WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаІсторія Всесвітня → Евакуація і мобілізація Вінничини в роки Великої Вітчизняної війни - Курсова робота

Евакуація і мобілізація Вінничини в роки Великої Вітчизняної війни - Курсова робота

22 червня 1941 р.

Німецько-фашистські агресори з нечуваним в історії людства віроломством, по-злодійському напали на священні землі Союзу Радянських Соціалистичних Республік – батьківщини світового пролетаріату.

Цей безприкладний напад озвірілих фашистських німецьких псів викликів могутню хвилю обурення, злоби і ненависні у всього радянського народу.

Багатомільйонний народ СРСР одностайно схвалює вжиті Радянським урядом заходи, щоб відбити розбійницький напад, і готовий на порох стерти знахабнілого підлого ворога.

В цей виключно відповідальний час найпочеснішим обов'язком партійних організацій і кожного комуніста зокрема повинна бути боротьба за цілковите виконання завдань, поставлених Радянським урядом.

Бюро обкому КП/б/У постановляє:

1. Щоб забезпечити цілковите виконання всіх, завдань. поставлених урядом в зверненні від 22.УІ ц. р., зобов'язати секретарів райкомів, міськкому і первинних парторганізацій:

а) провести повсюдне широке роз'яснення робітникам, колгоспникам й інтелігенції звернення уряду;

б) забезпечити проведення мобілізації людського складу, транспорту й інших засобів у строки, вказані в наказах районних і міських військкоматів;

в) організувати і систематично проводити політично-масову роботу серед призваних до лав Червоної Армії на всіх збірно-здаточних пунктах, по місцях слідування призваних до Червоної Армії, а також серед сімей закликаних в Червону Армію;

г) широко роз'яснити трудящим масам важливість вживання заходів, що пов'язані з мобілізацією, рішуче розбиваючи які б то не було намагання сіяти паніку серед населення та спроби поширювати всілякі провокаційні чутки тощо.

2. Зобов'язати секретарів райкомів, міськкому КП/б/У, голів виконкомів райрад та директорів підприємств забезпечити нормальну і безперебійну роботу залізничного транспорту, зв'язку, заводів, фабрик, МТС, радгоспів, колгоспів і установ, домагаючись виконання і перевиконання виробничих планів. В тих випадках, коли частина працівників буде закликана до лав Червоної Армії, замінювати їх жінками і молоддю.

3. Зобов'язати секретарів райкомів, міськкомів та первинних організацій піднести більшовицьку пильність всіх партійних і безпартійних більшовиків, встановити посилену цілодобову охорону всіх промислових, транспортних і сільськогосподарських закладів, організувати бойові дружини для захисту всіх підприємств і установ від можливого проникнення диверсантів і нанесення ними шкоди народному господарству.

Обком КП/б/У закликає всі партійні організації області, всіх партійних і безпартійних більшовиків ще тісніше згуртувати свої ряди навколо славної більшовицької партії, навколо нашого Радянського уряду. Кращою нашою відповіддю на розбійницьку провокацію німецьких фашистів повинна бути посилена творча робота на всіх ділянках народного господарства, піднесення продуктивності праці, вберігання спокою і впевненості [в тому], що знахабнілий ворог буде знищений дощенту.

Секретар обкому КП(б) У Міщенко.

Складні завдання і прифронтова обстановка, в якій опинилася область, диктували необхідність змінити методи партійного керівництва, зробити його більш оперативним, конкретним, підвищити персональну відповідальність кожного працівника за доручену справу. Представники обкому партії були відряджені в райони області для керівництва перебудовою роботи місцевих партійних і радянських органів з тим, щоб перетворити їх у бойові організуючі центри по мобілізації людей і матеріальних ресурсів на місцях. В усьому і скрізь приклад подавали комуністи. Комуністи-добровольці першими з'явилися на мобілізаційні пункти. Вже через кілька днів після початку війни 40 процентів складу обласної партійної організації влилося до лав Червоної Армії. Крім цього, виконуючи постанову ЦК ВКП(б) про відрядження в армію найбільш підготовлених комуністів і комсомольців на посади політпрацівників, 22–25 червня обком партії відібрав на політроботу 725 комуністів з числа працівників райкомів партії, райвиконкомів та інших організацій.

Зменшення складу обласної партійної організації вимагало швидкого перерозподілу партійних сил, зміцнення малочисельних партійних організацій.

Відповідно до завдань воєнного часу обласна партійна організація перебудовувала і масово-політичну роботу. 23 червня бюро обкому партії прийняло постанову "Про політичну роботу серед населення у зв'язку з оголошенням воєнного становища і мобілізації в Червону Армію". В ній підкреслювалося, що основне завдання всієї масово-політичної роботи – довести до кожної радянської людини розроблену партією бойову програму боротьби з фашистськими загарбниками, допомогти трудящим усвідомити всю серйозність небезпеки, що нависла над Батьківщиною. Виконанню цих завдань партійні організації підпорядкували всі засоби агітаційно-масової роботи. Особливо велике патріотичне значення мали багатолюдні мітинги і збори трудящих, які хвилею прокотилися в перші дні по всіх містах і селах області. На багатьох із них виступали секретарі обкому, міськкомів, райкомів партії та інші керівні партійні і радянські працівники. З гнівом і обуренням учасники мітингів і зборів засуджували фашистських агресорів, висловлювали непохитну віру в перемогу, закликали трудящих, не шкодуючи сил і життя, громити ненависного ворога. Виявом високої свідомості і палкого патріотизму радянських людей "був масовий вступ до лав Червоної Армії добровольців.

