WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаІнформатика, Компютерні науки → Застосування інформаційних систем в управлінні - Реферат

Застосування інформаційних систем в управлінні - Реферат

планування є бізнес-план підприємства, розроблений на тривалий термін, а кінцем - виробничий графік закупівель, постачань і навантаження ресурсів з точністю до тижнів і днів. Система планування MRP II представляє собою процес "перетворення" бізнес-плану в виробничий графік.
MRP II є джерелом інформації практично для всіх підрозділів підприємства. Але і, відповідно, для ефективної роботи системи потрібна свіжа і достовірна інформація. Для того, щоб наочно це уявити, давайте розглянемо зміст процесів планування і інформацію на "вході" та "виході" системи на різних етапах.
Сукупне планування (aggregate planing). Оцінка прогнозу очікуваного попиту і планування рівнів випуску продукції, використання працівників і обладнання, запасів готової продукції, виробничих витрат. Планування проводиться в сукупних одиницях без розбиття на номенклатуру. План складається, якправило, на рік з розбиттям на місяці.
Розробка контрольного графіку. Поділ плану виробництва по номенклатурі продукції. Оцінка попиту і планування термінів і рівня випуску конкретних видів продукції. Період планування 2-3 місяці з розбиттям по неділях.
Попереднє планування виробничих потужностей (RCCP - Round-Cut Capacity Planning). Перевірка можливості виконання контрольного графіку на основі аналізу можливостей виробництва, трудових ренсурсів, збуту і постачання.
Розробка контрольного графіку виробництва у вітчизняній термінології відоме як об'ємно-календарне планування. Планування обсягів і термінів виробництва з врахуванням необхідних обсягів, термінівпостачання, рівня наявних запасів готової продукції (якщо вона знаходиться на складі. Тоді для її реалізації виробництво не потрібне). Період планування 2-3 місяці з розбиттям по тижнях.
Статистичні методи упраління запасами (SIC - Statistic Inventory Control). Формування графіків виробництва готової продукції і постачання матеріалів незалежного попиту на основі його статистичного аналізу, інформації про поточні запаси і плановане постачання, враховуючи сезонні коливання попиту і характеристики виробів: термін придатності, ціни, термін постачання. Використовуються різноманітні моделі планування для різних типів продукції (матеріалів). Процес планування в цьому випадку - неперервний.
Планування потреб в матеріалах (MPR - Material - Requirements Planning). Оцінка можливості виконання контрольного графіку виробництва на основі наявних матеріалів. Планування поставок виробничих матеріалів залежного попиту починається зі створення календарнрго графіку виготовлення виробів, який перетворюється в графік потреб в сировині, деталях, складальних вузлах. Таке планування повинно відповісти на питання : що потрібно, скільки потрібно, коли це потрібно. Період планування 2-3 місяці з розбиттям по тижнях. Можливе планування з точністю до годин і хвилин.
Планування потреб у виробничих потужностях (CRP - Capacity Requirements Planning). Оцінка вможливості виконання контрольного графіку виробництва на основі детального аналізу графіку виробничого процесу, виходячи з наяних ресурсів (обладнання, люди, складські площі, тощо). Період планування 2-3 місяці з розбиттям по тижнях. Можливе планування з точністю до годин і хвилин.
Так як діапавзон підприємств з дискретним виробництвом дуже широкий, тому для деяких їх категорій інформація, яку надає повна система MPR-II, є надлишковою. Тому на ринку існують різноманітні системи, розраховані на різноманітні усічені інформаційні потреби. Крім систем, які відповідають всім вимогам MPR-II, що передбачають повну інтеграцію всіх існуючих методик, використовуються такі системи:
Системи управління даними про продукцію (PMD - Product Data Management) дозволяють структурувати, модифікувати і контролювати проектні дані. креслення і документи. Вони зберігають інформацію про конфігурацію виготовлюваної продукції, її склад і технологічні маршрути.
Системи управління даними про комплектуючі і постачальників (CSM - Component and Supplier Management) призначені для управління інформацією про деталі і джерела їх постачання. Ці системи використовуються в основному в проектних, конструкторських, ремонтно-експлуатаційних і виробничих підприємствах.
Системи MPR-II часто інтегруються з різноманітними системами управління виробництвом (MES - Manufacturing Execution System або ж у вітчизняній термінології = автоматизовані системи управління управління технологічними процесами). Системи управління виробництвом дозволяють в реальному масштабі часу відслідковувати рівень завантаження обладнання, всі переміщення матеріалів, деталей і вузлів, а також контролювати їх якість.
Рисунок 1. Поточна діяльність підприємства (закупівля, постачання, виробництво. Ремонт обладнання, послідовність виробництва.
Таблица 1
Інформація на вході і виході системи MRP II
Вхідна інформація Вихідна інформація
Сукупне планування
Дані з бізнес-плану: ресурси, узагальнений прогноз попиту, політика компанії щодо кадрових питань, рівня запасів, витрат на виробництво продукції, її зберігання, узагальнена номенклатура продукції План виробництва (план випуску продукції в сукупних одиницях, прогноз запасів готової продукції, використання виробничих ресурсів і витрат на виробництво)
Розробка контрольного графіка
План виробництва. Прогноз попиту за номенклатурою продукції. Детальна номенклатура продукції Контрольний графік, Master schedule (рівень випуску продукції за періодами з розбиттям за номенклатурою)
Попереднє планування виробничих потужностей
Контрольний графік. Узагальнені дані за ключовими ресурсами Висновок: виконується, чи не виконується контрольний графік
Розробка контрольного графіка виробництва
Контрольний графік. Початкові запаси готової продукції. Надлишок покупців. Обмеження (max і min об'єми виробництва) Контрольний графік виробництва. MPS - Master Production Schedule (об'єми і терміни запланованого виробництва). Заплановані загальні запаси готової продукції і запаси, вільні для відвантаження
Статистичні методи управління запасами
Прогноз попиту. Політика в управлінні запасами: максимальний рівень запасів, рівень резервних запасів, групи обліку. Інформація про продукцію (матеріали): ціни,

 
 

Цікаве

Загрузка...