WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаІсторія Всесвітня → Іcторія Болгарії - Курсова робота

Іcторія Болгарії - Курсова робота

В 1996 р. за ініціативою Софії в болгарській столиці проведена зустріч балканських держав, що поклала початок процесу між балканської співпраці (т.з. "софийский процес"). З жовтня 1997 р., коли в Софії за ініціативою РБ відбулася перша нарада міністрів оборони держав регіону, регулярно проводяться зустрічі розділів оборонних відомств балканських країн. Софія активно просувала ідею створення Багатонаціональних сил миру ЮВЕ (Албанія, Болгарія, Греція, Італія, Македонія, Румунія, Туреччина) і добилася розміщення їх штабу в р. Пловдіве на перші чотири роки (відкритий у вересні 1999 р.).

В косовскому конфлікті Болгарія, слідуючи "євроатлантичній солідарності", підтримала силову акцію НАТО проти СРЮ і надала свій повітряний простір для військової авіації НАТО.

Після трагедії 11 вересня 2001 р. Софія заявила про беззастережну підтримку що проводиться США антитерористичної кампанії.

Болгарія проводить активну регіональну політику, яка характеризується відвертим натоцентризмом і підлеглістю пріоритетним задачами найшвидшого вступу до західних економічних і військово-політичних структур.

18 березня 2004 року Болгарський парламент ратифікував договір про вступ Республіки Болгарії в НАТО. Зараз необхідна ратифікація Договору рештою учасників Пакту.

Болгарія у зв'язку з приєднанням до ЄС постійно покращує свої відносини з іншими країнами. Вона продовжує лібералізовувати свою торгову політику, знижуючи митні тарифи і ліквідовуючи поступово ліцензії і експортні квоти. Середня митна тарифу (такса) - 8.2% від 1999 р. і продовжує бути вищим за тарифи ЄС.

Болгарія продовжує виконувати свої обов'язки як член організації СТО. В рамках СТО Болгарія бере участь в договорі по фінансових послугах (GATS) і по Продуктах Інформаційних технологій, а також безмитне обслуговування товарів з країн, що розвиваються. Болгарія бере участь в європейськой системі кумуляції походження товарів (з січня 1999 р.).

З багатьма країнами укладені договори по митному обслуговуванню як країни "найблагородніших націй" у взаємній торгівля. Це Мароко, Ізраїль, Кіпр і Мальта, Туреччина, середземноморські країни і ін. З більшістю з них діють домовленості в області не тільки торгівлі, але і фінансів, транспорту, наукової і технологічної співпраці. Країна також бере участь в ініціативах міжнародних організацій по допомозі країнам, що розвиваються.

Болгарія, Румунія, Словенія, Словаччина, Литва, Латвія і Естонія 21.11.2002 г в Празі були офіційно запрошені для вступу в НАТО, проте сім країн зможуть стати членами НАТО не раніше першої половини 2004 р. після закінчення переговорів по приєднанню і після ратифікації результатів переговорів. 18 березня 2004 року Болгарський парламент ратифікував договір про вступ Республіки Болгарії в НАТО. Зараз необхідна ратифікація Договору рештою учасників Пакту.

До 1998 року Болгарія член Варшавського договору. В 1997 р. до Мадрида НАТО запросила в свої члени перші країни від колишнього радянського блоку. В 1989 р. у Вашингтоні договорили перші "дипломатичні відносини" між Болгарією і НАТО. В 1999 р. Болгарія дозволила використовування свого повітряного простору для прольоту літаків НАТО під час військових дій в Югославії. В 2001 р. вперше в Болгарії в Бургасе була створена тимчасова американська база для заправки Натівських літаків під час війни в Іраку. В афганістані у складі тимчасового контингенту НАТО єдино Болгарія (з країн, кандидатів в НАТО) зараз має свій підрозділ, що відповідає за протихімічний захист контингенту.

Після офіційного оголошення запрошення в НАТО нинішній уряд НДСВ високо оцінив дії всіх п'яти попередніх урядів у напрямі наладки відносин з НАТО за той, що пройшов 13-річний період.

Уряд НДСВ повинна поспішити і до початку грудня підготувати струнку концепцію про те, як Болгарія бачить своя присутність в НАТО. Буквально за декілька тижнів парламент повинен розглянути закон про національну безпеку, який, нарешті, регламентує діяльність спецслужб, а також і закон про класифікацію інформації. Це дві області, в яких Болгарія набрала більш всього чорних крапок, на які обертає Пентагон. В наступний місяць прибуде делегація з Брюсселя для початку переговорів, які до кінця березня повинні привести до підписання протоколів про приєднання до НАТО. Якщо Софія не надасть ясну концепцію про те, з якими озброєними силами ввійде в НАТО, яку інфраструктуру надасть пакту і, як буде її підтримувати, то все це буде вказано самим альянсом.

