WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаІсторія Всесвітня → Великобританія після Другої світової війни - Курсова робота

Великобританія після Другої світової війни - Курсова робота

ПОЛІТИКА Г.ВІЛЬСОНА

Вільсон був представником технократів-центристів в лейбористській партії, для яких социализи здавався закономірним підсумком розвитку суспільства в епоху НТР. Він і його однодумці вважали, що заставою суспільного процвітання повинне стати "з'єднання науки з технічним планированием",превращение науково-технічного прогресу в об'єкт целенапраленной державної політики.

УРЯД Е. ХИТА

Е.Хит на виборах 1970 років, був повний рішучості реабілітовувати партію за "13 даремно витрачених років".Он був одним з найбільш популярних політиків свого часу. Людина широкої освіти, що поєднує жорстку волю і цілеспрямованість з интелегентностью і м'якістю . Хіт швидко став одним з лідерів партії, очоливши перебіг так званих "нових консерваторів"."Новые консерватори" скептично відносилися до ідеї "держави загального добробуту" і вважали за необхідне створення матеріальних і соціальних умов для благополуччя конкретної людини.

"СОЦІАЛЬНИЙ КОНТРАКТ". ПРАВЛІННЯ ЛЕЙБОРИСТІВ.

Серед ідеологів нового курсу виділявся Джеймс Каллаген, видвінувший ідею "соціального контракта"-тесного договірної співпраці профспілок і уряду в ім'я "корінного і необоротного перерозподілу влади і багатства на користь робітників".

Джеймс Каллаген,несмотря на свою безпосередню участь в розробці колишнього курсу, проголосив остаточний перехід до політики бюджетної економії, пріоритетне значення антиінфляційних заходів, відмова від планів націоналізації.

М. ТЕТЧЕР І БРИТАНСЬКИЙ НЕОКОНСЕРВАТИЗМ

На парламентських виборах 1979г. Лейбористська партія не змогла представити які-небудь переконливі аргументи проти принципово нової програми консервативної партії, очолюваної новим лидером-М.Тэтчер. Перемога торі відкрила новий період в сучасній історії Великобританії.

Рік за роком Тетчер йшла по рівнях партійної ієрархії, нагромаджуючи політичний досвід і створюючи імідж "залізної леді".

Перші роки перебування у влади стали справжнім випробуванням на міцність для нового покоління консерваторів.

У результаті правління М.Тетчер Великобританія стала єдиною з ведуших країн Заходу, в якій в 80-х роках сукупний показник ефективності виробництва стабтльно збільшувався.

Д.МЕЙДЖОР І БРИТАНСЬКИЙ НЕОКОНСЕРВАТІЗМ.

Мейджор рішуче змінив сам імідж керівництва консервативної партії.У консервативній партії він висувався завдяки заступництву Тетчер, але незабаром преобрел і власну стійку репутацію.

Віддзеркаленням успіхів уряду Мейджора став надзвичайно сприятливий стан громадської думки, що свідчив впродовж всіх років його правління про явну перевагу партії торі над опонентами.

Перемогу на виборах в травні 1997г. Взяла лейбористська партія, ведена своїм новим лідером Ентоні Блером.

Е.Блер зумів провести на початку 90-х годову повну рекострукцию Лейбористській партії, модернізувавши її ідейний арсенал і сформувавши енергійну команду однодумців в керівництві.

ЗОВНІШНЯ ПОЛІТИКА ВЕЛИКОБРИТАНІЇ В 80-90-і роки.

Вже в перші роки свого правління Тетчер рішуче приступила до восстанговлению минулої ролі Великобританії в світовій спільноті.

У другій половині 80-х років в зовнішній політиці Великобританії сталися серйозні зміни. Аналітки відзначали певну зміну настрою британського прем'єр-міністра вже з 1983г.- Тетчер все з великим інтересом стежила за подіями в СРСР.

Значно меншою конструктивністю відрізнялася позиція Тетчер по проблемах західноєвропейської інтеграції.

Тетчер проявила жорсткість в стосунках з країнами Британської Співдружності. Трохи завершилося дипломатичним скандалом її прагнення відкрито підтримати в громадянській війні в Родезії режим білої меншості на чолі з Яном Смітом. Выступала Тетчер і проти санкцій відносно расистського режиму ЮАР, викликаючи рішучі протести країн Співтовариства і світової громадськості.

Мейджору удалося зрушити з мертвої точки вирішення північноірландської проблеми. Ключ до нього був знайдений не в самому Ольстері, а в діалозі з керівництвом Ірландської Республіки. В результаті двох років безперервних, важких переговорів урядів двох країн була досягнута історична угода про відмову Ірландії від прямих домагань на Ольстер за умови зміни британських законів, що обмежують право північноірландського населення на самовизначення.

