WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаІнформатика, Компютерні науки → Інформаційні системи маркетингу - Контрольна робота

Інформаційні системи маркетингу - Контрольна робота

використовуються стилі двох типів: стилі символів і стилі абзаців. Стилі символів призначені для форматування виділених фрагментів всередині абзацу (символів, слів, фраз, речень) і містять параметри форматування символів. Стилі абзаців призначені для форматування цілих абзаців і, відповідно, містять параметри форматування абзаців.
Форматування за допомогою стилю полягає у призначенні абзацам або символам спеціальних стилів. Таке форматування робить простішою підготовку документів, дозволяє зекономити час і уніфікувати оформлення документу. Щоб відформатувати фрагмент тексту за допомогою стилю, потрібно відмітити фрагмент тексту і вказати ім'я раніше створеного або стандартного стилю. Головна перевага застосування стилю перед безпосереднім форматуванням в тому, користувач має можливість змінити стандартні параметри форматування вбудованих стилів, а також створювати свої власні стилі. Ще одною перевагою є можливість стандартно оформлювати документи, використовуючи раніше розроблені стилі. Після задання стилю для якогось типу абзацу достатньо застосувати цей стиль до будь-якого фрагменту тексту, і цей текст буде оформлений у відповідності до заданих параметрів форматування. При кожній зміні атрибутів оформлення, зв'язаних з даним стилем, всі абзаци, до яких цей стиль був застосований, автоматично переформатовуються. Кожному стилю можна поставити у відповідність комбінацію клавіш щоб використовувати її для оформлення фрагменту тексту.
Шаблони документів.
Сучасні текстові процесори дозволяють зберігати не тільки конкретний документ, як кінцевий результат, а й сукупність дій, з допомогою яких цей результат досягнутий. Ця ідея в системах підготовки текстових документів реалізована у вигляді шаблонів. Шаблон - це документ спеціального типу, який містить інформацію про стилі форматування частин документу, вставлені поля і т.д. В шаблоні містяться макрокоманди, елементи глосарію, кнопки панелі інструментів, нестандартні меню і установки клавіш скорочень, що полегшує роботу з документами. Створений раніше і збережений шаблон дозволяє швидко створювати аналогічні по формі документи без затрат часу на форматування.
Всі сучасні текстові процесори підтримують роботу з шаблонами. Шаблони включають в себе стилі. Шаблон - це в загальному випадку план тексту, графіки документу і набір способів форматування окремих його частин. Концепція використання шаблону для підготовки певного типу документів відповідає вимогам сучасного діловодства: стандартизації документів для автоматизації роботи з ними і підвищенні культури управлінської діяльності.
Друк документу.
Сучасні текстові процесори дозволяють отримувати роздрук документу у вигляді, максимально наближеному до підготовленого на екрані комп'ютера. Розрізняють підготовку тексту документу до друку і друк документу. До операцій по підготовці документу до друку відносять розбиття документу на сторінки, нумерацію сторінок, оформлення колонтитулів, попередній перегляд документу в спеціальному режимі, який дозволяє користувачу переглянути, як виглядатиме роздрукований документ, не роздруковуючи його. Сам процес друкування документу залежить від можливостей друкуючого пристрою і сервісних можливостей операційної системи по обслуговуванню друку. Сучасні текстові процесори забезпечують різноманітні додаткові можливості при роздруку документу, наприклад друк декількох копій, друк сторінок в зворотньому порядку, друк тільки окремих даних на готовому бланку документа, друк фрагменту документу або діапазону сторінок, налаштування на різні моделі прінтерів.
Додаткові можливості текстових процесорів.