Спершу Міністерство оборони буде примушено переосмислити основу самої ідеї, як повинна виглядати армія і як використовується.

Стратегічна концепція пакту еволюціонувала після 11 вересня 2001 р. і військова концепція проти тероризму стала на порядку денний. В цій війні танкові дивізії не мають місця. Сучасний солдат повинен бути професіоналом, а не новобранцем, відмінно обладнаний і уміючим користуватися спорядженням, і здатним виконувати швидше поліцейські, ніж військові місії. Ця нова концепція корисна і Болгарії, тому що національна безпека, як частина НАТО, буде гарантована на більш високому рівні. Окрім цього підтримка мобільної армії значно дешевше, зміст піхотної дивізії.

Проблема в тому, що професійні солдати офіційного заклику в болгарській армії зараз виконують в основному адміністративні задачі. Так виходить парадокс, що єдині болгарські сили швидкого реагування практично не армійський, а поліцейський Спеціалізований загін для боротьби з тероризмом (СОБТ), який полягає від менше 200 душі. Маленькі, добре навчені військові частини тактичного рівня - єдине, що Болгарія могла б запропонувати NATO для участі в майбутніх операціях. Зараз в болгарській армії професійні солдатів, одиниці. Якщо судити по звіту Військового відомства: "Від запланованих для заклику в 2001 р. 158 душі були набрано тільки 98 душі, що складає 75% від плану і пояснюється високими критеріями для відбору особового складу", пишеться в документі МО. За рахунок цього, офіцерський і адміністративний склад залишається занадто високий. "Ніколи Болгарія не мала стільки високого відсотка офіцерського складу, як закладений в актуалізованому Плані 2004", наголошується в докладі Атлантичного клубу і суспільства "Джордж Маршал".

Керівництво болгарських військ, ймовірно, повинне буде переглянути існуючу практику розпиленості грошей з армійського бюджету на дорогі мега проекти, користь від яких сумнівна. Приклад цього скандальні проекти по створенню комунікаційно-інформаційної системи для потреб сил швидкого реагування, яка за 3 роки так і не упроваджена, або проект по модернізації винищувачів Міг-29. Для нього потрібні близько 64 мільйона лева, а всі засоби у військовому бюджеті на капітальні витрати близько 40 мільйона. Ці літаки навряд чи будуть включені в коаліційні операції. Навіть Німеччина, яка має ескадрилью Мить-29, успадковану від того, що був ГДР і адаптовані за стандартами пакту, використовують ці літаки тільки для тренувань і імітації повітряного бою з подібним супротивником. Коротше кажучи, інвестування в такий проект бюджетних засобів не особливо добра ідея.

Інша серйозна проблема, що болгарські війська продовжують брати участь в господарській діяльності армійського відомства і торгівлі з бойовою технікою, яка знята з озброєння. Робота військового відомства підтримувати озброєні сили, а не займатися господарською діяльністю. Особливо, що ця діяльність часто проводиться на вістря закону, а іноді і зовні закону, про що у пресі періодично зустрічаються повідомлення про контрабандний експорт товарів з подвійним застосуванням.

"Тільки мертвий знає, ціну безпеки, але не може сказати!" Цей афоризм часто використовується західними аналізаторами, коли вимагається пояснити, скількох коштує прийом в НАТО нових членів. В Болгарії теж це питання мало дискутується, оскільки політики бояться, що реальні цифри можуть убити євроатлантичний ентузіазм.

Приведу деякі дані по аналізу цього питання:

Перший аналіз: бюджетна комісія американського конгресу в березні 1996 р. обчислила, що розширення НАТО коштуватиме між 61 і 125 мільярда долара за період від 13 років. Місяць пізніше корпорація РАНД визначила межі між 10 і 110 мільярда долара, а експерти прийняли за вірогідну суму в 42 мільярди долара. Базою для цих прогнозів було те, що стратегічною концепцією пакту від 1991 р. було, що СРСР самий серйозна загроза для країн членів. Ці суми були значно зменшені в грудні 1997 р., коли почалися серйозне обговорення в Брюсселі розширення НАТО. Тоді розрахунки показали, що прийом нових членів коштуватиме 5 мільярда долара за 10 літній період.


 
 

Цікаве

Загрузка...