WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаІнформатика, Компютерні науки → Безпека передачі інформації в банківській діяльності - Реферат

Безпека передачі інформації в банківській діяльності - Реферат


Реферат
на тему:
Безпека передачі інформації в банківській діяльності
План
1. Історія виникнення конфіденційної передачі даних.
2. Сутність, види та функціонування комп'ютерних систем.
3. Захист від несанкціонованого доступу до комп'ютерних систем.
4. Особливості розвитку комп'ютерної злочинності.
5. Боротьба з комп'ютерною злочинністю в Україні.
1.Історія виникнення конфіденційної передачі даних.
Уже наприкінці 50 - х у результаті бурхливого зротання міжнародної торгівлі стало очевидним, що потужностей "паперових" систем банківських розрахунків замало для забезпечення надійного й швидкого зв'язку між банками та їхніми філіями в різних країнах. Становище ускладнювалось й через те, що різні банки використовували різні, часто практично несумісні системи розрахунків. З огляду на це й постала потреба створити "єдину мову" фінансових повідомлень і єдину систему їх передачі. Щоб покращити становище, потрібно було створити стандартні й універсальні формати повідомлень, що придатні для використання в будь - якому банку світу.
Пошук більш ефективних засобів роботи змусив на початку 1960 - х років зібратися 60 американських і європейських банків для дискусії з приводу створення системи стандартизації у міжнародній банківській справі. Було прийнято рішення, що кінцевою метою створення системи повинно стати використання комп'ютерів, засобів телекомунікацій, які забезпечують більш надійну, швидку і безпечну систему передачі банківської інформації. В основу проекту покладені такі вимоги:
" Платіжні операції мають здійснюватись без участі паперів і як можна більш раціонально;
" Обмін інформацією між банками повинний бути прискорений з використанням засобів телекомунікацій;
" Мають бути мінімізовані типові банківські ризики (втрата, помилковий напрям платежів, фальсифікація платіжних доручень ).
Ініціатива створення міжнародного проекту, що ставив на меті забезпечення
всім його учасникам можливості цілодобового високошвидкісного обміну банківської інформації, при високому ступені контролю і захисту від несанкціонованого доступу, бере початок у 1968 р. Дещо пізніше (у 1972р.) ця ініціатива офіційно була оформлена в проект, що отримав назву MSP (Massage Switching Project) - проект комутації повідомлень. У тому ж році були виконані розрахунки і дані рекомендації із створення рентабельної системи обміну банківською інформацією. Вони зводились до наступного:
" Система повинна базуватися на створенні міжнародноії мережі і мережевої служби сервісу, на стандартизації процесів, а також стандартизації форматів повідомлень, на стандатизації засобів і обладнання для підключення банків до мережі;
" Для забезпечення рентабельності при вартості передачі одного повідомлення 0,15 $, система має обробляти не менше 100 тис., повідомлень на добу за участю приблизно 70 банків;
" Система повинна містити два незалежні і пов'язані один з одним розподільчі центри та концентратори зв'язку в кожній із країн - учасниць системи.
Базуючись на цих рекомендаціях, 239 банків із 15 країн Європи та Північної Америки у травні 1973 року у відповідності з бельгійським законодавством створили компанію SWIFT, що почала створювати відповідну систему передачі банківських повідомлень, яка й отримала таку ж назву. Було визначено, що метою компнії є проведення досліджень, створення та експлуатація засобів, необхідних для забезпечення віддаленого зв'язку, передачі та обробки конфіденційних фінансових повідомлень, що є приватною власністю, для загальної користі його членів.
Наступні чотири роки були присвячені рішенню організаційних і технічних питань з розробки формалізованих методів обміну фінансовою інформацією і створення міжнародної мережі передачі даних з використанням стандартизованих повідомлень. Після введення системи у дослідницьку експлуатацію на початку 1976 р., та вирішення ряду проблем, 9 травня 1977 р., відбулося офіційне відкриття системи SWIFT. Під кінець року кількість банків - членів збільшилось до 586 (проти 513 на час її відриття). Вони забезпечували щоденний трафік до 500 тис., повідомлень. [4, c.65].
2. Сутність, види та функціонування комп'ютерних мереж
SWIFT (Society for Worldwide Interbank Financial Telecomunications) - товариство міжнародних міжбанківських фінансових телекомунікацій є провідною міжнародною організацією в сфері фінансових телекомунікацій. Основними напрямами діяльності SWIFT є надання оперативного, надійного, ефективного, конфіденційного і захищеного від несанкціонованого доступу телекомунікаційного обслуговування для банків, забезпечуючи тим самим оперативну, безпечну і абсолютно надійну передачу фінансових повідомлень по всьому світі, і проведення робіт із стандартизації форм і методів обміну фінансовою інформацією.
SWIFT отримало підтримку світового фінансового співтовариства, а запропонована та реалізована ним концепція, формати та правила передачі фінансової інформації набули статусу стандарту "де - факто". SWIFT не тільки є найбільшою світовою мережею передачі даних, а й надає спеціальне обладнання та програмне забезпечення для роботи у мережі.
Сьогодні SWIFT - одна із мереж, яка має понад 6700 коритсувачів з 189 країн світу (серед них понад 2200 банків), у яких налічується понад 35 тис., тарміналів, всі вони незалежно від їхнього географічного положення, мають можливість взаємодіяти один з одним цілодобово (доступність мережі SWIFT у 1999 році становила 99,96%). Загальна кількість переданих по мережі повідомлень у 2001 році становила 1 трлн., при річному прирості трафіку 12,6%. Щоденний обсяг повідомлень перевищує 3,5 трлн., сумарною вартістю понад 2 трлн., $ США.
Для зв'язку терміналів користувачів з операційним центром (ОЦ) використовуються виділені міжнародні лінії передачі даних. Зв'язок між ОЦ здійснюється по підводних і космічних каналах, причому SWIFT має для цього власний геостаціонарний супутник над територією США.
Із термінала банку - учасника системи через модем по національній мережі передачі даних повідомлення надходить до розподільчого процесора (РП). Відповідальність за перевірку, достовірність і правильність такого повідомлення покладається на зазначені банки.
До основних функцій РП належать:
" Контроль правильності вхідних повідомлень;
" Перевірка посвідчень повідомлень;
" Передача позитивних чи негативних підтверджень користувачам.
Усі користувачі системи мають свою адресу, за якою вони й відомі системі. Кожна така адреса відповідає певному основному РП, а саме тому, через вузол якого вона входить до системи.
У системі передача та зберігання повідомлень належать до функцій маршрутних процесорів (МП). На них покладено головне обчислювальне навантаження в мережі. За потребою до системи підключають додаткові МП для збільшення сумарної пропускної здатності.
Розробкою і посиленням заходів безпеки в системі займається Управління генерального

 
 

Цікаве

Загрузка...