WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаІнформатика, Компютерні науки → Web-портали і засоби їх створення - Реферат

Web-портали і засоби їх створення - Реферат

машини. Проте для більшості користувачів цього опинилосянедостатньо, і тому народилася ідея Інтернет-порталу. По суті це декілька претензійно названа спроба зробити - ну якщо не головний, то хоч би зручніший вхід в "Павутину".
У архітектурі (не комп'ютерній, а звичайній) порталом називають головний, парадний вхід в будівлю; найчастіше так говорять про вхід в готичний храм. Відомий, наприклад, як архітектурна класика портал кафедрального собору у Фрайбурге (Німеччина).
Корпорації наввипередки почали створювати власні інформаційні портали. Менеджери ИТ покладають на цю технологію великі надії, і поки вона не дає їм приводів для розчарування.
Словосполучення "корпоративний інформаційний портал", що стало останнім часом дуже модним, означає ПЗ, що забезпечує доступ за допомогою браузера до широкого спектру джерел даних - електронної пошти, СУБД, систем аналізу інформації, Internet, реєстраційним журналам систем виставляння рахунків і автоматизації роботи відділів збуту і ін.
Простота ідеї корпоративного порталу брехлива - в цьому вона схожа з модною кілька років тому концепцією систем інформаційної підтримки керівника. По суті, корпоративні служби ІТ, що чесно відпрацьовують свої гроші, будують порталоподібні зовнішні інтерфейси для джерел даних вже багатьох років.
Зазвичай корпоративні портали привертають симпатії фахівців інформаційних технологій тим, що дозволяють "зробити нове обличчя" корпоративної інтрамережі, що стала з часом дуже захаращеною і сегментованою.
Фахівці підрозділів інформаційних технологій можуть настроювати корпоративні портали для доступу до змінних в реальному масштабі часу даним, до ключових показників діяльності компанії і джерел новин, а також доповнювати їх засобами пошуку і обробки запитів.
Портал прагне стати місцем, яке можна бачити, коли запускається Internet-оглядач. Для цієї мети він пропонує такі безкоштовні послуги, як підібрані по особистому смаку теми новин або обліковий запис електронної пошти. Такий сайт є точкою входу користувачів в Web і привертає до себе велике їх число. Тому містити його виявляється украй вигідним - адже притока реклами величезна зважаючи на високу відвідуваність вузла.
Можливість пошуку по систематичному каталогу - це додатковий сервіс, який надає бібліотека, і його рівень знаходиться в прямій залежності від кваліфікації укладачів. Зазвичай читач починає розробку теми з вивчення каталогу, а потім вже накопичує необхідний набір бібліографічних посилань. Як бачите, ідея зовсім не нова, проте в додатку до Мережі вона виявилася дуже плідною. В підтвердження приведемо відомий факт: за перші чотири місяці існування порталу Yahoo! (з червня по вересень 1996 року) спостерігалося більш ніж 50%-ный зростання числа відвідин цього Web-вузла. Новий сервіс виявився затребуваним для певного типу інформації.
Точно так, як і в традиційній бібліотеці, систематика Інтернет-порталу створюється бібліотечними працівниками. Відомо, що над створенням Yahoo! працюють декілька сотен чоловік.
Достоїнства і недоліки обох способів очевидні, і їх немає чого обговорювати, але життя бібліотек довела необхідність тих і інших.
Які ще послуги надає портал?
" Служби новин. Зазвичай є національними або міжнародними і містять все, що можна знайти в газетах: місцеві, державні і міжнародні новини, повідомлення про погоду, біржові котирування, результати спортивних змагань.
" Електронна пошта. Можливість отримання власної адреси електронної пошти (e-mail).
" Домашня сторінка. Надана можливість відобразити своє коротке резюме, включаючи фотографію.
" Кімнати чату.
" Дошки повідомлень. Є внутрішньою версією тематичних конференцій порталу.
" Кімнати ігор. Асортимент ігор міняється при переході від одного порталу до іншого, але зазвичай на кожному з них є безліч карткових і настільних ігор, в які можна зіграти з іншими людьми, що підключилися до порталу.
" Інвестиційні інструменти. До них відносяться біржові котирування, засоби відстежування вартості портфеля акцій, діаграми, аналітичні звіти, різноманітні відомості про компанії, дошки повідомлень, присвячені конкретним акціям.
Архітектура корпоративних порталів
Корпоративний портал є продукт або набір продуктів, що базується на певній інфраструктурі (що зазвичай включає як мінімум сервер додатків і сервер баз даних) і реалізовує описані вище функції.
У складі типового корпоративного порталу умовно можна виділити три основних функціональних шаруючи:
1. Шар базової інфраструктури, що відповідає за базові сервіси, такі як управління транзакціями, система безпеки, управління порталом і ін. Технічно він містить, як правило, сервер додатків, сервер баз даних і Web-сервер, або декілька подібних серверів.
2. Шар інтеграції додатків, що відповідає за взаємодію порталу зі всіма додатками, що існують в компанії, такими як СУБД, CRM- і ERP-системи, успадковані додатки і ін.
3. Шар інтерфейсів, що включає засоби управління інформаційним наповненням (докладніше про ці засоби можна прочитати в статті "Управління інформаційним наповненням Web-сайтів", опублікованою в цьому номері нашого журналу), інтерфейси для обміну даними з інформаційними системами бізнес-партнерів, засоби для роботи з мобільними і бездротовими пристроями і ін. До цього ж шару відносяться візуальні і невізуальні компоненти порталів, звані зазвичай портлетами, але що іноді мають і інші назви (Pagelets, Gadgets, iViews і т.д.).
Як правило, портали володіють відкритою архітектурою, що дозволяє розширювати їх функціональність за рахунок додавання сторонніх додатків або додаткових компонентів. Відзначимо, що найчастіше такими компонентами виявляються засоби управління інформаційним наповненням, тому зазвичай такі засоби випускаються виробниками порталів або просто входять до складу останніх.
Структура порталу.
Функціональну архітектуру порталу можна представити так, як це зроблено на малюнку. Портал забезпечує доступ до інформаційних джерел різного роду, індексуючи їх і накопичуючи свою власну базу метаданих. З погляду користувача, можливі два варіанти роботи, і один з них припускає індивідуальну настройку відповідно до його запитів.
Рис 2. Логічна структура порталу.
Функціональна архітектура підтримується логічною, яка може включати наступний набір компонентів.
" Клієнт. Це звичайний навігатор, що забезпечує користувачеві доступ до сторінок у форматі, наприклад, HTML. Принципове те, що домашня сторінка може бути адаптована до потреб певного користувача, тобто налаштована на отримання того типу звітів, документів і інших даних, які представляють для нього інтерес і на отримання яких він авторизований. Крім заданої систематики сторінка може включати механізм пошуку за ключовими словами і інші традиційні інструменти навігатора.
" Забезпечення безпеки доступу через інтернет. Ця частина порталу включає звичайні для захисних екранів засобу

 
 

Цікаве

Загрузка...