WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаІнформатика, Компютерні науки → Прикладне програмне забезпечення - Реферат

Прикладне програмне забезпечення - Реферат

адаптації до швидко змінних правил бухгалтерського обліку. Вони були призначені для експлуатації у вигляді автоматизованих робочих місць на автономних комп'ютерах, наприклад: "Фінанси без проблем", "Турбобухгалтер", "Парус", "Баланс за 5 хвилин" та інші.
Друге покоління пакетів прикладних програм бухгалтерського обліку відрізняється більшою функціональною повнотою і пристосованістю до різних змін в правилах бухгалтерського обліку. Серед них вперше з'явились пакети прикладних програм, безпосередньо не зв'язані з бухгалтерією. Вони були призначені для експлуатації в локальнихмережах або автономно. До таких пакетів прикладних програм слід віднести: "1С.Бухгалтерія", "Інфобухгалтер", "Квестор", "Бест", "Моноліт-Інфо" та інші.
Сучасне, третє покоління пакетів прикладних програм бухгалтерського обліку, інтегрується в комплексні системи автоматизації діяльності підприємства. Більшість таких пакетів працює під керуванням операційної системи Windows і призначені для експлуатації в локальних мережах. Нові пакети прикладних програм бухгалтерського обліку, як правило, мають вбудовані засоби розвитку і повністю сумісні з іншими програмними засобами фірми розробника, забезпечуючи при цьому подальше нарощування і розвиток системи. Прикладом таких пакетів можна назвати пакети прикладних програм бухгалтерського обліку "Офіс", який об'єднує продукти фірм 1С і Microsoft і дозволяє не тільки автоматизувати функції бухгалтера, але й організувати все діловодство фірми у вигляді "електронного офісу".
Прикладні програми фінансового менеджменту.
Пакети прикладних програм фінансового менеджменту з'явились в зв'язку з необхідністю фінансового планування і аналізу діяльності фірм. Сьогоднішній український ринок пакетів прикладних програм фінансового менеджменту представлений в основному двома класами програм: для фінансового аналізу підприємства і для оцінки ефективності інвестицій.
Програми фінансового аналізу підприємства орієнтовані на комплексну оцінку минулої і теперішньої діяльності і дозволяють отримати оцінку загального фінансового стану, включаючи оцінки фінансової стійкості, ліквідності, ефективності використання капіталу, оцінки майна та інші.
Джерелом інформації для розв'язку подібного роду задач є документи бухгалтерської звітності, які складаються по єдиних формах незалежно від типу власності і включають власне бухгалтерський баланс підприємства, звіт про фінансові результати і їх використання, звіт про стан майна, звіт про наявність і обіг грошових засобів. Серед пакетів прикладних програм фінансового менеджменту цього класу можна виділити ЕДІП (Центрінвест Софт), Альт Фінанси (Альт), Фінансовий аналіз (Інфософт).
Другий клас пакетів прикладних програм фінансового менеджменту орієнтований на оцінку ефективності капіталовкладень і реальних інвестицій. Найпоширенішими пакетами цього класу були Project Expert (PRO-Invest Consalting), Альт-Інвест (Альт), FOCCAL (Центрінвест Софт).
Для аналітиків банків і інвестиційних фондів важливим, є приняття рішень про перспективність інвестицій і порівняльний аналіз капіталовкладень. Для фінансових менеджерів компаній потрібний інструмент детального аналізу попередньої і майбутньої діяльності підприємств для вироблення рішень по реалізації конкретного інвестиційного проекту. З цією метою розроблений пакет "Інвестор" (ІнЕк).
Пакети прикладних програм правових довідкових та сервісних систем.
Пакети прикладних програм правових довідкових систем є ефективним інструментом роботи з великими обсягами законодавчої інформації, яка поступає неперервним потоком. Практично в усіх економічно розвинутих країнах є довідкові правові системи. В США це Wru, Lexis та інші; у Великобританії - Infolex, Prestel, Polis та інші; в Італії - Italguire, Enlex; в Бельгії - Creodor; в Німеччині - Jurist, Lexinform та інші; а Австрії - RDB; в Канаді - Datum; у Франції - Iretiv та інші.
Програмне забезпечення виробничо-економічної діяльності в промислово розвинутих країнах.
Західний ринок систем автоматизації виробничо-економічної діяльності нараховує сотні комплексних пакетів прикладних програм. Їх можна умовно поділити на чотири групи.
1. Комплексні пакети прикладних програм загального призначення для автоматизації усієї діяльності великого або середнього підприємства (корпорації). Сюди ж відносяться багатофункціональні продукти вищого цінового класу: R/3 (SAP), Oracle Mac-Pac Open (A.Andersen) та інші. Як правило, такі продукти підтримують виробництво різних типів. До цього класу відноситься система "Галактика".
2. До другої групи відносяться програмні засоби для управління виробництвом певного типу. До них можна віднести: Genesic Manufacturing Suite (Edwards) -складання на замовлення, Trition (Baan) - різні форми дискретного виробництва, PRISM (Macam) - виробництво з неперервним циклом та інші.
3. Спеціалізовані програмні продукти: MMPS (12 Technologies), MES (Fast System), які дозволяють зробити виробництво гнучкішим, прискорити його адаптацію до вимог ринку, здійснювати динамічне планування потреб в матеріалах, виробничих потужностях і складання гнучкого виробничого графіка, контролю роботи цехів.
4. Пакети прикладних програм для управління всім ланцюжком процесів, які забезпечують випуск продукції, починаючи з проектування деталей виробу і закінчуючи моментом отримання готового виробу споживачем: ERP-системи (Manugistics Numetrix) та інші.
Вартість більшості комплексних проблемно-орієнтованих пакетів прикладних програм висока (інколи більше 1 млн. доларів), проте більшість західних фірм для автоматизації своєї діяльності все таки йдуть по шляху використання комплексних проблемно-орієнтованих пакетів прикладних програм.
Перспективи розробок пакетів прикладних програм.
Основні тенденції розвитку прикладного програмного забезпечення тісно пов'язані з створенням і переходом на інформаційні системи четвертого покоління з ієрархічною структурою, в яких центр ваги перенесений з локальних мереж кінцевих користувачів на мережу локальних серверів. В основу інформаційних систем четвертого покоління закладається вимога скорочення експлуатаційних ресурсів при збільшенні масштабованості системи і розширенні кола її функціональних можливостей.
Остання обставина особливо важлива, оскільки існує стійка тенденція до практично стовідсоткової інтеграції інформаційних технологій різних функціональних

 
 

Цікаве

Загрузка...