WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаІсторія Всесвітня → Іcторія Болгарії - Курсова робота

Іcторія Болгарії - Курсова робота

План:

Загальні відомості

Столиця Болгарії – Софія

Головні дати найновішої історії Болгарії

Болгарія та комуністичний режим СРСР

Болгарія та Європейський союз

Болгарія та НАТО

Референдум 8 вересня 1946

Прийняття конституції 1991

Уряд Ф. Дімітрова

Болгарія в косовському конфлікті

Національна програма по підготовці і приєднанню Болгарії до НАТО

Використана література

Болгарія – держава, розташована в північно-східній частині Балканського півострова.

Болгарія - дуже стародавня держава ,має тисячолітню історію. Вона має виключно багату історію. В цій невеликій країні, розташованій на порозі Європи і Азії, залишили свій слід практично всі великі культури старовини. Фракійці, греки, римляни, візантійці, імперія Османа. Всі вони встигли побувати на болгарській землі, всі вони залишили тут незліченні пам'ятники: усипальні, фортеці, храми, мечеті і предмети мистецтва.

Багата Софійськая улоговина, роздоріжжя безлічі доріг, прекрасний клімат виявилися причиною поява міста в дуже стародавні часи. Є фактом те, що Софія не тільки одне з якнайдавніших міст Болгарії, але і всієї Європи.

Столиця Болгарії, головний політичний, економічний науковий, культурний, транспортний центр. Населення 1 096 389 душі. Розташована в середній частині Західної Болгарії, в Софійській улоговині, на висоті 550 м, в підніжжі гір Вітоша і Люлін. Багато мінеральних джерел. Чорна металургія, машинобудівна, хімічна, каучукова, текстильна, харчова, поліграфічна промисловість. Транспортний центр, міжнародні залізничні лінії і шосе, аеропорт. Метро. Університети, академії, Болгарськая академія наук (БАН), музеї, театри, опера і інші наукові і культурні інститути. Збереглися залишки римських (кріпосні стіни, залишки будівель), ранньохристиянські (церкві "Світи Георги" і "Світла Софія") і середньовічні архітектурні пам'ятники (Банити баши джамия, церква "Світла Петка Самарджійська"), багато історичних пам'яток.

В результаті всенародного руху 18 вересня 1885 року було проголошено З'єднання князівства Болгарія і Східного Румелії. Це відбулося проти волі великих сил. Відразу після цього сербський король Мілан оголосив війну Болгарії. Але регулярні сербські війська, що вторгнулися в межі країни, були розбиті тільки що створеною болгарською армією і добровольцями. Бухарестський договір 1886 року визнав статус з'єднаної Болгарії. В результаті всенародного руху 18 вересня 1885 року було проголошено З'єднання князівства Болгарія і Східного Румелії. Це відбулося проти волі великих сил. Відразу після цього сербський король Мілан оголосив війну Болгарії. Але регулярні сербські війська, що вторгнулися в межі країни, були розбиті тільки що створеною болгарською армією і добровольцями. Бухарестський договір 1886 року визнав статус з'єднаної Болгарії.

5 вересня 1944 року, коли радянські війська знаходилися на болгарсько-румунській межі, СРСР оголосив війну Болгарії. Злагодженими діями з озброєним опором і деякими частинами болгарської армії. Червона Армія увійшла до країни. В ніч на 9 вересень монархічна влада була повалена і її замінив уряд Вітчизняного фронту на чолі з Кімоном Георгіевим, лідером незалежної партії "Ланка". Референдум 8 вересня 1946 року оголосив країну республікою. Її першим керівником став Георгій Дімітров. 4 вересня 1947 року набула чинності нова конституція. Після 10 листопаду 1989 року в країні почалися крупні зміни в політичному і суспільному житті. Країна стала на демократичний шлях і переходу від планової до ринкової економіки.

21 жовтня 1997 був прийнятий закон, який усилив лінію на "повну декомунізацію країни", раніше проголошену президентом.

При Стоянові і Костові Болгарія зробила крупні кроки у напрямі політичних і економічних перетворень. Країна прагне інтеграції з країнами Європи. Укладений ряд угод з Європейським союзом. Болгарія - член програми НАТО "Партнерство в ім'я світу".

1944 р. Скидання монархії. Прихід до влади Вітчизняного фронту.

1946 р. Скасування монархії після всенародного референдуму.

1948 р. Болгарія проголошена Народною Республікою.

1962-1989 рр. Правління Тодора Живкова.

1989 р. Відставка Т. Живкова на засіданні ЦК БКП.

1991 р. На чергових виборах до влади приходить Союз демократичних сил (СДС).