Схильність до політичної конфронтації, авторитаризм, тяга до елітарності в політичному житті, безкомпромісність, нав'язування своєї точки зору Тетчер, стали викликати незадоволеність. Все це привело до радикальних перестановок у вищих ешелонах влади, покликаних врятувати репутацію консервативної партії. У 1990 році новим лідером торі і премьер-министрном став Д.Мейджор.

Промисловість.

Промисловість займає очолююче місце в економіці Великобританії, забезпечуючи близько 50% валового національного продукту і майже 9/10 експорту. Зі всіх зайнятих в промисловості близько 60% зосереджено у важкій індустрії. Не дивлячись на деяку модернізацію, розрізнений технічний рівень "старих" галузей, що виникли в період промислової революції, і "нових", підприємства яких обладнані за останнім словом техніки. Старі галузі відстають по концентрації виробництва і централізації капіталу, хоча в кінці 60-х рр. тут сталося деяке зрушення.

Після закінчення 2-ої світової війни в промисловості Великобританії сталися істотні структурні зміни. При абсолютному зростанні числа зайнятих в1,5 разу, в 3 рази збільшилася зайнятість в машинобудуванні і металообробці; у 2,5 разу – в хімічній промисловості, в 1,5 разу – в харчовій і поліграфічній і декілька більш -- у електроенергетиці. Зайнятість же в старих традиційних британських галузях – у вугільній і текстильній промисловості – впала..

Важливе значення придбали такі новітні галузі, як атомна, електротехнічна з електронною, нафтопереробна і нафтохімічна, авіаракетна. В цілому сильно виросла важка промисловість. Кам'яно-вугільна промисловість – одна із старих експортних галузей Великобританії. Основою енергетики є також вугілля, хоча доля його в енергобалансі вжитку безперервно знижується за рахунок підвищення частки нафти нових джерел енергії: у 1969 р. на вугілля доводилося 50,8% споживаній в країні енергії, на нафту 42,6%, на атомну і гідроенергію 4%, на природний газ 2,5%. Велику частину переробки забезпечують ТЕС. У 1956 – 1970гг. введено в дію 11 атомних електростанцій (АЕС), які виробили (1969) 12% електроенергій. Тоді як ГЕС виробляє менше 2% електроенергії.

Чорна металургія, забезпечена власним коксом і наполовину, – низькоякісним залізняком, в післявоєнний час була модернізована, розширені її виробничі потужності. Проте по впровадженню новітньої техніки Великобританія відстає від інших країн. Кольорова металургія працює майже цілком на похідній сировині, тому виплавка кольорових металів тяжіє до портових міст і лише виплавка алюмінію – до гідростанцій Шотландії.

Машинобудування – провідна галузь британської промисловості і по числу зайнятих і за вартістю продукції – багатообразно і складно по своїй структурі; широко розвинено у всіх районах країни.

Авіаційна промисловість по випуску літаків займає 2-е місце на капіталістичному світі після США. Заводи найбільших авіаційних компаній випускають різних типів літаків, в т.ч. Турбогвинтові і турбореактивні, а також двигуни, вертольоти, самоврядні снаряди, авіаракети.

Верстатобудування дає високоякісну продукцію, але не забезпечує себе повністю новітніми спеціалізованими верстатами.

Хімічна промисловість спирається переважно на нафтопереробку у зв'язку з розвитком галузей нафтохімічного синтезу, роль коксохімічної сировини різко скоротилася.

Текстильна промисловість – стара експортна галузь, що втратила минуле значення; особливо скоротилося бавовняне виробництво. В той же час продовжується його реорганізація, модернізується устаткування.

У зв'язку з тим, що Великобританія відвіку імпортує продовольство, склалося характерне розміщення харчової промисловості: з одного боку, харчові підприємства розкидані в місцях виробництва або вжитку сільськогосподарських продуктів, з іншої – вони тяжіють до портів і особливо до великих.

Сільське господарство.

В цілях забезпечення країни сільськогосподарською сировиною і продовольством в післявоєнний час виробництво ввело субсидії і гарантовані ціни на сільськогосподарські продукти. Основна частина землі належить крупним землевласникам. У 1960-70-х рр. помітно посилився процес концентрації сільськогосподарського виробництва; у масовому масштабі відбувається розорення дрібних фермерських господарств.

Головна галузь сільського господарства – тваринництво, якого припадає на частку близько 70% валової продукції.

На Сході і гл. образом на південному Сході велике значення має рільництво.

Сільськогосподарське виробництво высокоинтенсивно, має високий рівень механізації.

В результаті зростання виробництва сільськогосподарської продукції в після військовий час покращала самообеспеченность країни продовольством, і скоротився його імпорт.


 
 

Цікаве

Загрузка...