WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаІсторія Всесвітня → Концепції сучасного природознавства в науках Древнього Єгипту - Курсова робота

Концепції сучасного природознавства в науках Древнього Єгипту - Курсова робота

У епоху Середнього царства був створений перший в світі словник (словник), що нагадує сучасну енциклопедію (більше 300 назв птиць, рослин, тварин, позначень часток тіла, найменувань міст і фортець, сортів масла, 20 скорочених позначень порід і видів худоби і так далі). Написаний медичний лікарський порадник жіночих хвороб, а також довідник ветеринара. У новому царстві з'явилися лікарські порадники з описом кровообігу, лікування ран, пролому черепа і пошкодження внутрішніх порожнин носа.

2.7 Металургія

Під час Раннього царства у великій кількості проводився посуд з глини з подальшим випаленням. У ходу був також посуд з особливого складу – так званого єгипетського фаянсу. Уживався і мідний посуд, а також був поширений посуд з каменя, особливо з м'якшого (алебастру), такого, що легко піддається обробці знаряддями з міді. Вже в ті часи уміли виготовляти писемний матеріал - папірус. Досконалості досягло будівництво з цеглини-сирцю, цегельний звід єгиптяни уміли виводити вже при I династії. Разом з цеглиною широко користувалися деревом.

У Єгипті при розкопках знайдено немало кременевих ножів, скребків, свердел, кременевих лез, кам'яних свердел. Мідь і золото кували каменем, затиснутим прямо в руці. Каменями оббивали твердий камінь, що не піддавався обробці за допомогою міді. Кам'яними були також лощила. Проте мідні знаряддя також знайдені в значній кількості (різні ножі, різці, тесла, сокири, пили, зображення на стінах гробниць мідних знарядь у дії в руках майстрів). Мідь зазвичай кували. Торжество знарядь з міді і їх широке застосування виражалося в небаченому розмаху будівництва з м'якого каменя (вапняку). Мідь в Древньому царстві уживалася в природному її вигляді, без штучного сплаву олова. Знаряддя з міді були м'якими. Залізо вважалося за дорогоцінний метал і вироби з нього мали золоту оправу. Поки залізо не мало широкого застосування.

При Аменемхете I почали з'являтися вироби, де сплав міді з оловом дуже близький в процентному відношенні до бронзи. Мідь міцніша, твердіша, зносостійка. З нового сплаву виконані деякі знаряддя виробництва: шкрябання, свердла, різці, статуетки; ускладнився пристрій металевих інструментів (знімно-накладні приставки до виробу для свердління, зачистки. Комплектність використання однієї і тієї ж основи для проведення різних робіт в побуті і на виробництві: скребти, свердлити, зачищати). Сокира, за рахунок появи особливої шпильки на підставі металевої частки, що дозволила щільніше захопити топорище, стала надійнішою.

В період Середнього царства в долині Нила було освоєно склороблення (як наслідок – поява нових ювелірних прикрас, посуди, розвинулося лікування).

Удосконалювалася деревообробка (вироби з лівійського кедра і киликійської сосни). Для обробки дерева застосовувалися сокири, пили, тесла, різці, свердла, калатала.

Великих успіхів досягли єгиптяни в обробці золота і срібло, з якого вони виготовляли справжні шедеври мистецтва.

За допомогою окислу заліза готувалося золото з ясно-яскраво-червоною поверхнею і так далі Невеликі судини витягувалися інколи з гірського кришталю. Відкривалися склоробні майстерні. Виготовлення скла в Новому царстві розвинулося у велику ремісничу промисловість.

Мистецтво муміфікації досягло розквіту. З міді відлилися порожнисті зображення (маска Тутанхамона).

3. Інші галузі наукового знання

3. Іригація

Землеробство в Єгипті можливо лише при штучному зрошуванні, то ще в до династичну епоху починають споруджуватися канали і греблі. Для поливання полів застосовували журавель (шадуф, якнайдавніші зображення його датовано 14 ст. до н. е.) і пізніше - водопідіймальне колесо (саккие). В результаті об'єднання країни після першого розпаду Єгипту з'явилася можливість відновити осушно-зрошувальну мережу. Створення водосховища, сполученого каналом з Нилом і розгалуженій мережі зрошувальної системи у фаюмському оазисі. Починається освоєння нових територій. Вісті про голод перестають зустрічатися в древніх рукописах. Проте технологія землекористування знаходилося у стадії формування. За часів Середнього царства в районі Мерідова озера були вироблені масштабні осушні і іригаційні роботи (на майданах, що звільнилися, вирощували злаки, згадуються новий сорт зернових – полба – "нижньоєгипетський" ячмінь).

3.2 Фізика

Винахід водяного годинника – клепсидр (кишенькові, нашийні єгипетські годиннички), сонячного годинника. Грандіозне відкриття древніх єгиптян – для зменшення сили тертя раби лили масло під полози візків (при будівництві пірамід). З'являється вчення про воду – основу всіх речей.

3.3Географія

Розвиток і накопичення географічних знань пов'язаний з далекими морськими плаваннями і експедиціями вгору за течією Нілу в глибину Африки. Ще в період Древнього царства єгиптяни плавали уздовж східного, азіатського берега Середземного моря, вивозили з Лівану кедрові стовбури, плавали уздовж берегів Червоного моря на південь в країну Пунт. На початку третього тисячоліття до нашої ери одну з таких експедицій очолив єгиптянин Ханну. У завдання експедиції входили пошуки слонової кісті, коштовних каменів, благовонних смол і рослин. Близько 2000 до н.е. єгиптянин Синухет зробив велику подорож в країну Кедем, тобто на схід. За 1500 років до н.е. по розпорядженню правительки Єгипту Хатшепсут була організована експедиція на побережжі Червоного моря. До нас дійшли шматки докладних креслень карт гірських промислів пустелі.

Список використаної літератури

 1. Авдиев В.И. История Древнего Востока – М: Государственное издательство политической литературы, 1953.

 2. Бонгард-Левина Г.М. Древние цивилизации – М : Мысль, 1989.

 3. Вейс Г. История культуры народов мира. Древний Египет. Зарождение мировой цивилизации - М, 2005.

 4. Всемирная история под ред. Поляка, Маркова – М: ЮНИТИ, 1997

 5. Древний мир http://ancient.gerodot.ru/topics/data/egypt/index.htm

 6. Египетское письмо http://ru.wikipedia.org/wiki/Египетское_письмо

 7. Египетская система счисления

http://ru.wikipedia.org/wiki/Египетская_система_счисления

 1. Наука Древнего Египта

http://egypt-info.ru/about/sience/ancient_sience/mathematics.html

 1. Петровский, Матвеев Египет-сын тысячелетий - Ленинград: Гос. Изд. Детск. Литературы, 1959.

 2. Техника и наука Древнего Египта http://www.proegypt.info/2-2.html

 3. Энциклопедия "Кругосвет" http://www.krugosvet.ru/

*


 
 

Цікаве

Загрузка...