WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаІнформатика, Компютерні науки → Вплив появи ЕОМ на процеси управління - Реферат

Вплив появи ЕОМ на процеси управління - Реферат

інфрачервоних променів, які проходять чи відбиваються від поверхні оригіналу. Термокопіювальний спосіб виготовлення копій - один з найпростіших. За допомогою термокопіювальних апаратів прямим чи опосередкованим методом можна отримати копію з листових документів з текстовою чи графічною інформацією. Термографічне копіювання володіє деякими перевагами у порівнянні з іншими методами в оперативності роботи, компактності та дешевизні апаратури. Але невисока якість отримуваних копій і відносно велика вартість спеціального термореактивного і термокопіювального паперу обмежує сферу його застосування.
Електрофотографічне (електрографічне) копіювання - це процес отримання копій, що базується на використанні ефекту фотопровідності високоомних напівпровідникових матеріалів, нанесених на матеріал копії чи посередника, і їх здатності втримувати за допомогою електростатичних сил барвник. Під електрографією в даний час розуміють два способи отримання фотозображень на спеціальних поверхнях, електричні властивості яких змінюються у відповідності з кількістю світлової енергії, що ними сприймається. У першому випадку - непереносимого копіювання - використовують спеціальний чутливий до світла фотопровідниковий папір, покритий шаром діелектрика, що містить дрібні частки напівпровідника (наприклад, окису цинку), що нанесений на паперову основу. Оригінал копійованого документу експонується (фотографується) на поверхню світлочутливого шару, який заряджений до високого електричного потенціалу. Під дією світла електричний заряд стікає з освітлених ділянок. Далі папір "проявляється" за допомогою порошку - барвника, який закріплюється до темних місць, які зберігають високий потенціал. В іншому випадку переносного копіювання використовуються проміжні носії різної форми покриті шаром фотопровідника, який виконує роль посередника, на якому формується зображення оригіналу, що копіюється. Цей шар заряджається, коли на нього проектується зображення оригіналу. Далі проводять проявлення фарбуючого порошку - тонеру. На поверхню посередника з наліпленим до темних місць експонованого зображення тонером накладають листи звичайного паперу, на якій віддруковується барвник, тобто проводиться перенесення зображення. Відбиток "закріплюється " розігрівом - і копія готова. Цей спосіб копіювання називають також ксерографією. Найпопулярнішими копіювальними апаратами цього типу є продукція компанії XEROX Corp.
Електрофотографічна апаратура дозволяє отримати найкращу після фотографії якість копій на звичайному чи фотонапівпровідниковому папері. Можливе отримання копій на обох сторонах листа, кольорове копіювання. На електрофотографічній апаратурі можна отримувати копії з мікрофільмів. Електрофотографічні способи копіювання і апаратура отримали найбільше поширення в світі. До основних її переваг відносяться: висока якість копій на звичайному папері, висока продуктивність роботи та дешевизна копій, можливість виконання додаткових операцій по обробці копій. Недоліки: відносно висока вартість і складність апаратури, висока вартість витратних матеріалів (картриджів), особливо для персональних копірів. Недоліком апаратури безпосереднього копіювання є необхідність застосування спеціального електрофотографічного паперу, що обмежує сферу її застосування.
Електронно-іскрове копіювання грунтується на принципі поелементного зчитування зображення оригіналу фотоелектричним пристроєм, перетворення сигналу і відтворення зображення електротермічним способом на матеріалі копії. Цей метод базується на випалюванні з допомогою іскрового заряду поверхні спеціального багатошарового чи іншого матеріалу в місцях, які відповідають зображенню. Основне призначення цього способу репрографії - це виготовлення трафаретних форм для процесів оперативної поліграфії (ротаційного друку).
Мікрографія - це процес виготовлення фотографічним способом з оригіналів документів сильно зменшених їх копій - мікроформ, що отримуються на носіях інформації, що містять одне або декілька зображень з кратністю зменшення від 7 до 150. Основну частину процесів у фільмографії складає мікрофільмування. Воно є високоефективним засобом копіювання інформації на фотоматеріали. Отримані мініатюрні копії зручні для збереження та використання, хоча і вимагають при читанні збільшувальної апаратури.
Різографія - це метод отримання зображення, яке об'єднує в собі переваги трафаретного друку (економічність, продуктивність, надійність) з сучасною цифровою обробкою (висока якість представлення даних). Різограф є "золотою серединою" між типографським друком і звичайними копіювальними апаратами, що працюють по принципу електрофотографії. Процес копіювання на різографі умовно можна розбити на два етапи: підготовка робочої матриці і власне друк. Перший етап полягає в тому, що спочатку оригінал зображення зчитується сканером різографу, після чого отримана цифрова інформація, оброблена вбудованим мікропроцесором, використовується термоголовкою чи лазерним пристроєм для створення трафарету на спеціальному носії - майстер - плівці. У відповідності зі зчитаним сканером зображенням пропалюються дрібні отвори у відмотаному куску майстер - плівки. Після цього трафарет натягується і закріплюється на розкатному барабані і просякає барвником. Перший етап триває 17-30 секунд і завершується виготовленням першого контрольного відтиску. Другий етап полягає в тому, що на папір наноситься спеціальний пастоподібний барвник, що виготовляється на основі гліцерину і знаходиться в спеціальних герметичних тубах. Туба з барвником знаходиться всередині барабану, що фарбує. Фарба продавлюється скрізь барабан в отвори в трафареті та попадає на папір, що знаходиться під барабаном, що обертається. Швидкість виготовлення копій лежить в межах від 60 до 130 копій на хвилину. Різографія передбачає створення і багатоколірного друку, який послідовно здійснюється на різографі кожною фарбою окремо.
До засобів оперативної поліграфії відносять гектографи, ротатори, малі офсетні машини, що працюють на основі спрощеної поліграфічній технології. Суть поліграфічного процесу полягає в багатократному переносі фарбуючого шару з печатної форми на сприймаючу поверхню. В результаті цього формується зображення, яке з визначеним рівнем точності дублює оригінал. Різні методи багатократного отримання однакових зображеньполіграфічними засобами об'єднуються під загальною назвою - друкарські процеси.
До основних процесів оперативного тиражування, що застосовуються в копіювально-розмножувальних службах закладів, організацій, та підприємств, відносяться гектографічний та офсетний, що є різновидами плоского друку (спосіб друку, при якому елементи, що друкуються, та прогалини між ними розміщені практично в одній площині і володіють здатністю вибірково змочуватися фарбою).
Спосіб гектографічного друку включає в себе операції по виготовленню друкованої форми, нанесенню на неї гектографічної фарби і отримання відтисків в гектографічному розмножувальному апараті шляхом перенесення частини фарбуючого шару з гектографічної форми на папір, попередньо зволожений розчинником (спиртом).
На відміну від класичних способів плоского друку при трафаретному друці зображення формується на спеціальній поверхні (печатній формі), а вже звідти передається на поверхню, що сприймає зображення. При трафаретному друці зображення формується в глибині формного матеріалу. Це друк не з форми, а крізь форму. Для цього способу потрібно підготувати форму для друку таким чином, щоб елементи, що друкуються, пропускали фарбу, а ті що не друкуються - затримували. Трафаретний спосіб тиражування на ротаторах використовується лише для однофарбного друку текстових та графічних документів з форм друку,

 
 

Цікаве

Загрузка...