З урахуванням вимог воєнного часу обласна партійна організація перебудовувала роботу підприємств, транспорту, МТС, колгоспів і радгоспів.

23 червня 1941 року обком партії вирішив відрядити спеціальних уповноважених на стратегічно важливі залізничні вузли–Жмеринка, Козятин, Вінниця – для надання допомоги партійним організаціям в посиленні політичної роботи серед залізничників і забезпечення безперебійної роботи залізничного транспорту, який з перших днів війни працював фактично у фронтових умовах. Керовані комуністами колективи станцій проявляли мужність і героїзм, рятуючи від ворожої авіації та своєчасно відправляючи за призначенням військові ешелони.

У червні 1941 року з особливою гостротою постала проблема кадрів. В армію пішли майже всі працездатні і кваліфіковані робітники підприємств, колгоспники, працівники МТС і радгоспів, спеціалісти. Досить сказати, що з 12 279 трактористів області мобілізації підлягало 8800, з 606 агрономів – 408, з 1681 голови колгоспів – 1357 '. Партійні організації терміново вжили заходів для підготовки кадрів. Згідно з постановою обласного комітету партії від 25 червня 1945 року "Про підготовку кадрів через школи і курси для заміни тих, що вибули до Червоної Армії" на підприємствах, в МТС, колгоспах і радгоспах створювалися короткотермінові курси, які готували кадри спеціалістів. Основними слухачами курсів були жінки і підлітки.

Постанова бюро обкому КП(б) У про роботу колгоспіві радгоспів

25 червня 1911 р.

В целях успешного выполнения колхозами [области] всех сельскохозяйственных работ и обязательств перед государством в условиях воины бюро обкома КП/б/У постановляет:

Обязать райкомы КП/б/У, исполкомы райсоветов депутатов трудящихся, облземотдел, заведующих райзсмотделами и директоров МТС:

1. Срочно провести замену ушедших в ряды РККА председателей колхозов, бригадиров полеводческих бригад и других руководящих работников колхозов проверенными опытными колхозниками, широко выдвигая па эти работы женщин-активисток.

2. В ближайшие 2–3 дня пересмотреть во всех колхозах состав полеводческих, животноводческих и других бригад и произвести необходимую перестановку рабочей силы, пополнив бригады в первую очередь колхозниками, находившимися вне бригад. Ушедших в ряды Красной Армии конюхов, скотников, работников на машинах заменить другими опытными колхозниками, проводя с ними краткосрочные семинары. Выделить ездовыми максимальное количество женщин.

3. До 1 июля полностью закончить подготовку комбайнов, наряду с этим привести в готовность жатки, лобогрейки и другие уборочные машины. Обеспечить каждый комбайн соломокопнителем и половоотборщиком. Выделить для обслуживания комбайнов лучших людей, а также создать запасы горючего с расчетом обеспечения бесперебойной работы комбайнов и других уборочных машин на тракторной тяге на протяжении всего периода уборки хлеба.

4. Учитывая возможность сокращения объема многих работ, запланированных к выполнению на тракторной тяге, организовать подготовку максимального количества простейших средств производства – кос, серпов, конных молотилок, конных приводов, конных лап и ручных копачей для подкопки сахарной свеклы, саней для возки свеклы и т.п., правильно распределив их между колхозами. Организовать для использования на уборке урожая обучение яловых коров и бычков для работы в ярмах.

5. Для проведения в сжатые сроки хлебосдачи государству и обмолота, построить во всех колхозах крытые тока, подготовить для просушивания свежеобмолоченного зерна навесы для воздушной сушки и упрощенные зерносушилки, приспособив для этого хаты, сараи и другие помещения. Одновременно с обмолотом хлебов организовать дополнительную очистку и просушку зерна, обеспечив бесперебойную вывозку доведенного до установленных кондиций хлеба в поставку государству и натуроплату МТС.

6. Для охраны урожая, амбаров и животноводческих ферм от диверсий организовать в каждом колхозе круглосуточную вооруженную охрану из проверенных колхозников, обеспечив их верховыми лошадьми для объезда полей и хозяйственных строений. Привести в полную готовность все противопожарные средства: огнетушители, насосы, бочки, ведра, багры, песок, лопаты при комбайнах.

7. Для предупреждения расхищения хлеба, а также обеспечения правильной оплаты колхозников за перевыполнение планов по урожайности, организовать в период уборки строжайший учет урожая в каждом колхозе по бригадам, поставив у весов проверенных колхозников.


 
 

Цікаве

Загрузка...