WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаІсторія Всесвітня → Голод в Україні в післявоєнні роки - Курсова робота

Голод в Україні в післявоєнні роки - Курсова робота

Для зміцнення партійного апарату в Україну відряджено Постишева і Хатаєвича, які по-бойовому виконали завдання Кремля. Згідно з заявою Затонського, ліквідовано 1 649 "ворогів народу" з культурно-наукового світу, знищено 147 істориків, розстріляно 27 українських письменників. Зіслано в другому етапі сотні тисяч т.зв. "куркулів" і "підкуркульників". Одночасно посилено червоні загони військ ГПУ для зміцнення блокади сіл. Жебраки і т.зв. "мішечники", які, рятуючись від голодової смерті, з великими труднощами діставали якісь продукти в сусідній Росії, були безжалісно ограбовані. За наказом Кагановича селян з торбами в потяги не пускали. Терор і судові процеси сіяли страх і безнадійність в селах України. На цьому місці варто підкреслити, що ограбоване насильними хлібозаготівлями зерно в селах вивозилось в 1946-47 роках за кордон і продавалось за безцінь, щоб за державну валюту купувати техніку, а одночасно й дурити світ, що голоду в Україні немає. Отже, в 1946-47рр народовбивчі роки, на кістках мільйонів безіменних трудівників української землі, заритих в непізнавані могили, здійснена, як передбачав Бухарін, система "мілітарно-феодальної експлуатації селян". Замість обіцяної братерської рівності появилась нова разюча нерівність - привілейована пануюча паразитична і жорстока каста.

В ці роки утверджується влада тирана Сталіна, який, стоячи на трупах мільйонних жертв злочинної утопії з наглим цинізмом заявив, що з усіх скарбів, якими володіє держава, "...найбільшим скарбом є людина..." Так настав кінець приватного життя людини. Вона фізично і духовно стала власністю компартії та її вождя. Найменший спротив чи незгода підлягали суворій карі. Запанувало сліпе сприймання й послух. Народ опинився у фальшивому світі. Москва тримала злочини в недоступній таємниці. Україна зазнала в 1946-1947 роках велетенської і незліченних розмірів трагедії. Лише в 1947 році кількість задушених голодом прирівнюється до кількості жертв Першої світової війни. Українському народові заподіяно один з найбільших злочинів в минулому сторіччі. Підступний ворог був свідомий того, що коли вся правда відкриється, то для нього і для його ідеї буде винесений цивілізованим світом на віки вічні ганебний і смертельний вердикт. Ось чому Москва так старанно тримала ці злочини в недоступній таємниці, прикриваючись т.зв. "соціалістичним прогресом" в радянській імперії. І справді, Україна була цілком ізольована від зовнішнього світу.

Вже в травні 1948 року був виданий ЦК ВКП(б) і Раднаркомом закон, згідно з яким за втечу за кордон винуватець підлягав вищій мірі кари - розстрілу та конфіскації всього його майна. Розстрілу підлягали також і дорослі члени родини "дизертира", які знали про цю втечу, але не повідомили міліцію. Пригадаймо також і фатальну Ялтинську умову, прийняту на вимогу Сталіна в лютому 1945 року, про примусове повернення всіх колишніх радянських громадян на "родіну". Варто пригадати й слова нещадних погроз емісара Москви Іллі Еренбурга, який, будучи в червні 1945 року в Парижі, заявив: "Ми вас (себто "нєвозвращєнцев на родіну". - І.С.) знайдемо на землі й під землею, на воді й під водою, знайдемо і в повітрі!" [№2, 134-149ст.]

Таким чином, незалежна Україна має зробити ґрунтовні висновки щодо свого минулого. Підтримуючи внутрішнє благополуччя своїх громадян сміливо крокувати в майбутнє, не забуваючи жертв голодомору 1946-47рр.

Висновок

Голод в 1946-47рр. є трагедія велетенських розмірів, трагедія в Україні, яка забрала сотні тисяч жертв. Чому? А тому, що "він був навмисно створений більшовицьким урядом з політичних і соціальних причин для того, щоб подолати український опір радянській колоніальній системі". В цей час навіть "Новоє Рускоє Слово" в Нью-Йорку писало, що "голод був створений штучно - нема жодного сумніву. Нескорену Україну Кремль вирішив покарати незнаним в історії способом -штучним голодом. Ніхто не знайде їхніх могил, бо вони викидалися в ями, провалля, або пусті льохи"("Новос Рускоє Слово", 7-го червня 1983 року.). Конгресмен Флоріо за підтримкою багатьох членів Конгресу США підготував проект резолюції ч. 4,459 до Конгресу, яку депутати ухвалили, а президент Рейган 12-го жовтня 1984 року підписав як закон про створення Конгресової Комісії для дослідження Великого Голоду в Україні та його наслідків. Як відомо, до складу десятичленної Конгресової Комісії входило п'ять сенаторів і конгресменів. Решта п'ять - від української громади. Директором Комісії був призначений д-р Джім Мейс, а його асистентом д-р Ольга Самійленко. За три роки праці Комісії проведено ретельний розшук та студії достовірних документів, а одночасно й переслухано під присягою 321 свідка та уцілілих жертв голодомору в Україні. Вся ця праця зарекордована в трьох томах на 1 715 сторінках друку. Четверта опублікована книга містить в собі сумарний звіт, призначений для Конгресу США. Цей звіт був повністю прийнятий і схвалений на Пленарному засіданні Конгресової Комісії дня 19-го квітня 1988-го року. Тут варто підкреслити, що всі зарекордовані свідчення, а зокрема Сумарний звіт Комісії, являють собою зразок об'єктивної та досконало обгрунтованої праці. Наведемо кілька прикладів. - В дослідженні голоду незаперечним доказом є насильна конфіскація зерна в селян, а одночасно й запровадження шляхом жахливого терору і погроз колективізації в Україні.

