WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаІнформатика, Компютерні науки → Ринок електронної інформації - Реферат

Ринок електронної інформації - Реферат

інше.
Генераторами біржової та фінансової інформації є брокерські компанії, банки. Найбільш відомі на Заході агентства, які пропонують доступ до біржової і фінансової інформації - Reuter і Telerate. Телекомунікаційні вузли CS/Monolit, Relcom-Україна, ELVISTI та інші пропонують матеріали інформаційних агентств, доступ до світових баз даних, глобальних мереж та багато іншого. Uanet/Relcom забезпечує можливість роботи в мережі INTERNET, яка є важливим бізнес-інструментом. Абоненти цієї мережі в Україні користуються послугами таких інформаційно-довідкових служб, як INTERNET securities, The Interactive Investor, ECHO, European Business Directory.Важливим ресурсом INTERNET є Word Wide Web (WWW), в якому існують сервери практично будь-якої тематики. Найчастіше використовуються рубрики, які стосуються інформації про діяльність компаній, продукти і послуги, фінанси та інвестиції, тощо. Стримуючими факторами в розвитку бізнесового використання INTERNET в Україні є недостатня комп'ютеризація підприємств та установ, низька технічна якість телефонних ліній, недостатня для забезпечення нормальної роботи сучасного комунікаційного обладнання, недостатній розвиток банківської системи, що забезпечувало б здійснення та прийняття платежів через систему кредитних карток.
Глобалізація світових процесів, що відбуваються в економіці призвела до того, що в створенні економічних статистичних баз даних і наданні послуг на їхній основі значна роль належить державним і міжурядовим організаціям. Серед них можна назвати "OECD" (бази даних по економічній статистиці країн і зовнішньої торгівлі), "GSI-ECO", яка не тільки готує бази даних "EUROSTATCRONOS", але і надає послуги діалогового доступу до них, а також обчислювальний центр з економічних і суспільних наук ("WSR"), що працює разом з австрійським інститутом економічних досліджень ("WIFO"), який пропонує доступ до широкого спектру міжнародних і національних баз даних по світовій економіці, що містять зведення про глобальні зміни в структурі промислового виробництва, торгівлі, фінансової діяльності. У числі приватних інформаційних служб в секторі статистичної інформації можна назвати DRI (Data Resource Inc.), що розпочала діяльність в 1969 році. На вітчизняному інформаційному ринку представлено близько 60 баз даних економічної інформації. Серед них найширше розповсюдження отримали РЕЄСТР, в якому зібрані комплексні відомості про 100 тис. провідних підприємств всіх форм власності країн СНД, і РЕЗЕРВ, який містить інформацію про 367 тис. українських підприємств.
Пошук статистичної інформації в основному буває прямим, адресним, здійснюється по формальних ознаках об'єкта (країна, показник та інші). Користувач, як правило, одержує можливість статистичного опрацювання знайденої інформації, як за допомогою засобів, що надаються діалоговою інформаційною системою, так і власними засобами при передачі результатів пошуку в ЕОМ користувача.
Економічна статистична інформація, як правило, не потрібна в чистому, непереробленому вигляді для більшості видів ділової діяльності. Але вона є насамперед об'єктом аналізу і досліджень. Комерційна інформація необхідна підприємцю насамперед для добору партнерів, пошуку клієнтів, встановлення контактів із ними, а також для того, щоб бути в курсі діяльності партнера або клієнта, що дасть впевненість у повній інформованості про нього. Доступ до комерційної інформації дозволяє також вивчати діяльність конкурентів і їхню продукцію, відслідковувати регулюючі дії організацій, які працюють в цій сфері бізнесу., як приклад, серед відомих західних фірм, що працюють у цьому сегменті, можна назвати Dow Jones News/Retrieval.
Доступ до інформації комерційних пропозицій дозволяє підприємцю здійснювати закупівлю по оптимальних цінах, проводити вивчення ринку на запропонований товар зсередини цього ринку, першим реагувати на нові запити споживачів, і тим самим покращити своє становище на ринку та залишитися на лідируючих позиціях в умовах жорстокої конкуренції. Такий вид інформації має найбільший попит. Його постачальниками є практично всі мережі загального доступу, і в більшості випадків ця інформація створюється стихійно за рахунок інтеграції повідомлень про купівлю - продаж, що розміщається самими користувачами мережі в спеціалізованих конференціях або в системах дощок оголошень. Зокрема, у мережі Relcom - це інформація комерційних конференцій групи relcom. commerce.*, у мережі СИТЕК це дошка оголошень під назвою ТЕЛЕБАЗАР, та інші., як правило, під час проведення систематизації комерційної інформації проводять поділ електронного ринку на нерухомість, будматеріали, метали та інші.
Сегмент інформації для спеціалістів.
Сегмент інформації для спеціалістів охоплює:
-юридичну інформацію;
-електронні збірники указів, постанов, інструкцій і інших документів, виданих органами державної і місцевої влади.
-науково-технічну інформацію - довідкову інформацію і дані в галузях фізики, техніки, інформатики;
-фахову інформацію - спеціальні дані й інформація з галузей різних наук, медицини, педагогіки, астрології та інші;
-доступ до першоджерел - бібліографічну і реферативну інформацію, а також доступ до повного тексту електронних даних.
Особливе місце в спеціальній інформації займає юридична інформація, що пов'язано з активною діяльністю законодавчих органів, коли оперативний доступ до цього виду інформації набуває для підприємця особливого значення. Найяскравішим прикладом постачальника юридичної інформації є відома і популярна на Заході служба LEXIS.
В Україні через трудності телекомунікаційного доступу широко поширена продажа баз даних разом із програмною оболонкою опрацювання запитів. Звичайно, продані бази даних містять інформацію, що змінюється достатньо повільно, (наприклад, юридична інформація), але при цьому обумовлюються умови і періодичність оновлення даних.
Науково-технічна інформація виділяється в окрему від професійної інформації сферу, тому що цей вид інформації займає істотну частину загального обсягу електронної інформації. Причини переважання науково-технічної інформації в обсязі фаховій інформації полягає в тому, що науково-технічні робітники краще підготовлені до використання інформаційних технологій. Такий стан характеризує початковий етап інформатизації суспільства, і з його розвитком варто очікувати

 
 

Цікаве

Загрузка...