WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаІнформатика, Компютерні науки → Базові функції табличних процесорів - Реферат

Базові функції табличних процесорів - Реферат

взаємозв'язку двох наборів даних, поданих у безразмірному вигляді. Коефіцієнт кореляції вибірки являє собою ковариацию двох наборів даних, деленную на добуток їхніх стандартних відхилень. Кореляційний аналіз дає можливість встановити, чи асоційовані набори даних по величині, тобто, великі значення з одного набору даних пов'язані з великими значеннями іншого набору (позитивна кореляція), або, навпаки, малі значення одного набору пов'язані з великими значеннями іншого (негативна кореляція), або дані двох діапазонів ніяк не пов'язані (кореляція близька до нуля). Дисперсійний аналіз використовується для перевірки гіпотези про подібність середніх значень двох або більш вибірок, що належать одной і тієї ж генеральної сукупності. Цей метод поширюється також на тести для двох середніх (до яких ставиться, наприклад, t-критерій).
Коваріаційний аналіз використовується для обчислення середнього добутку відхилень точок даних від відносних середніх. Ковариація є мірою зв'язку між двома діапазонами даних. Коваріаційний аналіз дає можливість встановити, чи асоційовані набори даних по величині, тобто, великі значення з одного набору даних пов'язані з великими значеннями іншого набору (позитивна ковариация), або, навпаки, малі значення одного набору пов'язані з великими значеннями іншого (негативна ковариация), або дані двох діапазонів ніяк не пов'язані (ковариация близька до нуля).
Описова статистика служить для генерації одномірного статистичного звіту, що містить інформацію про центральну тенденцію і мінливість вхідних даних.
Експоненціальне згладжування призначається для передбачення значення на основі прогнозу для попереднього періоду, скоригованого з врахуванням похибок у цьому прогнозі. Використовує константу згладжування, по величині якої визначає, наскільки сильно впливають на прогнози похибки в попередньому прогнозі.
Генерація випадкових чисел використовується для заповнення діапазону випадковими числами, витягнутими з одного або декількох розподілів. За допомогою даної процедури можна моделювати об'єкти, що мають випадкову природу, по відомому розподілі можливостей. Наприклад, можна використовувати нормальний розподіл для моделювання сукупності даних по росту індивідуумів, або використовувати розподіл Бернуллі для двох ймовірних виходів, щоб описати сукупність результатів кидання монетки.
Лінійний регрессионный аналіз полягає в підборі графіка для набору спостережень за допомогою методу найменших квадратів. Регресія використовується для аналізу впливу на окрему залежну зінну значень однієї або кількох незалежних змінних. Наприклад, на спортивні якості атлета впливають декілька чинників, включаючи вік, ріст і вага. Регресія пропорційно розподіляє міру якості по цим трем чинниках на основі даних функціонування атлета. Результати регресії згодом можуть бути використані для передбачення якостей нового, неперевіреного атлета.
Функціоналіні можливості табличних процесорів.
Табличні процесори призначені для створення, оформлення і забезпечення функціювання електронних таблиць. З електронними таблицями можна працювати тільки в середовищі табличного процесора. Сучасні табличні процесори мають дуже широкі функціональні і допоміжні можливості, що забезпечують зручну і ефективну роботу користувача. Основними, спільними для всіх систем цього класу, є наступні риси:
1. Контекстна підказка (Help). Викликається з контекстного меню або натисканням відповідної кнопки в піктографічному меню.
2. Довідкова система. Організована у вигляді гіпертексту і дозволяє легко і швидко знаходити потрібну тему.
3. Багатоваріантність виконання операцій. Практично всі операції можуть бути виконані одним з трьох-чотирьох способів. Користувач вибирає найзручніший для нього.
4. Контекстне меню (Shortcut menu). Розгортається після натискання правої кнопки миші на об'єкті. В ньому зібрані функції, які найчастіше використовуються для обробки цього об'єкта. Контекстна підготовка (HELP). Викликається з контекстного меню або натисненням відповідної кнопки в піктографічному меню;
5. Піктографічне меню. (Панель інструментів). Найчастіше вживаним командам відповідають піктограми, розташовані під лінійкою меню. Вони утворюють піктографічне меню (Інша назва - панель інструментів, Toolbar). Після натискання лівої кнопки миші на піктограмі виконується відповідна команда. Піктографічне меню може формуватися користувачем;
6. Робочі групи або робочі папки (Work book). Документи можна об'єднувати в робочі папки, так що вони розглядаються, як одне ціле при копіюванні, завантаженні, зміні або інших процедурах. В нижній частині електронної таблиці розташований алфавітний вказівник, який забезпечує доступ до робочих листів. Користувач може задавати назви листам у папці, що робить вказівник зрозумілішим і змістовнішим, а отже полегшує пошук і перехід від документу до документу.
7. Засоби для оформлення і модифікації екрану і таблиць. Вигляд робочого вікна і решти елементів екранного інтерфейсу можна змінити за бажанням користувача. Серед таких можливостей - створення екрану на кілька вікон, фіксація заголовків, рядків і стовпців і т.д.
8. Засоби оформлення і виводи таблиці на друк. Для зручності користування передбачені всі функції, що забезпечують друк таблиць, такі як вибір розміру сторінки, розбиття на сторінки, встановлення розміру полів сторінки, оформлення колонтитулів, а також попередній перегляд сторінки перед друком.
9. Засоби оформлення робочих листів. Сучасні табличні процесори дають широкі можливості по форматуванню таблиць, такі як: вибір шрифту і стилю, вирівнювання даних всередині клітки, можливість вибору кольору шрифту і фону клітки, можливість змінити висоти рядка і ширини стовпця, рамки різного вигляду, можливість задання формату даних всередині клітки. (наприклад, числовий, тестовий, фінансовий, дата ї т.д.), а також автоформатування - вбудовані можливості оформлення таблиць з яких користувач може вибрати найзручніший для нього формат.
10. Шаблони. Табличні процесори, як і текстові, дозволяють створювати шаблони робочих листів, які застосовуються для створення документів однакової форми.
11. Зв'язування даних. Абсолютна і відносна адресація дозволяють працювати одночасно з кількома таблицями, які можуть бути якимось чином зв'язані одна з одною. Наприклад, тривимірні зв'язки, що дозволяютьпрацювати з кількома листами, розташованими підряд; консолідація робочих листів, з допомогою якої можна обробляти суми, середні значення і вести статистику обробки, використовуючи дані різних областей одного робочого листа, кількох робочих листів і навіть кількох робочих книг; зв'язана консолідація дозволяє не тільки отримати результат обчислень по декількох таблицях, але і динамічно його перерахувати в залежності від зміни вихідних даних.
12. Стандартизація обчислень. Для зручності обчислення в табличних процесорах вбудовуються найбільш вживані стандартні функції, наприклад, математичні, статистичні фінансові, функції дати і часу, логічні та інші.
13. Ділова графіка. В сучасному табличному процесорі нараховується більше ніж 20 різних типів й підтипів діаграм, які можна побудувати. Можливості оформлення діаграм також різноманітні і доступні, наприклад вставка і оформлення легенди (пояснюючих надписів), міток даних; оформлення осей - можливість вставки ліній сіток та інші. Сучасні системи роботи з електронними таблицями мають такі потужні засоби побудови і аналізу ділової графіки, як вставка планок похибок, можливість побудови тренду і вибір функцій лінії тренду.
14. Виконання

 
 

Цікаве

Загрузка...