Голос замучених "десятків мільйонів співвітчизників, життям яких вимощена страдницька дорога українського народу до волі" кличе нас твердо пам'ятати, що свобода не дарується, її треба вибороти і заслужити впертим і тяжким зусиллям, а потім втішатись нею, а не навпаки. Відзначаймо ж річниці скорботи публічними академіями та молебнями в українських церквах і громадах діаспори. Ми не маємо наміру подавати в цій статті тих чи інших планів чи програм. Для цього має бути скликана спеціальна урядова Комісія для увіковічнення пам'яті на ближчу і дальшу мету, залучивши до цього телерадієву мережу України, громадські й професійні організації, наукові інституції, а зокрема Спілку Письменників України, архітекторів, музейних і архівних спеціялістів та Міністерство освіти для включення Голодового Геноциду в учбові програми. Цим самим ми допоможемо повернути українському народові його справжню історію, а історії - правду. Не замовчуймо в себе і перед світом цієї нечуваної і трагічної святої правди. Мільйони невинних жертв замовкли навіки. Вони не просять у нас порятунку, але їх дух кличе нас сказати світові правду про них. Пам'ятаймо, що мертвий іноді є сильніший, ніж той, що живе. Він стає символом, фортецею духу в серцях людства. Але правда про них переможе лише тоді, коли її ми будемо утверджувати.

В додатках наведено офіційні документи, що наголошують і підтверджують навмисні злодіяння партійного апарату по організації штучного голоду-геноциду 1946-47рр.

Список використаної літератури

1. Маковійчук І.М., Пилявець Ю.Г. Голод на Україні у 1946-1947 роках // Український історичний журнал. – К. "Просвіта" 2000. – 92ст.

2. Білас І.Г. Голокост на Україні в 1946-1947 р.р. Особливості діяльності карального апарату // Науковий збірник Українського Вільного Університету. Ювілейне видання з приводу 70-ліття УВУ. - Мюнхен. - 1992. – 342ст.

3. Веселова О.М., Панчєнко П.П. Ще одна трагічна сторінка історії України. Голод в Україні 1946-1947 років // Український історичний журнал. - 2004. – 65ст. [№3, 12-21ст.]

4. Голод в Україні 1946-1947: Документи і матеріали. - Київ-Нью-Йорк. - Вид-во "Либідь" - 2002 - 376 с. [№4, 178-189ст.]

Додатки

Додаток 1

КИЕВ — ЦК КП(б)У

ТОВАРИЩУ КОРОТЧЕНКО Д.С.

ИНФОРМАЦИЯ

___О наплыве колхозников из Восточных областей УССР и РСФСР за сельскохозяйственными продуктами в районы Львовской области.

___За последнее время значительно увеличился приток колхозников в району Львовской области из Харьковской, Днепропетровской, Херсонской, Полтавской, Винницкой, Тамбовской, Орловской, Курской, Брянской, Калининской и других областей по закупко у крестьян хлеба и других сельскохозяйственных продуктов.

___Прибывшие лица имеют на руках документы, выданные правлениями колхозов, удостоверяющие о том, что они являются колхозниками.

___Прибывшие колхозники в села района покупают за деньги или обменивают за носильные вещи хлеб, крупу, картофель и другие продукты и, пробыв по 2-3 месяца, возвращаются обратно по местожительству.

___Среди прибывших есть и такие колхозники, которые в колхозах работать не хотят, а приезжают с тем, чтобы закупить продукты и перепродать по спекулятивным ценам на рынках. Среди этой части есть такие лица, которые, переезжая из села в село, распространяют среди крестьян провокационные слухи, направленные против колхозного строя, о якобы имеющемся голоде в указанных областях., и что в колхозах на трудодни ничего не дали.

___Среди прибывших колхозников имеется и такая категория людей, которые временно нанимаются на работу за продукты, или остаются на постоянно.

___Особенно большой наплыв имеет место в районах, близлежащих от железнодорожных линий. Так, в Краснянский район ежедневно прибывает 300-400 человек, главным образом женщин, в Жовковский 80-100 чел., Глинянский 100-150 чел., Городокский 40-50 чел., а также большое количество приезжающих колхозников останавливаются в населенных пунктах Ивано-Франковского, Бродовского, Пониковецкого, Львовского сельского и других районов области.

___В г.Броды, группа крестьян-колхозников из у Белорусской ССР в количестве 15 человек, привезли на станцию несколько мешков зерна и грузили на платформу товарного поезда. В разговоре они заявили, что в колхозах плохо организована работа, отсутствует правильная организация труда колхозников, в результате, они остались без хлеба и голодают.


 
 

Цікаве

Загрузка...