я CS8220. Це був революційний крок в виготовленні системних плат для РС. Не тільки значно зменшилась ціна систем-ної плати і спростилася її конфігурація, але і з'явилася можливість реалізації функцій, для яких насамперед встановлювалися плати ро-зширення. Пізніше чотири мікросхеми, встановлені додатково до
82С206, були замінені новим набором, складавшись тільки з трьох мікросхем, і весь цей набір називався чіп сетом New Enhanced AT (NEAT) CS8221. А ще через деякий час з'явився набір мікросхем си-стемної логіки 82С836 Single Chip AT (SCAT), який складався лише з однієї мікросхеми.
Ідея набору мікросхем системної логіки була швидко підтримана і іншими виробниками мікросхем. Компанія Acer, Erso, Opti, Suntac, UMC, VLSI та інші намагались заволодіти своєю часткою ринка. Нажаль, у багатьох з них положення на ринку наборів мікросхем системної логіки було хитливе; ціни швидко мінялися, і багато компаній зазнали краху. Наприклад, у 1993 році компанія VLSI до-мінувала на ринку наборів мікросхем системної логіки, а на наступний рік трохи нестала банкротом. У 1994 році на ринку зяви-вся новий виробник наборів мікросхем системної логіки розробле-ний компанією Intel. Через рік ця компанія вже повністю контролю-вала ринок. Більшість системних плат в дійсний час має набір мік-росхем системної логіки розроблений компанією Intel. У Intel на сьогоднішній день небагато конкурентів на ринку наборів мікрос-хем системної логіки, а те, що є, виробляють чіп сети для дешевих комп'ютерів. Серед цих компаній можна назвати такі, як Ali, VIA Technologies i SiS. Chips and Technologies вижила завдяки тому, що знайшла свою мишу на ринку відео плат для портативних комп'ютерів. У 1998 році Intel перекупила цю компанію, щоб впро-вадитися на ринок відео плат.
- Шини
Шина - це загальний канал зв'язку, використовуваний в РС. Вико-ристовується вона для організації взаємодії між двома і більше ком-понентами. В комп'ютері є декілька типів шин, в тому числі:
- шина процесора
- шина адреси
- шина памяті
- шина ввода-вивода
Коли балакають о шинах, зазвичай мають на увазі шинуввода-ви-вода, яку інколи називають шиною розширення. Шина ввода-виво-да - "швидкісна магістраль" для передавання даних в комп'ютері. По цій шині проходить уся інформація, передаваєма у різні вузли комп'ютера (відеоадаптор, дисководи, принтер і т.д.) чи зчитується з них. Підмітим, що більшу частину свого "робочого часу" шина
обслуговує відеоадаптер.
Шина процесора
Шина процесора з'єднує мікропроцесор з декілька ми безпосередньо з'єднаними з ним мікросхемами. Шина процесора використовує-ться, наприклад, для передачі даних між процесором і основною системною шиною чи між процесором

 
 

Цікаве

Загрузка...