WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаІнформатика, Компютерні науки → Ринок програмного забезпечення - Реферат

Ринок програмного забезпечення - Реферат

встановлення на рідній мові користувача в середовищі операційної системи і використовуваного устаткування (ЕОМ );
- інструкцію по експлуатації (використанню) програмного забезпечення;
- повідомлення, що видаються програмним забезпеченням;
- інструкцію для запуску контрольного прикладу.
Кількість і обсяги документації залежить від складності і компонентного складу документації (опис мови, опис застосування даного програмного забезпечення, інструкція для оператора і т.д.). Інструкція з експлуатації для прикладного програмного забезпечення повинна бути написана рідною мовою користувача. Документація повинна бути написана простою, доступною мовою, особливо, якщо ця документація призначена для користувачів персональних комп'ютерів. Документація розробника насамперед призначається для персоналу, що здійснює розвиток і підтримку цього програмного забезпечення. Якщо передбачається розвиток і супровід такого програмного забезпечення, документація повинна містити також:
- текстовий опис логіки програмного забезпечення;
- докладні блок-схеми;
- тексти програм на вихідній мові програмування.
Документація розробника може бути написана на рідній мові розробника.
11. Яку підтримку програмного забезпечення буде забезпечувати постачальник? Розробник (постачальник) повинен супроводжувати використання програмного забезпечення і його обслуговування (виправлення помилок, як у програмах, так і в документації). Розвиток програмного забезпечення є істотним не тільки для користувача, який з початком його використання здійснює свою діяльність в заданій ідеології (перехід до використання іншого програмного забезпечення у загальному випадку означав би для користувача перенавчання персоналу, перепланування методики опрацювання даних і т.д.), але і не менш важливо для самого розробника. Постійний розвиток програмного забезпечення дозволяє розробнику зберігати вже існуючу базу клієнтів, а також робити малоефективним несанкціоноване копіювання.
Розробник разом із постачальником програмного забезпечення повинензабезпечити такі основні послуги по обслуговуванню клієнтів :
- встановити програмне забезпечення у клієнта, якщо буде потрібно ;
- періодично поставляти клієнту зміни до програмного забезпечення і документації;
- виправляти виникаючі помилки в програмному забезпеченні (вимоги по швидкості виправлення помилок залежить від характеру помилки, частоти використання клієнтом - щодня, щотижня, щомісяця і т.д.);
- проводити консультації для клієнтів про можливості програмного забезпечення і його використання;
- брати участь у разі потреби, у спільних із клієнтом проектах із застосуванням даного програмного забезпечення;
- періодично інформувати клієнтів про поточний стан і перспективи розвитку програмного забезпечення через розсилання технічних повідомлень, організацію семінарів.
Обслуговування і навчання користувачів - платне. Навчання проводиться на рідній мові користувача, в окремих випадках - на англійській, можливі варіанти з перекладачем.
12. Коли було розроблено програмне забезпечення, як довго воно експлуатується і скільки клієнтів його використовують? Відповіді на ці питання дадуть уявлення про налагодженість, якості й ефективності програмного забезпечення.
13. Яка загальна вартість придбання і використання програмного забезпечення? У загальну вартість необхідно включати, як вартість самого програмного забезпечення, так і ті витрати, що можуть виникнути в результаті модифікації під вимоги користувача, зміни вже існуючої в користувача системи, навчання персоналу і конвертування програм і файлів користувача.
14. Оцінка постачальника програмного забезпечення.
- оцінка кваліфікації і досвіду роботи на ринку розробника і постачальника програмного забезпечення;
- досвід і популярність фірми-агента, що здійснює маркетинг програмного забезпечення на місцевому ринку.
15. На яких фінансових умовах продається програмне забезпечення, тобто
- можливість покупки і (або) оренди;
- які існують специфічні умови при купівлі / оренді;
- чи існують обмеження на використання або модифікацію програмного забезпечення, а також на надання сервісу по обслуговуванню та які;
- яка дається знижка при експлуатації пакету на декілька ЕОМ в одного користувача;
- чи існують додатково оплачувані режими в програмному забезпеченні, якщо так, тоді яка їхня ціна;
- ціна за обслуговування і навчання.
Процес придбання програмного забезпечення користувачем.
Під процесом придбання програмного забезпечення будемо розуміти послідовність дій покупця від моменту ухвалення рішення про необхідність придбання потрібного програмного забезпечення до моменту початку експлуатації. Нижче описується така послідовність дій покупця, що визначає прийнятий на ринку процес вибору і купівлі програмного забезпечення.
1. Визначення вимог до програмного забезпечення. Покупець, виходячи з аналізу задач, що стоять перед ним, визначає можливі шляхи їх вирішення. Для цього йому насамперед потрібно визначити:
" основні функції, які повинно виконувати програмне забезпечення; які звичайно визначаються через опис вхідних даних, алгоритмів їх опрацювання та форми вихідних даних;
" конфігурацію устаткування, операційну систему, мови програмування й інші технічні і програмні засоби, що покупець планує використовувати разом із даним програмним забезпеченням;
" можливі зв'язки з вже існуючим програмним забезпеченням в покупця.
2. Збір інформації про наявність на ринку програмного забезпечення, що потенційно може задовольнити покупця. Джерелами такої інформації звичайно служать :
- спеціалізовані звіти;
- огляди і статті по програмному забезпеченню у періодичних часописах і газетах по програмуванню;
- рекламні матеріали фірм-постачальників програмного забезпечення;
- консультанти в сфері маркетингу програмного забезпечення;
- користувачі програмного забезпечення.
3. Аналіз програмного забезпечення, яке потенційно задовольняє користувача, з метою вибору декількох прикладних пакетів для їх подальшої детальної оцінки і порівняння. Такий детальний аналіз проводиться по таких основних критеріях програмного забезпечення:
- ціна;
- основні функціональні можливості;
- необхідне устаткування.
4. Одержання інформації про програмне забезпечення у користувачів пакету. Через користувачів програмного забезпечення

 
 

Цікаве

Загрузка...