WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаІсторія Всесвітня → Друга світова війна: бойові дії та опірний рух - Курсова робота

Друга світова війна: бойові дії та опірний рух - Курсова робота

Ялтинська і Потсдамська конференції та їх рішення

Кримська (Ялтинська) конференція 4—11 лютого 1945 р.

Лідери країн-учасниць: В. Черчілль (Англія), Й. Сталін (СРСР), Ф. Рузвельт (США)

Німецьке питання

Визначені зони майбутньої окупації Німеччини військами СРСР, Великої Британії, США і Франції. Берлін виділявся в особливий район, який теж скуповувався військами чотирьох держав.

Управління Німеччиною мала здійснювати Контрольна Рада союзників, яка включала головнокомандуючих окупаційними військами.

Німеччина мала сплатити репарації у сумі 20 млрд доларів.

Досягнута домовленість про роззброєння і розпуск збройних сил Німеччини, установлення контролю над воєнною промисловістю, заборону нацистської партії, покарання воєнних злочинців

Польське питання

Західний кордон Польщі визначався уздовж річок Одер і Нейсе.

Західна Україна і Західна Білорусія залишалися у складі СРСР.

Радянський Союз погоджувався визнати польський Тимчасовий уряд національної єдності, який мав провести в країні вільні вибори

Японське питання

СРСР зобов'язувався вступити у війну з Японієї не пізніше ніж через три місяці після розгрому Німеччини умовах приєднання Південного Сахаліну, Курильських островів, прав на оренду Порт-Артура і спільну експлуатацію разом із Китаєм залізниць у Маньчжурії

Інші

Прийняття рішення про скликання установчої конференції 00Н для вироблення статуту міжнародної організації для підтримки миру та безпеки. Визначено основ і принципи діяльності організації, її структура.

Прийняття рішення про скликання установчої конференції ООН для вироблення статуту міжнародної орг-ції. Прийняття "Декларації про визволення Європи", у якій говорилося, що союзні держави будуть узгоджувати дії під час вирішення політичних, економічних проблем післявоєнної Європи

Потсдамська (Берлінська) конференція

17 липня — 2 серпня 1945 р.

Й. Сталін (СРСР), Г. Трумен (став президентом США після смерті Ф. Рузвельта), В. Черчілль (з 28 липня новий прем'єр-міністр К. Еттлі).

Німецьке питання

Узгоджені та схвалені загальні принципи окупаційної політики: денацифікація, демілітаризація, демократизація і декартелізація. Створення міжнародного трибуналу для покарання воєнних злочинців. Радянському Союзу передавалися території колишньої. Східної Пруссії з містом Кенігсбергом (Калінінград)

Польське

Кордони Польщі встановлювалися згідно з домовленостями на Кримській конференції

Японське

Підтверджувалися умови вступу СРСР у війну з Японією

Інші

Створення постійного органу — Ради міністрів закордонних справ (США, СРСР, Великої Британії, Франції, Китаю) для узгодження питань, які мають спільний інтерес, у першу чергу, проектів мирних договорів з Ітаією, Болгарією, Румунією, Угорщиною та Фінляндією

Розгром Японії. Атомне бомбардування Нагасакі та Хіросіми

Розповідь учителя

На кінець 1944 США фактично знищили япон флот. Американці розпочали систематичні бомбарду японських островів. Один з американських генералів запевняв, що незабаром повернеться у кам'яний вік.

6 серпня 1945 Р., за два дні до передбачуваного вступу СРСР у війну з Японією, з важкого американського бомбардувальника Б-29 на японське місто Хіросіма було скинуто атомну бомбу. 9 серпня цей "експеримент" повторили над містом Нагасакі. Загальна кількість жертв досягла 200 тис. осіб. Виправдати застосування атомної зброї проти мирних жителів неможливо. Ці акції диктувалися не воєнною, політичною необхідністю — продемонструвати прагнення керівництва США встановити свою гегемонію у післявоєнному світі.

