WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаІнформатика, Компютерні науки → Становлення ринку електронних угод - Реферат

Становлення ринку електронних угод - Реферат

прогнозують у недалекому майбутньому створення на основі розгалуженої інформаційної інфраструктури інтегрованих ринкових послуг (Integrated Market Services), які сприятимуть удосконаленню структури взаємовідносин в усіх галузях економіки (наприклад, ліквідація проміжних ланок).
До недавнього часу більшість посередників виконували одну з трьох функцій, зокрема:
" надання інформації (наприклад в площинах: покупці - продавці, товари - послуги, канали маркетингу);
" маркетинг (вивчення проблем розробки та виробництва, юридичне забезпечення);
" виконання замовлень (обробка замовлень, проведення розрахунків та інших фінансових операцій, доставка замовлень).
На сьогодні всі ці послуги можуть охопити "інтегровані посередники". В залежності від обставин, доступ до інтегрованих ринкових послуг може відбуватися через використання персонального комп'ютера, терміналу чи звичайних засобів двостороннього зв'язку, що в останній час швидко інтелектуалізуються. Результати широкого вивчення ринку виявили і чітко визначили чотири групи властивостей, якими повинні володіти сучасні інтегровані інформаційні ринковіпослуги незалежно від виду чи розміщення пристроїв та доступу до них.
1. Система надання послуг повинна забезпечувати високу, близьку до ідеальної якість обміну текстовими, графічними та звуковими видами інформації та їх інтеграцію. Можливості широкого застосування передачі комп'ютеризованих текстів і графіки (наприклад, системи ASCII, відеотекс, телекс, які використовуються для підтримки банківських операцій і електронної пошти) не задовольняють вимогам інших потенційно прибуткових видів послуг. Для більшості замовників послуг, а також користувачів, які потребують різносторонньої інформації (наприклад, про товари для покупок), вирішальною умовою стає наявність високоякісного озвученого нерухомого або рухомого зображення. В цьому напрямку проводиться вдосконалення методів передачі статичних і динамічних зображень, звуку, мови і даних. В результаті з'являється нове покоління інтегрованих програмних засобів і послуг, орієнтоване на використання гіпертекстів та можливостей мультимедіа. Для спрощення роботи користувачів системне програмне забезпечення роботи каналів зв'язку та прикладні програми синтезуються у взаємодіючі інформаційні послуги. За рахунок використання технології штучного інтелекту ці послуги можуть забезпечити користувача інформаційним продуктом таким чином, що форма і час його доставки визначалися саме користувачем.
2. Спектр пропонованих послуг повинен бути широким та різноманітним., як мінімум, він повинен включати такі послуги, як закупки, банківські операції, електронну пошту, а також підтримання дійового ділового зв'язку з постачальниками, крупними замовниками та партнерами. Більшість цих послуг базуватиметься на існуючій інформаційній інфраструктурі, яка в свою чергу стимулює розвиток нових продуктивніших видів зв'язку. Буде продовжуватися і розвиватися інтеграція систем телекомунікацій, офісної автоматики та відео технологій. Можна прогнозувати появу радикально нових напрямків, цілком нових сфер і видів послуг.
3. Послуги і маркетинг на основі інформаційних технологій повинні інтегруватися в об'єднану, здатну до взаємодії систему, просту з таких поглядів:
" технології доступу до неї (користувач повинен освоїти правила роботи всього за один сеанс);
" маркетингу (прозоре призначення цін і стимулювання);
" обміну інформацією між окремими сферами послуг (наприклад, інформація про покупки буде поступати безпосередньо на рахунок покупця).
4. В доповнення до вказаних аспектів інтеграції повинні бути приведені у відповідність механізми доступу до інформаційних систем, а також механізми призначення цін за надання послуг. Соціально-економічна значимість інформації сприяє поширенню сфери інтегрованих ринкових послуг на ранніх стадіях створення. Користування прикладним забезпеченням повинно стати швидше задоволенням, аніж роботою. Інтерактивна форма реклами повинна бути не тільки економічно вигідною, але такою, що інтелектуально розвиває користувача. Кабельне телебачення, звукові та відео системи можуть стати діловими елементами інтегрованих ринкових послуг при під'єднанні до них інтерактивних пристроїв управління
Практичне використання інформаційних інтегрованих послуг в будь-якій організації насамперед вимагає проведення наступних заходів:
" забезпечення комутації всіх видів мереж передачі інформації (наприклад, проведення комутації для телефонного зв'язку, мережі передачі даних та відеозображення);
" досягнення на основі запровадження єдиних стандартів здатності до взаємодії, як внутрішніх, так і зовнішніх систем при одночасній організації централізованого управління мережною системою сигналізації, експлуатації, обслуговування і адміністративної діяльності.
Принципи функціонування ринку електронних угод.
Ринок електронних угод (операцій) зможе охопити системи банківських і міжбанківських операцій, електронних торгів, системи резервування квитків і місць у готелях, замовлення товарів, послуг та інше. Поки що на території України відчуваються лише перші зрушення в цій сфері. В основі сервісу, що дозволяє купувати і продавати товар через комп'ютерну мережу, лежить технологія електронної комерції. Це поняття включає в себе набір варіантів дій, як продавців, так і покупців. Головне, що відрізняє види технологій електронної комерції - це спосіб оплати. Якими б різноманітними не здавалися існуючі системи комерції, всіх їх можна поділити на дві групи, які можна назвати: "спочатку гроші - потім товар" і "тут і зараз".
До першої категорії "спочатку гроші - потім товар" відносяться електронні магазини, які дозволяють покупцю робити замовлення. В цьому випадку угода здійснюється пізніше, а під час "відвідування" через мережу такого віртуального магазину покупець ознайомлюється з пропонованими товарами, відкладає те, що йому сподобалось у "віртуальний кошик" і в результаті отримує рахунок-фактуру (або ж якийсь інший документ) з нарахованою загальною сумою, розрахованими податками, печаткою і підписом. Цей документ може бути основою для проведення оплати.
До другої категорії "тут і зараз" відносяться системи "продавець - банк - покупець". Головною подією цієї системи комерції є момент натиску кнопки клієнтом. Саме тоді здійснюється угода, в результаті якої гроші переходять від покупця до продавця, або вірніше - блокуються на

 
 

Цікаве

Загрузка...