1994 р. На нових виборах більшість голосів одержують соціалісти (колишні комуністи).

1996 р. На президентських виборах перемогу бере кандидат від СДС Петро Стоянов

1997 р. ОДС (З'єднані Демократичні сили) взяли перемогу на виборах.

2001 р. Сімеон Саксбургскі декларує своє бажання жити і працювати в Болгарії і для Болгарії і створює свій політичний рух Національний Рух Семеон Другої (НДСВ). НДСВ перемагає на виборах і 24 липня 2001 г, Сімеон Сакськобургготські дав клятву, як міністр - голова Болгарії.

22 січня 2002 року вступив на посаду новий президент Республіки Болгарії Георгі Пирванов

В 1944 р., після вступу Червоної Армії на територію Болгарія, її уряд оголосив війну Німеччини. В серпні цього ж року Патріотичний фронт, створений рухом Опору, узяв владу в свої руки. У вересні 1946 р. на минулому референдумі була відмінена монархія. З жовтня 1944 р. болгарська армія брала участь в бойових діях на радянсько-німецькому фронті у складі 3-го Українського фронту. Жорсткий курс БРП(к) в боротьбі за владу поруйнував коаліцію Вітчизняного фронту. Першою ознакою конфлікту стала відставка лідера БЗНС Г.М.Дімітрова, який емігрував в США. В 1945–1946 розкол усередині Вітчизняного фронту поглибився, і лідер БЗНС Никола Петков очолив "терпиму опозицію", що включала соціалістів і представників інших партій. Як уряд, так і опозиція мали намір ліквідовувати монархію і створити республіку. В 1946 р. Болгарія проголошена народною республікою. На виборах 27 жовтня у Великий народний збір, який повинен був розробити нову конституцію, опозиція набрала бл. 30% голосів і отримала 99 з 465 місць. БРП(к) отримала 277 місць. Уряд, повністю що знаходилося під її контролем, був сформований Георгієм Дімітровим, який в 1945 листопаді повернувся з СРСР.

В 1950 році з Болгарії депортовано 250 тис. турок, і в 1951–1952 близько 160 тисяч з них було переселене до Туреччини. Щоб усилити елементи болгарського націоналізму в цій кампанії і заручитися підтримкою Болгарської православної церкви, в 1953 їй був доданий статус патріархату, якого вона позбавилася в XIV столітті при захопленні країни турками-османами.

В лютому 1950 Червенков очолив БКП. Після смерті Сталіна в 1953 позиції Червенкова в Болгарії стали слабшати. Передвісником змін з'явилася його відставка з поста керівника БКП в 1954 березні. Першим секретарем ЦК БКП став Тодор Живков, а в 1962 р. він став главою держави. Під час його правління компартія злилася з державою. Після падіння Хрущева в 1964 внутріпартійна політика Живкова зводилася до лавірування між "ревізіоністами", тобто проюгославськими елементами, і "догматиками", тобто сталіністами і прокитайськими елементами. Він намагався створити широку базу для своєї підтримки серед партійних кадрів і народу, закликаючи до помірності. Проте політика Живкова не була бездоганною. В зовнішній політиці Болгарія копіювала СРСР. Болгарія виступила проти демократичних реформ в Чехословакії і в серпні 1968 разом з СРСР, Угорщиною, Польщею і ГДР брала участь у введенні її територію військ Варшавського Договору.

Функцію парламенту і конституційного збору в країні з червня 1990 року починає виконувати Великий народний збір. В квітні 1990 БКП була перейменована в Болгарську соціалістичну партію (БСП). У Великому народному зборі БСП отримала 211 з 400 місць, а Союз демократичних сил (СДС) – 144 місця.

Аж до середини XX в. Болгарія вважалася "городом Європи": головними статтями її експорту були тютюн, овочі, фрукти, трояндова олія, по виробництву якої вона і зараз займає перше місце в світі. Болгарія небагата мінеральною сировиною: тут ведеться видобуток тільки бурого вугілля, залізних і марганцевих руд. Проте за післявоєнні десятиріччя була створена крупна багатогалузева промисловість. В 70—80-х рр. Болгарія лідирувала серед соціалістичних країн в області розробки комп'ютерів і програм для них. В 1995 р. в болгарській індустрії переважала продукція хімічної, нафтопереробної, харчової промисловості і машинобудування. Все більше значення придбаває туризм: в 1996 р. країну відвідало 6,8 млн. іноземців. Величезною популярністю користується Чорноморське побережжя — знамениті курорти Золоті піски, Сонячний берег, а також гірські курорти Боровец і Пампброво.


 
 

Цікаве

Загрузка...