Ще 5 квітня 1945 р. від імені радянського уряду японському послу Москві було зроблено заяву про те, що СРСР денонсує пакт - нейтралітет з Японією. Про мотиви денонсації говорилося, що обстановка змінилася докорінно... Японія, союзниця Німеччини допомагала останній у її війні проти СРСР. Крім того, Японія воює зі США і Англією, які є союзниками Радянського Союзу". У самій Японії ця заява спричинила зміну уряду. 8 серпня 1945 р. СРСР оголосив війну Японії.

Відповідно до своїх планів основний удар радянські війська завдали по Квантунській армії, яка дислокувалася в Маньчжурії і налічувала 1,1 млн. осіб. Загальне керівництво військами здійснював Василевський. У боях брали участь війська Монгольської народно-революційної армії. Радянським військам доводилося долати гори, річки, тайгу, болота, напівпустельні степи. Фанатично налаштовані японські частини завзято чинили опір, особливо підрозділи смертників. Незважаючи на це, Квантунська армія за короткий термін була розгромлена. 14 серпня японський уряд прийняв рішення про капітуляцію. Під ударами Червоної Армії японські армія склала зброю. У полон було взято близько 640 тис. осіб. Уся кампанія проти Японії тривала 24 дня.

2 вересня 1945 у токійський бухті на борту американського крейсера "Місурі" у присутності представників країн відбулася церемонія підписання акту про беззастережну капітуляцію. передбачало укладення миру. Японія потрапила в американську окупаційну зону і 6 вересня 1945 американські війська висадилися на її території.

Результати світової війни

У радянській історіографії панувало твердження: СРСР виніс на своїх плечах основний тягар війни з Німеччиною та її союзниками, зробив вирішальний внесок у розгром Японії. Перемога СРСР врятувала людство від фашизму. Саме вступ СРСР у війну змінив її характер: з імперіалістичної вона перетворилася на справедливу. Підрахунок кількості дивізій і втрат свідчить, що Східний (радянсько-німецький) фронт був головним.

Американські історики акцентують увагу на тому, що США зіграла роль "архітектора перемоги", стали арсеналом Антигітлерівської коаліції, виграли гонку озброєнь і економічне суперництво з вором,розгромили основні сили Японії.

Англійці стверджують, що вони воювали один-на-один з Німеччиною у 1940-1941 рр., усунули загрозу німецького вторгнення. Британські острови, завдали втрат німецькій авіації, які вона не змогли відновити, урятували Америку від підводної блокади, супроводжували конвої з американською допомогою до СРСР; вели боротьбу в стратегічних пунктах, усуваючи провали країн Антигітлерівської коаліції, зробили вирішальний внесок у розгром італійсько-німецьких військ у Північній Африці.

Запитання і завдання на закріплення.

1. Назвіть ключові події останнього етапу війни.

2. З'ясуйте основні рішення Кримської і Потсдамської конференцій.

3. Що зумовило вступ СРСР у війну проти Японії?

ПІДСУМКИ УРОКУ

Завершальні бої Другої світової війни в Європі та на Тихому океані не були менш кривавими, ніж у попередні роки. Війна до останнього дня забирала життя людей. Проте переможці й переможені у війні вже були відомі. Останні місяці війни стали кульмінацією співробітництва країн Антигітлерівської коаліції. Здавалось, що після такої жахливої війни з десятками мільйонів жертв, величезних руйнувань настане міцний мир і запанує співробітництво між державами. Проте в цей період почали виявлятися малопомітні симптоми майбутнього протистояння двох наддержав — США і СРСР. Дії армій диктувалися вже не воєнними потребами, а політичними розрахунками на майбутнє. Завершення Другої світової війни одночасно стало початком нової ядерної ери.

ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ вивчити записи у зошиті


 
 

Цікаве

Загрузка...