Більшість текстових процесорів дозволяють включати в документ об'єкти різних форматів. Користувач може вставити в текст документу рисунки, таблиці, графічні зображення, підготовлені в інших програмних середовищах. Це забезпечується технологією зв'язування і вбудовування об'єктів OLE (Object Linking and Embedding). Технологія розроблена фірмою Microsoft для обміну даних і взаємодії різних програмних засобів. Крім технології OLE існує стандарт Open Doc, розроблений фірмою Apple, якого дотримуються більшість фірм розробників програмного забезпечення. Технологія OLE дозволяє зв'язувати і вбудовувати об'єкти. При зв'язуванні(Linking) відслідковується місцезнаходження файла-джерела зображення. При будь-якій зміні даних цього файлу OLE автоматично оновлює зв'язаний об'єкт. При вбудовуванні (Embedding) об'єкт зберігається безпосередньо у створеному документі разом з інформацією про програмний продукт, з допомогою якого він створений. Редагування вбудованого об'єкту здійснюється тим програмним засобом, яким цей об'єкт був створений. Програму, яка створює об'єкт для зв'язування чи вбудовування називають сервером, а програму, яка приймає об'єкт у свої документи - клієнтом. Основною ідеєю технології OLE є ідея документо-орієнтованої роботи.
Графічні фрагменти розташовуються в текстовому документі з допомогою використання так званих кадрів. Кадр - це область розміщення об'єктів на сторінці. Кадр є як би вікном довкола об'єкту. Важливою властивістю кадру є можливість обтікати об'єкт текстом. Сучасні системи комп'ютерної підготовки дозволяють використовувати як прямокутні кадри, так і кадри неправильної форми. Іншою важливою властивістю є здатність кадру змінювати розмір і місцезнаходження на сторінці.
Текстові процесори дозволяють автоматично розставляти впереноси в тексті документу. У такий спосіб можна зменшити порожні області при вирівнюванні по ширині або вирівняти рядки тексту у вузьких колонках. Можна дозволяє розставляти переноси в тексті як автоматично, так і примусово. В останньому випадку положення дефісів задається користувачем. Допускається також вставляти "м'які" переноси, що використовуються тільки в тих випадках, якщо слово припадає на кінець рядка, і нерозривні дефіси, що дозволяють залишати в одному рядку слово, написане через дефіс. Найкраще розставляти переноси в тексті після повного завершення його написання і редагування, тому що навіть невеличке додавання або видалення тексту в документі може зіпсувати результати розставляння переносів.
Текстові процесори дозволяють перевіряти правопис тексту документу. Існують два способи перевірки правопису:
" підчас введення тексту з позначенням можливих орфографічних і граматичних помилок;
" після завершення введення тексту можна перевірити документ на наявність орфографічних і граматичних помилок; виявлену помилку виправляють, після чого пошук помилок продовжується.
Більшість сучасних текстових процесорів мають засоби написання макрокоманд. Макрокоманда - це опис спеціальною мовою часто використовуваних операцій, команд і фрагментів текстів. Макрокоманди застосовуються для автоматизації часто повторюваних операцій, послідовностей команд. Можливі два способи написання макросів. Перший, найпростіший - запис, при якому кожна дія користувача записується самим текстовим процесором у вигляді інструкцій макромови. При виконанні створеної макрокоманди ці інструкції виконуються в тому порядку, в якому вони були записані. Інший спосіб - написання користувачем макрокоманди як програми дій на макромові. Цей спосіб складніший, оскільки вимагає знання синтаксису макромови, однак тільки він дозволяє розробляти спеціальні послідовності дій (наприклад, циклічне виконання операцій, розгалуження в залежності від виконання умови і т.д.), автоматичний запис яких був би неможливий.
?
Список використаної літератури
1. Бердтис А. Структуры данних. - М.: Статистика, 1974, - 408 с.
2. Блек Ю. Сети ЭВМ : протоколы, стандарты, интерфейсы. -М.: Мир, 1980.
3. Бойко В.В., Савинков В.М. Проектирование баз данных информационных
4. систем. -М.: Финансы и статистика, 1992.
5. Бойков.В., Савинков В.М. Проектирование баз данных информационных систем. М. Мир 1997.

 
 

Цікаве

Загрузка...